Paragliding Slovenia • View topic - XCGlobe FlyMe za Android

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

XCGlobe FlyMe za Android

Razprave o opremi. Priporočila, opisi ....

Moderators: pgtoni, Iv@nl

XCGlobe FlyMe za Android

Postby aljosa » Wed Apr 24, 2013 11:47

Hojla,

Na http://xcglobe.com/flyme je na voljo preizkusna razlicica FlyMe, novega letalnega instrumenta za telefone z Androidom. Program omogoca prijavo leta na XCGlobe z veljavnim G-recordom, ima zemljevide, markirani so vsi dezurni termicni stebri in vsa vzletisca na svetu, med vrtenjem zna prikazati steber in tako pomaga pri centriranju, nastavljivo je ugasanje in priziganje zaslona za manjso porabo baterije, sproti racuna preleteno razdaljo, ....

V nacrtu je se precej dodatnih funkcij, katere od njih bodo najprej izvedene pa je odvisno tudi od odzivov in zelja uporabnikov. Komentarji, pripombe in predlogi so torej mocno zazeljeni.

lp,
aljosa
Jadralno padalski portal Eol - www.bogvetra.com
aljosa
kanja

Re: XCGlobe FlyMe za Android

Postby tomi » Wed Apr 24, 2013 13:19

Bomo stestirali.
Pohvale pa že v naprej!!
tomi
sokol

Postby bortega » Wed Apr 24, 2013 23:01

Aljoša ti s pa taprav. =D>
danes gre na tablico 7", jutr pa v zrak. svetlo ozadje bo vseeno boljše vidno, pa čeprav črno požre manj baterije. jaz ne bi zgubljal prostora za vario (vsaj toliko ne) ker je mapa veliko bolj dobrodošla. numerični del bi bil lahko manjši, oziroma več polj z različnimi podatki (distance to a.s., distance to take off, distance to next thermal, ker imaš že bazo podatkov o stebrih...) Zračni prostori so nuja, prav to je največja pomanjkljivost vseh naših navigacijskih škatelj. Jaz v glavnem zaradi zračnega prostora iščem nekaj uporabnega. Zračni prostor v horizontalnem pogledu (se pravi da vidiš kdaj kršiš po višini) pa bi bila sploh zmaga.
Hvala ti za trud.
Last edited by bortega on Wed Apr 24, 2013 23:11, edited 1 time in total.
bortega
sokol

Postby warlaw » Wed Apr 24, 2013 23:08

Jest bi tud vario odstranu. Pa povecav mapo. Opozarjanje na blizajoco se krsitev zracnega prostora bi bla pa fenomenalna :). Aplikacija zgleda super. Kmal stestiramo :)
Warlaw
warlaw
galeb

Postby Phony » Wed Apr 24, 2013 23:18

A bo mogoče kej takšnega spisano tudi v iOS okolju? :P pohvale =D>
Phony
galeb

Postby aljosa » Thu Apr 25, 2013 7:43

Hojla,

Zracni prostori so na vrhu prioritetne liste in bodo zagotovo vkljuceni v koncno verzijo. Na numericnem prikazu bo vec podatkov (AGL, info o zracnem prostoru,...), ki se bodo izmenjevali na klik oz v casovnem intervalu. Velikost numericnega dela bo bolje prilagojen tablicam - zdaj je razporeditev po meri manjsih zaslonov.

Zelo me zanima, kateri od obeh graficnih prikazov bo v praksi bolj uporaben - mapa ali "kompas"? Osebno se mi prikaz mape v zraku ne zdi pretirano uporaben in bom glede tega zelo vesel mnjenj in komentarjev.

