Paragliding Slovenia • View topic - Reševanje slovenskega jezika, do o archeopterixu ne govorimo

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Reševanje slovenskega jezika, do o archeopterixu ne govorimo

Ostale teme, vici, ...

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Reševanje slovenskega jezika, do o archeopterixu ne govorimo

Postby Turčin » Tue Sep 21, 2010 9:05

Moderator:
Ločeno od teme viewtopic.php?f=2&t=4893 in spremenjen naslov.

Se ne morem zadržati:
Čestitam za neverjetno izvirno poimenovanje dogodka. Kakšen naprimer "zeleni izziv" v slovenščini nikakor ne bi bil dovolj dober, kajneda.
..., saj je že Kristus rekel: Blagor ubogim na duhu ...
Turčin
kanja

Re: Kriška gora 2010

Postby čbelca » Tue Sep 21, 2010 20:20

Evo, to je pa bila ena izjava na mestu, Turčin! Se absolutno strinjam! Slovenčki narod hlapcev! Pi___ sem prav jezna!
Sej se gre za našo Kriško goro, jebemti! Storžičev izziv je imel vsaj njegovo ime, ''Storžič extreme''... Nekaj preveč bi bili radi ''international'', za koga le???
čbelca
fazan

Postby bortega » Tue Sep 21, 2010 21:42

Patriotski podpis dam tudi jaz, pa čeprav bo organizator mnenja, da mu s tem letijo polena pod noge (ali po padalsko - mu mečemo kobilce v celice) . Ja, nič slabša udeležba ne bi bla, če bi se ne amerikaniziral na vsakem koraku.
bortega
sokol

Postby rokz » Tue Sep 21, 2010 22:16

Slovenskoje lepo, pa četud po domače in v dialektu :? , če že na politko ne mormo bit ponosn, smo lahko vsaj nase in narod. Že tko nas od vsepovsod žgejo :^o .
rokz
galeb

Postby krivc » Tue Sep 28, 2010 0:06

=D> Kapo dol slovenskemu patriotizmu!
Sedaj nam že "turčini" ki se sramujejo svojega slovenskega imena solijo pamet o primernosti imen dogodka.
Verjetno sodelujete na najbolj slovenski padalski prireditvi z imenom SLOVENSKI OLC ki je vrh slovenstva in izvirnosti kar se imena tiče.

Kot eden prostovoljcev na tej prireditvi se čutim dolžnega razsvetliti ozko slovensko pamet zakaj je do tega prišlo.
Po petih letih uspešne rasti in razvoja prireditve smo prišli do faze ko je prireditev prerasla SLOVENSKE meje. Prav tako smo se odločili da prireditev ni omejena samo na Storžič, Kriško..... in smo temu primerno spremenili ime srečanja. Pod imenom CHALLENGE GREEN se bo zvrstilo kar nekaj dogodkov in ne samo bivši Storžič Extreme, tudi to je botrovalo pri izbiri imena. Kot sem že omenil zgoraj imamo udeležence iz hrvaške, avstrije, nemčije, ..... in skrajno neresno bi jih bilo povabiti na Storžič extreme, ki bi se odvijal na Vremščici!!!!!!!!!!!!!!!

Ime ki smo ga izbrali je bilo najbližje vsem športnim in ostalim dogodkom, ki jih bo to ime predstavljalo.
Na koncu bi pa rad citiral soorganizatorja prireditve, ko je prebral tole zablodelo kritiko:
ČE NE BI BILO LJUDI S TEŽAVAMI NA UMU BI BILI ŠE VEDNO V JAMAH :D
Obenem pa Vabimo vse tiste, ki si želijo zares zastopati Slovenske barve na naših prireditvah, da se jih udeležijo.
Spremljajte našo spletno stran, obljubljamo odlično družbo, in izzive v naravi tudi za zelo zahtevne.
V petih letih se je prireditve udeležilo kar nekaj vrhunsko pripravljenih tekmovalcev in vsako leto se veselijo novih izzivalcev. Vljudno vabljeni!

Vsi ostali ste pa lahko "patrioti" zvečer za računalniki ko vas nihče ne gleda.........
krivc
fazan

Postby jerry » Tue Sep 28, 2010 7:20

Kakšn halo okrog dogodka, ki je odpadu!
Se pa strinjam s predhodniki- komu le moramo mi rit lizat s to angleščino (al pa hrvaščino itd..)
Resno me skrbi, da bo mularija čez ene 2-3 generacije mislila, da so besede v stilu: "full" pa "valda"
pa "kao" res slovenskega izvora.
Saj nimam nič proti organizatorjem (nasprotno- pohvalno, da se nekdo spravi delat kaj takega),
samo najbrž bi se dalo dobit kakšen bolj "slovenski" naziv.
Pa brez zamere.

lp Jernej
Last edited by jerry on Tue Sep 28, 2010 9:54, edited 1 time in total.
jerry
sokol

Postby Turčin » Tue Sep 28, 2010 9:34

Sem prav vesel, da sem dosegel nekaj odziva in mogoče celo kak razmislek o tem.

