Paragliding Slovenia • View topic - BRAUNIGER INŠTRUMENTI

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

BRAUNIGER INŠTRUMENTI

Razprave o opremi. Priporočila, opisi ....

Moderators: pgtoni, Iv@nl

BRAUNIGER INŠTRUMENTI

Postby luiz » Thu Oct 09, 2014 13:54

Pozdravljeni,

Brauniger IQbasic, Competino+, Compeo+ so generacija inštrumentov, ki so že okoli 8 let na trgu. S prihodom OS-a WINDOWS8.1 je nastal problem, ker na trgu ni driverjev da bi PC zaznal inštrument preko serijske povezave( USB-RS232 je vgrajen v inštrumentih). Na žalost je potrebno omenjeni modul menjati, če želimo, da se bo inštrument "pogovarjal" s osebnim računalnikom.
Skratka pri BRAUNIGERJU in FLYTEC-u so se odločili, da bodo vsem kupcem kateri še imajo veljavno garancijo zamenjali omenjeni konvertor(vgrajen v inštrumentu) brezplačno. Za inštrumente katerim je garancijska doba že potekla, pa računajo 40evrov. V kolikor niste sigurni ali je vaš inštrument še pod garancijo, mi lahko pošljete serijsko številko inštrumenta in bom preveril veljavnost garancije.
Inštrument lahko pošljete sami na Brauniger, se pa razume da stroški pošiljanja ostanejo kot breme pošiljatelja. Torej strošek pošiljanja je vaš strošek.
Inštrument lahko pošljete tudi meni ker bom okoli 20.10. 2014 poslal nekaj inštrumentov na "popravilo".
V kolikor imate morebitna vprašanja mi prosim pišite na brauniger(afna)siol.net

lep pozdrav, Alojz
051674480
luiz
sokol

Re: BRAUNIGER INŠTRUMENTI

Postby luiz » Wed Oct 22, 2014 23:01

Pozdravljeni,

Končno sem si tudi sam nabavil 8.1 Windows PC in še malo preizkusil kako je z gonilniki za USB-SERIAL.
Skratka našel sem gonilnik, ki omogoča, da moj PC zazna IQ-basic( trenutno nimam nobenega competino+, bom pa tudi to preizkusil).
Sicer želim poudariti, da gonilnik INŠTALIRATE NA LASTNO ODGOVORNOST in nikakor ne odgovarjam za vaš PC. To tudi uradno ni gonilnik, ki ga lahko snamete it Braunigerjeve/Flytec web strani.

Gonilnik in kratka navodil najdete na spodnjem linku:
http://www.ifamilysoftware.com/news37.html

V kolikor ima kdo še kakšno vprašanje sem na voljo :)

lp Alojz
flytec@siol.net
luiz
sokol

Re: BRAUNIGER INŠTRUMENTI

Postby luiz » Mon Aug 03, 2015 16:47

Pri Flytecu(valja tudi za Braunigerjeve instrumente) so dali na voljo nov firmware za Compeo+ in Competino+.
Priporoča se, da si inštrumente nadgradi, ker zadnja verzija je imela bug in se je lahko zgodilo, da je inštrument takoj po vzletu zmrznil.
Če se vam to dogaj in ne morete naložiti nove programske opreme, se priporoča, da si nastavitve inštrumenta;točke.. posnamete na SD kartico, potem pa inicializirate EPROM(kar pomeni da boste zbrisali vse kar je v memoriji-tovarniške nastavitve) nato pa preprosto predhodno shranjene nastavitve ponvno restor-ate nazaj na inštrument. PRoblem je ker, če je memorija že zelo zasedena potem lahko inštrument "zmrzne".
MAlce je olajšan tudi vnos route z novo nadgradnjo.

Priporočam tudi, da nimate inštrument(competino+, compeo+)v povsem neposredni bližini s telefonom oziroma raznim E-reader-ji, ker lahko frekvenca procesorja(povzroča elektromagnetno valovanje) moti sprejem GPS signala. (glede na izkušnje dlančniki niso problem, problem je pri modernejših napravah ki uporabljajo procesorje z višjimi frekvencami).

Več info o nadgradnji najdete na spodnji povezavi :
http://www.flytec.ch/en/news.2255/news/ ... ompeo.html

V kolikor kdo potrebuje kakršno koli pomoč, me frosim kontaktirajte na mail ali gsm.

lp Alojz

flytec@siol.net
luiz
sokol

Return to Variometri, GPS, sedeži, rokavice, nogavice in ostalo