Verzije za iOS zaenkrat ne nacrtujem, saj bi to pomenilo kolicino dela x 2.

lp,
aljosa
Jadralno padalski portal Eol - www.bogvetra.com
aljosa
kanja

Postby ducy » Thu Apr 25, 2013 9:21

Aljoša

Še enkrat pohvale!
Če ni prekomplicirano za naredit.
Predlagam, da imaš "generalno" pogled mape in tracka za neko dolžino/časa (ali pa da lahko sam nastaviš zoom), vendar čim prideš v dviganje (ki traja dlje kot X sekund) ti avtomatsko preklopi na "thermal" view in potem zopet nazaj, ko si izven dviganja (po X sekundah)
Če ni preveč zakomplicirano ?? ;)

LP
Dušan.
exploring the 3rd dimension
ducy
jastreb

Postby tomi » Thu Apr 25, 2013 9:37

Ducy saj tko že dela, če se ne motim.
tomi
sokol

Postby solja » Thu Apr 25, 2013 21:47

Aljoša Top!! vrhunsko res ,sicer rabim sam za da mi veljavn let nardi pa da višine shrani ampak toj je zame to kar rabim.Vse pohvale!!
Lp Aljoša(šolja)
P720
solja
jastreb

Postby gradient » Fri Apr 26, 2013 7:29

Aljoša vse pohvale ! Zadeva deluje super, stestiral včeraj. Super je nalaganje leta direkt na OLC brez prenašanja na comp. Tudi jaz bi imel raje večjo karto oziroma kompas saj ostale podatke imamo že na variometru ali pa če bi bila opcija da se po želji uporabnika prikaže samo karta oziroma kompas na celem zaslonu.Drgač pa super :D
LP Tomaž
gradient
galeb

Postby gorjanc » Thu May 02, 2013 12:42

Včeraj sem na temle letu uporabljal, FlyMe program.
http://xcglobe.com/olc/index.php/catalo ... 199368&map

Nekaj opažanj:
1.Ekran je prosto spreminjal pozicijo, ob vsakem večjem rukerju se je zasukal iz pokončnega v ležečega in obratno. Predlagama da se uporabniku da možnost da zaklene pozicijo ekrana.
2. Vario se je kmalu po začetku zataknil na -2.0 in se cel let ni premaknil iz tam.
3. Vario se ne oglaša več, kljub temu da imam v nastavitvah nastavljeno na glasno, ko sem na začetku naložil program je zadeva delovala.
4. Med letom je bil večino časa vključen ekran z kompasom, predvidevam da bi na preskokih in v ravnem letenju moral preklopil na pogled z zemljevidom. Kar sicer sem in tja je, vendar ne vedno.
5. Super bi bila funkcija za vnašanje poti kjer vneseš poljubne točke ki jih želiš preleteti ter obratne cilindre za vsako točko.
6. Lepo bi bilo da bi se dalo pri pregledu leta tega zoomirati.

To je to kar sem opazil, drugače super program sploh se mi dopade avtomatski upload na XC Globe.
Uporabljam Sony Xperia Active android 4.0.4
Lep pozdrav
gorjanc
fazan

Postby Kastner » Sun May 05, 2013 11:09

Sam že nekaj časa uporabjam XC Track https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xcontest.XCTrack&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy54Y29udGVzdC5YQ1RyYWNrIl0.. In pogrešam le direktni upoad na OLC a se kljub temu da z malo več kiki.
Če bo Flyme šel v to smer se mu zagotovo obeta velika uporaba.
Sam zemljevid se bi mi zdel bolj uporaben, če bi uporabljal googlove zemljevide.

Drugače pa =D>
Kastner
kavka

Postby bortega » Sun May 05, 2013 14:00

Gorjanc : pred vzletom zakleni aparat da se ti ne zasuče samodejno. to nima nič opraviti s programom.
bortega
sokol

Postby škrat » Sun May 05, 2013 14:30

bortega wrote:Gorjanc : pred vzletom zakleni aparat da se ti ne zasuče samodejno. to nima nič opraviti s programom.

možno je ali ali: Ali zaklenit telefon kar velja za vse aplikacije ali zaklenit znotraj aplikacije, kar velja samo za omenjeno aplikacijo. Slednje je vsekakor bolj priročno.

lp,
mitja
škrat
sokol

Postby bortega » Sun May 05, 2013 14:54

ja verjetno bi res tudi druga varjanta šla. Ampak kolkiko ostalih aplikacij pa ti uporabljaš med letom na android napravi ? gledaš filme ? Odkljukaš samodejno vrtenje in to je to.
Last edited by bortega on Sun May 05, 2013 15:11, edited 1 time in total.
bortega
sokol

Next

Return to Variometri, GPS, sedeži, rokavice, nogavice in ostalo