Paragliding Slovenia • View topic - Brauniger Compeo+

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Brauniger Compeo+

Razprave o opremi. Priporočila, opisi ....

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Brauniger Compeo+

Postby luiz » Thu Jun 06, 2013 13:24

FAI ASISTENT za Brauniger Compeo+
Potreben firmware 3.37c
Zadnji firmware, ki je prišel iz RND ekipe Brauniger-ja omogoča, da na Compeotu+ aktivirate funkcijo
FAI asistent. Kot že ime pove, je to funkcija, ki nam v realnem času (med letom) grafično prikaže območje, ki ga je potrebno preleteti če želimo odleteti FAI trikotnik. Torej nič več FLAT trikotnikov, če je namen FAI trikotnik .
Brauniger je eden prvih inštrumentov, ki je omenjeno funkcijo implementiral na »klasičen inštrument«, kar je prednost v enostavnosti uporabe, ter odlični vidljivosti zaslona(display-a). Isto fiunkcijo ima Naviter v SEEYOU Mobile že vrsto let, funkcijo najdete tudi v LK8000 , xctrack itd…
Torej ni ravno revolucionarno, je pa uporabno in odlično dela na Compeo +.
Skratka če potrebujete FAI asistenta in ste lastnik COMPEO+ potem ima za vas Brauniger rešitev, je pa en haklc. Zadnjo različico SW si lahko naložite na inštrument brezplačno, aktivacija FAI asistenta pa zahteva kodo, ki je plačljiva  .
Na mednarodnem forumu so bili že deležni prvih kritik, morda si bodo s časom premislili,trenutno pa za omenjeno funkcijo zahtevajo plačilo. Koda se nanaša na serijsko številko inštrumenta, tako da ni prenosljiva .
Na hitro: FAI asistent se izriše v MAP displayu. In se prične risati takoj, ko preletimo več kot 1 km. Ko delamo prvo stranico lahko FAI sektor premikamo LEVO, DESNO.
Inštrument nam vseskozi prikazuje MAX število možnih točk oziroma odletenih kilometrov (uporabno če si zadamo, da želimo narediti FAI100 oziroma tisti res dobri FAI200 itd  ), minimalno število točk oziroma kilometrov ter dejansko trenutno odleteno število kilometrov oziroma točk. V mapi je tudi lepo prikazan zračni prostor, tako da se z lahkoto izognemo TMA-ju, CTR-u in ostalim restrikcijam. FAI asistent je prikazan tudi v uporabniških poljih, tako da ni potrebno imeti vseskozi »prižgan« MAP display.
Na hitro, zadeva funkcionira(priskušeno), je pa odločitev na uporabniku ali je za to funkcionalnost pripravljen plačati 40 euro-v(okvirna cena).
Za več informacij se lahko obrnete tako na zastopnike Braunigerja v Sloveniji, oziroma direktno na Brauniger.
Lp, Alojz
Attachments
fia.jpg
FAI ASISTENT
luiz
sokol

Re: Brauniger Compeo+

Postby luiz » Mon Aug 05, 2013 12:06

Letos se je na DP Slovenije in Hrvaške precej uporabljalo večje celindre kot 400m, kar je precej moteče če inštrument ne zna optimizirati poti med celindri, ker v tem primeru instrument kaže proti centru celindra namesto optimizirani točki na robu celindra. Brauniger je z firmware-om V 3.33 omogočil optimizacijo comp.route tudi na Compeo+. Torej naložite si lahko vezijo 3.33, ki je uradna potrjena verzija programske opreme, oziroma lahko tudi novejšo, vendar verzije katere najdete kot testne verzije, te verzije še niso dovolj preizkušene, zato v tem primeru je dobro imeti tudi kakšen beckup inštrument ;) , če vam sw zabluzi. Sam sicer uporabljam verzijo 3.37c in nisem imel do sedaj nobenih problemov.(trkam ;) )

Compeo tudi omogoča kopiranje igc. datotek na SD kartico, iz kartice ali na kartico lahko naložite točke, route, airspace.
Predvsem kar se tiče zračnega prostora, če kdo želi, mu lahko pošljem datoteke, da ne bo več grobih kršitev ;).

