Paragliding Slovenia • View topic - XCGlobe FlyMe za Android

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

XCGlobe FlyMe za Android

Razprave o opremi. Priporočila, opisi ....

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Re: XCGlobe FlyMe za Android

Postby Thomy » Thu Aug 07, 2014 22:02

Oj.

Škrat, ne vem če je hotel bit tvoj odgovor nesramen, ali se samo ne znaš izražat, a bom vseeno poskusil odgovoriti. Res je, da po inštrumentu ne tipkaš dosti in Flyme še ne uporabljam a sem si mislil, da kdaj pa kdaj lahko kakšno dodatno informacijo dobiš s klikom. To, da lahko to storiš z rokavicami, se mi je zdel plus, a se morda motim.

Seba, ja, morda je cenejši (specifike si bom v miru ogledal jutri), a se mi je tisti moj zdel zanimiv, ker hoče biti v osnovi GPS. Pri drugih podobno cenenih kitajskih tablicah se bojim, da bo ta del dlančnika (GPS sprejemnik) bolj kot ne le beseda na papirju... Ne vem...

LP Tom
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby škrat » Thu Aug 07, 2014 22:36

Verjetno oboje, ampak v splošnem se samo sprašujem (in hkrati tudi tebe) čemu taka skrb glede občutljivosti ekrana na dotik, ko pa ga med letom le bore malo uporabljaš.
škrat
sokol

Postby Thomy » Fri Aug 08, 2014 7:31

Ti pravim, da ne vem koliko je to dejansko pomembno pri Flyme-ju.
Na navodilih pa le vidim, da
- dotikom preklopimo na prikaz celotne sledi leta.
- ikonama + in - spreminjamo povečavo.
- dotikom na okvirček s terenom spremenimo način prikaza terena.

Ne uporabljam še in ne vem koliko je to dejansko potrebno... ampak imeti možnost to storiti se mi zdi le plus...

http://xcglobe.com/olc/index.php/flyme/guide?lang=sl

LP Tom
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby Uroš » Fri Aug 08, 2014 8:21

Itak da je fino, če lahko pritiskaš z rokavicami. Tudi če samo 3x pritisneš v celem letu, je nerodno snemat rokavice oz. z jezikom šarit po zaslonu!
Uroš
galeb

Postby luiz » Fri Aug 08, 2014 9:16

Sicer bo tole mal izven teme. Za moje kriterije ni na trgu telefona k i bi bil uporaben za letenje. Ce zelis instrument k ma mape, airspace, itd , potem ima Naviter idealno resitev. Flyme je prov prijetena zadeva, ampak zgolj uporabna ker ze imam ustrezen telefon.Da bi pa kupoval in iskal ustrezno napravo ki bo na koncu zopet kr neki, se mi pa ne zdi smiselno. Morda cez nekaj let, ker ima samsung kupljeno res eno cool tehnologijo za display. Trenutno pa Oudie3 resi vse tezave :) . C pilot-evo je tudi huda zadeva sam je cenovno ojoj :( .
Se opravicujem ker je malo mimo kar pisem, vendar vcasih res nima smisla komplicirat.

lp luiz
luiz
sokol

Postby bortega » Fri Aug 08, 2014 10:39

Bom rekel še svojo. Cenim vse kar je že podjetje Naviter naredilo za jadralno padalstvo in kar še bo, aparat pa se mi zdi drag, glede na to da vsak povprečen telefon že ima vgrajen gps modul če ne celo barometer.
Vidljivost je slabša ko sonce direktno posveti na ekran, v vrtenju oziroma neprestanem gibanju pa je kot sonca ali smer letenja malokrat toliko časa konstantna, da ne bi mogel razbrati iz ekrana kar rabiš vedeti.
Da pa nebi odkrivali tople vode z rokavicami... na deset centimeterski vrvici skoraj z vsakim etuijem za telefon lahko dobiš stylus in zadeva je rešena. jaz ga imam nalepljenega na ježku na kokpitu (če bi že res rabil kaj šarit na ekranu... ampak Thommy - ni potrebno)
stylus.jpg
bortega
sokol

Postby Turčin » Sat Aug 09, 2014 7:24

Iz slike se ne vidi čisto dobro, kakšno pisalo uporabljaš - ali je šminka ali naboj od mauzerce :D
Turčin
kanja

Postby jurijf » Mon Aug 11, 2014 10:27

Zdravo!

Včeraj na kobali sem prvič uporabil FlyMe samo kot data logger in kot sledenje v živo. Obe funkciji delata odlično in prijava leta je res enostavna v primerjavi s postopkom s klasičnim inštrumentom. Samo piskanje še nisem preveril, bom pa naslednjič.

LP
Jure
jurijf
jastreb

Postby blaz » Mon Aug 11, 2014 21:37

Vprašanje za Aljoša.
Zanima me, ali se da urediti nastavitev, da je recimo med letom puščica fiksno na sredini ekrana, ter da se premika samo karta (recimo kot pri avto navigaciji).
Drugače pa program dela super.

Blaž
blaz
kavka

Previous

Return to Variometri, GPS, sedeži, rokavice, nogavice in ostalo