Paragliding Slovenia • View topic - XCGlobe FlyMe za Android

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

XCGlobe FlyMe za Android

Razprave o opremi. Priporočila, opisi ....

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Re: XCGlobe FlyMe za Android

Postby warlaw » Mon Aug 26, 2013 14:54

Jest bi predlagal se neki. Pred ocmi bom imev dva instrumenta tak da bi blo fajn ce bi se dal nardit da bi na tem programu viden samo zemljevid+zracni prostor. Al pa moznost zbiranja med podatki. Ce bi blo manj podatkov bi se s tem povecav zemljevid. Vecino podatkov mi kaze ze drug instrument.

Lp
Warlaw
warlaw
galeb

Postby aljosa » Mon Aug 26, 2013 16:16

Integracija z blue fly variom zaenkrat ni v nacrtu, je pa mozno, da pozneje dodam tudi to.

Ob zacetku razvoja FlyMe sem najprej uporabil vgrajeni kompas, ampak se je GPS+premik v praksi bolje izkazal.

lp,
aljosa

urban@ wrote:Pa je v načrtu? Potrebuješ, da bi ti ga kdo posodil?

Opazil sem, da za kompas ne uporablja vgrajenega komapasa ampak gps+premik. Po moje ga skoraj ni več telefona, ki nima kompasa že vgrajenega.

Vse to je v smislu, da bi prodal flaymajstra in imal kar neko takšno kombinacijo.
Jadralno padalski portal Eol - www.bogvetra.com
aljosa
kanja

Postby Stane » Mon Aug 26, 2013 18:10

Js sem v šoli še na rehenšiber računal, pa me zanima, od kod zemljevid na telefon potegnit?

Hvala za odgovor, bok!
Stane
Stane
sokol

Postby aljosa » Tue Aug 27, 2013 7:29

Zazenes FlyMe, pritisnes na telefonu gumb Moznosti (za prikaz menujev), nato Izberes "Nastavitve" in "Zemljevidi", ter na spisku obkljukas zeljene zemljevide (Slovenija je v sklopu "Alps & Central Europe"). To je vse. Moras pa seveda imeti na telefonu omogocen dostop do interneta.

lp,
aljosa

Stane wrote:Js sem v šoli še na rehenšiber računal, pa me zanima, od kod zemljevid na telefon potegnit?

Hvala za odgovor, bok!
Stane
aljosa
kanja

Postby Stane » Tue Aug 27, 2013 8:19

Hvala, Aljoša, urejen u minuti :D
Stane
sokol

Postby aljosa » Tue Oct 08, 2013 9:26

Hojla,

FlyMe je dočakal novo verzijo in je tik pred tem, da doseže polnoletnost in se otrese oznake "preizkusna različica".

Posodobitev lahko izvedeš iz programa (Nastavitve -> O programu -> Posodobi), ali pa snameš program iz http://xcglobe.com/flyme (stran odpreš v brskalniku telefona, klikneš velik modri gumb "Prenesi", ter nato "Namestitev").

Novosti:

Na prvem mestu med novostmi je Live tracking, ali po naše "Sledenje v živo". Če v nastavitvah obkljukaš to opcijo, se bo zgodilo dvoje:
- tvoj let bo lahko ves svet v živo spremljal na xcglobe.com (stran "Več.." -> Sledenje v živo).
- med letom boš na mapi instrumenta v živo videl druge pilote, ki imajo aktiviran Live tracking. Pa še to: drugega pilota si lahko nastaviš za cilj in FlyMe te bo vodil za njim (na enak način, kot te vodi do obratne točke).

Druga novost je dodaten okvirček s podatki. Privzeto je skrit, aktiviraš ga z Nastavitve -> Zaslon in Zvok -> Okvirček s podatki. Okvirček se pojavi na spodnjem delu mape, prikazati pa zna fineso, smer gibanja v stopinjah, ter položaj najbližjega termičnega stebra. Med podatki se prestavljaš s klikom na okvirček.

Druge novosti so še: možnost prijave leta na Leonardo strežnike, preglednejše oznake na mapi, malenkost je izboljšan algoritem povprečenja za vario.

Odpravljenih je nekaj manjših napak, tudi tista, zaradi katere vario piskač ni pravilno piskal na nekaterih napravah z barometrom.

Zahvala vsem, ki ste pomagali s povratnimi informacijami, pa tudi vam, ki še boste :-)

lp,
aljosa
aljosa
kanja

Postby atasmrk » Tue Oct 08, 2013 11:10

Zgleda super, res polikano in pregledno!

Edino ena stvar se mi je še posvetila:
kar nekaj nas verjetno to uporablja na telefonu kot dopolnitev instrumentacije, ker imamo samo navaden vario brez GPS.
V tem primeru imam vario podatke že (verjetno tudi bolj natančne), na FlyMe bi rabil pa samo karto, hitrost in smer/hitrost vetra.
Lahko bil naredil posebej nastavitev za vklop ene vrstice s temi podatki, in druge z vario podatki.
atasmrk
kavka

Postby Thomy » Wed Oct 09, 2013 18:38

Pozdrav!

