Paragliding Slovenia • View topic - xc soar android

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

xc soar android

Razprave o opremi. Priporočila, opisi ....

Moderators: pgtoni, Iv@nl

xc soar android

Postby bortega » Tue Apr 09, 2013 8:25

Rabil bi malo pomoči kdor je domač v inštalaciji za xc soar na androidu. namreč imam težavo pri inštalaciji mape, airspace-a in obratnih. gre se mi v glavnem za airspace in mape:
Iz xc soar strani: map download izberem alpe- standard map. Zipano mapo shranim na računalnik jo odzipam in shranim v drugo mapo da jo lahko prestavim v android. Nato shranim na sd card v android v mapo xc soar data. v zagnanem programu v sim ali fly različici pa mi ne ponudi nobene možnosti od kje naj pobere mape.
kje ga serjem ? mora biti mapa še vedno zazipana mogoče ? končnice map so vse drugo kot (.xcm) kar zahteva cx soar v help zavihku.
a obstaja kompatibilna tudi kera druga mapa za naše konce in alpe ?

hvala in se v kratkem vidimo na hribu :D
bortega
sokol

Re: xc soar android

Postby MistyDule » Tue Apr 09, 2013 8:40

evo mapo z xcm končnico :)
http://download.xcsoar.org/maps/ALPS.xcm

airspace
XCSoar supports the Tim Newport-Pearce (.sua) and OpenAir (.txt) file formats.

XCSoar currently supports these formats: Cambridge/WinPilot (.dat), SeeYou (.cup), Zander (.wpz), OziExplorer (.wpt) and FS/GpsDump (.wpt)
Lp dusan
go hard and land soft
gsm: 031304543
MistyDule
albatros

Postby pidalc » Tue Apr 09, 2013 9:16

bortega wrote:kje ga serjem ? mora biti mapa še vedno zazipana mogoče ? končnice map so vse drugo kot (.xcm) kar zahteva cx soar v help zavihku.
a obstaja kompatibilna tudi kera druga mapa za naše konce in alpe ?

hvala in se v kratkem vidimo na hribu :D

XCSoar se instalira v mapo XCSoarData (lahko v spomin telefona ali na kartico), v isti mapi morajo biti tudi druge podatkovne datoteke (zemljevidi, zračni prostor, točke...)

Zaenkrat sem tale XCSoar kr naštudirl, vsaj nastavitve, ki so potrebne za JP. Manjkajo mi še podatkovna polja, na vsakem zaslonu (še ne vem točno, kaj bi mi prišlo prav)

Tuki so pa datoteke, ki sem jih naredu:
http://video.tv-m.si/micko/XCSoar/
Tale filmček moraš videti: Devil's Boys on the Flying Sheets
pidalc
kanja

Postby bortega » Tue Apr 09, 2013 18:52

ni šlo drugač, da sem šel direktno do Mickota, kjer mi je dokazal da ga res serjem... :shock:
v svojem laboratoriju mi je za dve flaši ustekleničenega hmelja nastavil, upam da, uporaben programček na tablico (vidljivost na soncu ??).
Micko - car
Last edited by bortega on Tue Apr 16, 2013 14:47, edited 1 time in total.
bortega
sokol

Postby The Edge » Mon Apr 15, 2013 9:10

Je mogoče možno, da bi nastavitve exportiral?
Delno sem ga že nastavil, ampak je toliko nastavitev, da bi bilo lažje z importom :)
Ne moremo usmerjati vetra, lahko pa prilagodimo jadra.
The Edge
sokol

Postby bortega » Tue Apr 16, 2013 14:29

Nisem niti brskal kako narediti export. če mi poveš kako ni problema. poleg tega če ima kdo airspace italije in Avstrije bi (upam) lahko kdaj prišlo prav.
andrej piškur vem da nekaj eksperimentira na tem področju :-#
Pa micko ma tud pomoje kej...

aha še informacija: samsungovi tab-i so povsem zadovoljivi kar se ekrana tiče, še boljši je Note 2 ali Galaxy Nexus ker imata barometer vgrajen in je telefon obenem uporaben tudi kot vario. Če tega ni, zapisuje trenutne spremembe glede na gps. Ekran je slabo viden samo takrat kadar sonce sveti direktno na ekran (to pa je samo v vrtenju za cca dve sekundi) baterija pri mojem 7.0 preide v save mode po štirih urah tako da bo potrebna dodatna baterija (usb prenosni polnilec)
bortega
sokol

Postby Kali » Tue Apr 16, 2013 17:02

Kali
kavka

Return to Variometri, GPS, sedeži, rokavice, nogavice in ostalo