Paragliding Slovenia • View topic - "Dlančni"za LK8000

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

"Dlančni"za LK8000

Razprave o opremi. Priporočila, opisi ....

Moderators: pgtoni, Iv@nl

"Dlančni"za LK8000

Postby luiz » Wed Mar 20, 2013 17:57

Živijo

Namen imam naročiti PNA ki ima viden display(vsebino na display-u) na direkt soncu. Rabimo še enega interesenta, da dobimo nekaj popusta(dva sva že). Torej v kolikor je kdo ineresent naj me kontaktira na 051 674480 ali na barauniger@siol.net.

Gre za PNA na katerega lahko inštaliramo XCSOAR, LK8000, SEEYOU MOBILE itd, deluje na WM platformi in ima odličen display ter GPS sprejemnik, opremljen je z Bluetooth ter serijskim portom( potrebujete en vmestnik ki se dokupi).

več na http://www.gliderguider.net/products.htm
popularen SW www.lk8000.it , ki podpira praktično vse kar rabimo v JP in še več :) .

dodatne informacije .
051674480, barauniger@siol.net.

lp luiz
luiz
sokol

Re: "Dlančni"za LK8000

Postby pidalc » Thu Mar 21, 2013 15:43

Neuporabno za JP!

Nima aneroida oz. senzorja za tlak.
Tale filmček moraš videti: Devil's Boys on the Flying Sheets
pidalc
kanja

Postby luiz » Thu Mar 21, 2013 15:58

Kar se tiče BARO senzorja, ga nima skoraj noben 5" kitajski PNA. Ima Bluetooth in serijski port in lahko gor priključiš baro senzor oziroma različne inštrumente, s katerimi filaš inštrument z bolj točnimi podatki. Kišta ma sicer vgrajen SIRF III GPS sprejemnik, ki se je v preteklosti precej izkazal s svojo preciznostjo(kao uporaben za nas "plankton"), tako da je vse skupaj uporabno. Moje mnenje je, da to ni namesto inštrumenta ampak dodatek k inštrmentu. Slaba stran dotičnega modela je predvsem v temu da ne blesti procesorska moč, sicer je pa kot sem rekel GPS in Display OK oziroma uporabno.
Moj namen ni koga prepričevat, če je slučajno kdo interesent, samo zato sem dal gor.

lp luiz
luiz
sokol

Postby igorer » Sat Mar 23, 2013 9:10

Kontaktiraj Kolarja iz SeeYou (Naviter), ga sigurno dobiš ugodno. Pa super zaslon ima.
Fly in peace
igorer
albatros

Postby bortega » Sun Apr 07, 2013 19:38

ali sw deluje tudi na Androidu ?
bortega
sokol

Postby luiz » Mon Apr 08, 2013 11:13

Ne.

LP luiz
luiz
sokol

Postby MihaS » Mon Apr 08, 2013 13:47

luiz wrote:Ne.

LP luiz

Še.

Je pa v planu za letos....baje.
MihaS
galeb

Postby oblaku » Mon Apr 08, 2013 14:57

Pozdravljeni,

če kupujete dlančnike preverite tudi tegale, so ga kr hvalili, opravili pa so tudi kar nekaj testiranj in primerjav.
http://www.verticasports.com/shop/v2-flight-instrument/
Uporabna zadeva, ki deluje kot samostojna enota ali pa v povezavi z LK8000. (Vario)
https://sites.google.com/site/jarosrwebsite/goflypico
Sam imam LK8000 naložen na Miotu 575 in morem rečit, da deluje super a smete pa pozabit na dodatno baterijo. Meni zdrži nekje 45 min brez napajanja, z 5000mAh baterijo se delovanje podaljša nekje na 7-8 ur, kar pa je več kot dovolj . Uporabljam baterijo na spodnji sliki, če je komu 5000mAh premalo se da dobit tudi 8000 in 10000mAh. (Sončne celice na takšnih baterijah so vsaj zame zgolj lepotni dodatek, ker je pvršina le te absolutno premajhna za za neko realno polnjenje).

Lp
Attachments
baterija.jpg
oblaku
fazan

Postby luiz » Mon Apr 08, 2013 20:59

V bistvu ima Naviter odie2 lite, ki je ista kvaliteta display-a kot V2 samo, da ima boljši procesor. Tako da se splača njih malce vprašat kako je kaj z zalogo.
Sem pa ta vikend videl proto od inštrumenta(baterija za15 ur, vario, mape, ni da ni ..), ki ga dela Naviter in moram rečt da izgleda res super, menda ni več daleč ko ga bo možno nabaviti, Kolikor izgleda bo močna konkurenca C-pilot-u :) , bravo Naviter.

Ps: Zaenkrat nisem(nisva) več interesnt za nakup dlančnika, čakamo na Naviterjev inštrument :)

lp luiz
luiz
sokol

Postby Turčin » Mon Dec 23, 2013 8:55

Je kdo kaj brskal, če je ponudba na trgu kaj napredovala? Iščem 'škatlico' velikosti Oudija ali malo večjo, za android (FlyMe, XCsoar, ...), z na soncu dobro čitljivim zaslonom, hkrati ne predraga, (pa še lepa mora biti :D ).
Brez dodatnega akumulatorja itak ne bo šlo.
Predvsem za topografske zemljevide in zračni prostor; za samo letenje mi graviter in etrex več kot zadostujeta.
Take najbrž še ni, ki bi se dala 'šlatati' kar z rokavicami??
(Ne bi spraševal, če bi mi Božiček ali Dedek mraz prinesla Oudija, ampak če ga ni Miklavž, očitno nisem bil dovolj priden :( .)

XCsoar sem za probo naložil na windowse (na telefon mi še ni uspelo). Z njihove strani dolpotegnjen (super narejeno - z oknom označiš območje, ki ga rabiš) topografski zemljevid je bolj klavrn. Obstaja kak boljši / natančnejši?

Pa še vprašanje enega bedaka, na katero deset pametnih ne bo znalo odgovoriti: ALi se da zračni prostor naložiti kar "čez" cestno navigacijo (IGO) na androidu? Hribe vidiš v naravi, ampak v katero dolino je bolje scuriti - v kateri je (neka) cesta, v kateri pa JE NI ?!!

Da bi pa 'pocestnika' naložil "čez" topografijo in še zračni prostor "čez" oba ... potem me bo pa budilka zbudila. Avtorske pravice za tole zamisel brezplačno odstopam Naviterju, če mi oni brezplačno dajo enega Oudija3. :D
Turčin
kanja

Postby cruiser » Wed Dec 25, 2013 21:52

Turčin, tukaj je en tak hibrid (vario verzija za $360 ti verjetno zadošča):
http://www.goflyinstruments.com/store/gofly-project-v3/

Dodaj še poštnino, carino in DDV.

Zaslon je menda ok (boljši od večine PDA/PNA), vendar ni transflective, tako da bo direktno sonce še vedno "preglasilo" notranjo osvetlitev LCD zaslona.
cruiser
galeb

Postby cruiser » Wed Dec 25, 2013 22:03

Tukaj imaš še primerjavo z Mio-tom na dnevni svetlobi.
Image

Več slik pa tukaj (na koncu strani):
http://www.goflyinstruments.com/gallery/
cruiser
galeb

Return to Variometri, GPS, sedeži, rokavice, nogavice in ostalo