Več o ustreznih SW verzijah in o optimizaciji Comp route najdete tudi na braunigerjevi strani.
http://www.brauniger.com/en/products/fl ... loads.html

V kolikor rabite kakršne koli informacije, sem na voljo na mail naslovu: brauniger@siol.net ali gsm 051674480.

lp luiz
luiz
sokol

Postby luiz » Tue Jan 07, 2014 14:56

Pozdravljeni,

Brauniger/Flytec so izdali nov SW za Compeo+, podpira KONIČNI CELINDER, ki naj bi se uporabljal na preletaških tekmah v prihodnje. Trenutno je SW kot testna verzija, v kolikor ga kdo potrebuje, oziroma bi želel nadgraditi svoj inštrument, naj me prosim kontaktira, da mu pošljem omenjeno verzijo SW-a.

gsm: 051674480
mail:brauniger@siol.net

Vsem skupaj, SRENČNO IN VESELO LETO 2014
lp, Alojz
luiz
sokol

Postby luiz » Wed Feb 19, 2014 12:56

Pozdravljeni,

Brauniger je na svoji internetni strani objavil kratka navodila v zvezi z KONIČNIM CELINDROM kot CESS(conical shaped end of speed section ).

http://www.brauniger.com/en/news.html

Skratka zadevo so rešili kot so jo, obljubljajo pa da bodo zadevo poenostavili!

lep pozdrav, Alojz
luiz
sokol

Postby JAZO » Mon Dec 28, 2015 0:00

Pozna kdo rešitev mojega problema s Competinom + ? Odkar sem naložil Windowse 10 nikakor ne morem
vnašati leta s programom GpsDump439.exe. COM PORTS so zgleda problem !
Pojavi se mi info : Pri COM 5-Conecting to GPS on COM5 could not open serial port (Sure it is the right one ? )
pri COM 8 in COM 3 - No valid response from GPS
Rad prijavljam moje, čeprav kratke lete ( največ z mojega Kuka v Kobarid ), pa mi je onemogočeno !
Sem kar precejšen laik v računalništvu !
JAZBEC ROMAN
E-mail: info@jazbec.si
http: www.jazbec.eu
JAZO
kavka

Postby matej » Mon Dec 28, 2015 22:19

Zdravo Roman,

jaz sem imel podoben problem, ko sem prešel na Win 10.
Uporabljam USB - Serial adapter (Prolific PL203) in sem moral na novo instalirati gonilnike.

Za začetek lahko pogledaš če je kaj narobe z gonilniki.
Z desnim gumbom klikni na Start gumb in izberi 'Device manager' (ali ustrezno slovensko opcijo).
Če je vse v redu ne sme biti nobenega klicaja, ali česa podobnega.
Pri meni je tako:
devices.PNG
devices.PNG (5.58 KiB) Viewed 25103 times

Če ne druga, boš vsaj videl kateri COM uporablja.
matej
jastreb

Postby JAZO » Mon Dec 28, 2015 23:05

Hvala za info Matej. Bom probal, če ne pa dal probati. LP-HL !
JAZBEC ROMAN
E-mail: info@jazbec.si
http: www.jazbec.eu
JAZO
kavka

Postby Turčin » Fri Aug 05, 2016 15:56

Mogoče mi lahko kdo kar iz rokava strese, kako se naredi kak "factory reset" ali kaj podobnega na IQ Compeo plus, če bi to sploh kaj pomagalo?
Čedalje večkrat ga v stebru popade neka dobra volja in mi 'zašpila' kratko pesmico kot Kekec na orglice; pa to daleč od kakih oddajnikov.
Na tleh me pa heca s kontrastom in svetlostjo zaslona in ugaša se nenormalno dolgo.
So to samo hrošči ali ga bo treba s 'šraufencigarjem' ?

Nameravam vprašati tudi v firmo ampak tule je hitreje (in bolj 'komot').
Turčin
kanja

Postby Simch » Fri Aug 05, 2016 16:11

Prvo ga probaj poflashat z najnovejšim firmwarom, snames ga tukaj:

https://www.flytec.ch/en/support/downlo ... niger.html

LP Simch
If you're not doing it for fun... you're doing it for the wrong reasons!
Simch
jastreb

Postby Turčin » Sat Aug 06, 2016 7:12

Bom poskusil, bohlonaj.
Turčin
kanja

Return to Variometri, GPS, sedeži, rokavice, nogavice in ostalo