Čisto sem fasciniran nad tem programom, čeprav nisem ga nikoli v živo niti videl in mi je tudi sam Android OS popolnoma tuj. Prav resno sem začel razmišljat, da bi zamenjal moj popolnoma delujoči in (dokaj) pametni telefon za (predrago) novo igračko, ki mi v veliki meri ne bo rabila.
A to je res "nekaj drugega". Če je bil web 1.0 pasivno listanje strani in 2.0 interaktivno sodelovanje uporabnikov, je to "v živo" spremljanje dogajanja že 3.0...
A ideje v tem programu so res zanimive, poln je informacij in prav lepo zgleda. Očitno je, da ima Aljoša veliko znanja, volje in veselja, da je vse to skupaj spravil in res vsaka čast in zahvala.
Ko bo IPO od XCGlobe International bom čakal v vrsti za delnice :)

Hvala in lep pozdrav!
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby aljosa » Wed Nov 13, 2013 13:54

Hojla,

Pripravljena je nova verzija FlyMe, predvidoma zadnja z oznako Beta. Preneses jo lahko iz http://xcglobe.com/flyme, glavne novosti pa so:

- podpora za tekmovanja (competition tasks)
- posiljanje tracka na email (uporabno tudi na tekmovanjih, moznost zip-a)
- urejanje obratnih tock (dodaj/uredi/brisi)
- download obratnih tock s spleta (seeyou .cup format)
- dodatni zemljevidi (himalaja, amerika, afrika, avstralija)
- na zemljevidih so vidne vecje reke
- numericna vrednost variometra se obarva glede na predznak (zeleno=dviganje, rdece=propadanje)
- graficni vario je privzeto skrit, aktiviras ga lahko v nastavitvah (Zaslon in Zvok - > Graficni vario).
- prenovljen glavni meni
- vec kozmeticnih popravkov, odpravljenih nekaj manjsih napak

Ta mesec je dobil FlyMe zeleno luc s strani FAI Open Validation Server, tako da bo njegov G-record veljaven tudi na mednarednem FAI OLCu in drugih, ki za validacijo uporabljajo Open Validation Server.

Komentarji, predlogi in pripombe zelo zazeljeni.

lp,
aljosa
aljosa
kanja

Postby aljosa » Mon Dec 02, 2013 19:20

Hojla,

FlyMe je dobil se eno novo (Beta) verzijo, novosti in izboljsave pa so skoraj v celoti vezane na tekmovalne naloge oz. navigacijo med dirko:
  • FlyMe te vodi po optimalni (najkrajsi) poti med cilindri (in ne vec proti centru)
  • pred odprtjem startnega cilindra ti kaze cas do zacetka dirke, ob tem pa tudi cas prihoda na optimalno tocko startnega cilindra. Tako ti pomaga, da prides do optimalne startne tocke natanko v trenutku odprtja cilindra (pri izracunu uposteva veter in performance padala, morebitne vmesne tocke pred startnim cilindrom - skratka, uposteva vse zivo :-) ).
  • pri planiranju do obratne tocke ti kaze visino nad terenom, ki jo bos imel, ko prides tja (ce je negativna, bos prekratek).
  • za vsako vneseno nalogo si lahko ogledas simulacijo leta
  • izboljsan algoritem za detekcijo vetra si zdaj zapomni smer in hitrost vetra na razlicnih visinah
  • v "Dodatnem okvircku s podatki" je na voljo nov prikaz s trim hitrostjo v vse smeri, upostevajoc veter.

lp,
aljosa
aljosa
kanja

Postby Thomy » Mon Dec 02, 2013 19:38

Divji... =D>
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby The Edge » Mon Dec 02, 2013 22:50

ni da ni...bravo :) =D>
Ne moremo usmerjati vetra, lahko pa prilagodimo jadra.
The Edge
sokol

Postby urban@ » Wed Dec 25, 2013 17:02

Zadnje čase za svoje skakanje iz okoliških hribov uporabljam flyme. Niti varia se mi ne daveč nositi s seboj, ker je tole veliko bolj priročno. Vse te tekmvalne zadeve me sploh ne zanimajo. Se zaradi tega sprašujem, kakšna bo cena programa?
urban@
sokol

Postby urban@ » Wed Jan 01, 2014 18:56

Vsakič ko nalagam track, vedno na pristanku - torej gps signal, ne wifi, mi prvič ko nalagam vedno javi napako, da ni uspel naložiti, ko pa spet poskusim, pa vedno dela. In seveda če napišeš komenrtar, ga vmes zbriše.
urban@
sokol

Postby aljosa » Fri Jan 03, 2014 12:56

Bom preveril tole, hvala.
Glede cene pa se ne vem, verjetno bo v rangu 10eur.

urban@ wrote:Vsakič ko nalagam track, vedno na pristanku - torej gps signal, ne wifi, mi prvič ko nalagam vedno javi napako, da ni uspel naložiti, ko pa spet poskusim, pa vedno dela. In seveda če napišeš komenrtar, ga vmes zbriše.
aljosa
kanja

PreviousNext

Return to Variometri, GPS, sedeži, rokavice, nogavice in ostalo