Tudi ko dobim ZPLSjevo majico z napisom "SFFA", bi jo najraje komu nekam zatlačil, pa jo potem celo nosim, kaj pa čem. Proti temu "angležunskemu" vetru je težko scati. Množična uporaba "ful kul" tujih izrazov je značilna za pubertetnike in nekateri pač nikoli ne odrastejo.

Krivc (ti gotovo nisi padalec, ampak paraglider, kajne ?), po čem pa sklepaš, da naj bi se jaz sramoval ??? svojega slovenskega imena?
Zdravi pameti malce soli ne škodi, kvečjemu koristi.
Vsem ostalim pa milostno dovoliš biti patriot doma za računalniki - smo ti globoko hvaležni, čeprav ne vemo, od kod ti pristojnost / pooblastilo za kaj takega.
Ja škoda, če je prireditev odpadla - ops, spet ga serjem, to je bil vendar meeting, event, competition ali kaj takega? :D
Turčin
kanja

Postby edo » Tue Sep 28, 2010 16:18

Jao kuku lele !

LP, Edo
edo
galeb

Postby jaq » Tue Sep 28, 2010 17:26

Zaradi take miselnosti se pa Evropa začne na severni strani karavanškega tunela. Južno je pa Balkan in bo vedno ostal. Fantje so pač prerasli...

Še vedno bolje CHALENGE GREEN kot pa ЗЕЛЕНИ ИЗАЗОВ =D>
FEEL ALPE ADRIA
]
jaq
galeb

Postby igorer » Tue Sep 28, 2010 18:13

Pismu mate cajt. Prav boli me k.. kako se reče MEETINGU. :D

Rajš bi kdo pohvalu organizatorja, da to sploh dela. Bravo fantje, kar tko naprej.
=D> =D>
Fly in peace
igorer
albatros

Postby MTC » Tue Sep 28, 2010 18:50

Ponavadi se vzdržim komentarjev na take teme, tokrat pa bom storil neumnost in se vseeno vključil v debato:

Žaljenje in kletvice niso samo v nasprotju s pravili tega foruma, pričajo tudi o mentalnem stanju sodelujočih. Če že misimo kaj narediti v dobrobit slovenskega naroda, se moramo najprej naučiti normalnega komuniciranja, pa tudi malce strpnosti nam pri tem ne bi škodilo.

Zelo me veseli, da je prireditev "Storžič Extreme" prerasla meje naše zaplankane domovine. Razumem tudi razloge, zakaj je organizator izbral novo, angleško ime. Ne razumem pa tega, zakaj potemtakem ni celotna spletna stran napisana v angleškem jeziku, vključno z odpovedjo dogodka?

Po drugi strani pa me neizmerno veseli, da je organizator dotične prireditve uspel pravilno črkovati ime tekmovanja, dasiravno je besedni red nekoliko neobičajen, kajti če nas že kaj postavlja na zemljevid Balkana, potem to prav zagotovo ni uporaba našega materinega jezika, pač pa objavljeni primerki naše banana angleščine, ob kateri ne veš, ali bi se smejal ali jokal:

• OpremaZaMuho.com
"With horse drought on sleigh they convey plain on hil Lajše above Cerkno right on the top, because there was on his meaning suitable ground: at first steep slope for inrun, then gently slope for landing."
• pa še kakšna spletna stran proizvajalca JP opreme bi se našla, katera bi potrebovala minimalno temeljit pregled črkovanja, če ne še kaj več

Pa brez zamere, vse je bilo napisano dobrohotno.

Okay, now hit me!

Matic
MTC
sokol

Postby bortega » Wed Sep 29, 2010 7:35

Jaq, a ko greš pa v Nemčijo, te pa lepo pozravijo o vsesplošno razumljivem jeziku. Pa v Italiji ti lepo po Angleško razložijo pot, francozi še prikimajo po Francosko, kje se pa potem tam začne Evropa. Kaj boš potem rekel ko Hrvaška pride v unijo. Jebe se vsem za to unijo, če prideš v francijo na padalske festivale, jim dol visi za angleščino, pa verjetno, če bi hoteli, bi ime Coupe Icare, http://www.coupe-icare.org/ znali prevesti - nekam, pa je obisk masoven, zato ker se tujim obiskovalcem zdi da bodo pokazali nekaj svojega. Samo mi imamo rjave nosove, ker jih vedno nekam tlačimo. Ko pa Aeros predstavi novo padalo, boš pa takoj glasen kdo ga je naredil. :?: :?:

Hvala bogu za organizacijo vseh vrst padalskih dogodkov pri nas.
bortega
sokol

Postby Robert » Fri Oct 01, 2010 22:56

Da malo prekinem debato. A ste videli kaj se je zgodilo v Franciji na Coupe Icare 2010. To jadralno letalo je bilo gost na našem Ambrožu, nekaj let nazaj.
http://www.youtube.com/watch?v=-j5N9SJjuU4

LP Robert
Robert
fazan

Postby Uroš » Sat Oct 02, 2010 8:38

Zelo slaba reklama za Archaeopteryxa, dobra za njegov reševalni sistem. Hvala za "link", opa, povezavo.

Uraden 'report', opa, poročilo:
http://www.ruppert-composite.ch/english ... 88301.html

Poročilo pilota:
http://www.ruppert-composite.ch/english ... 45b01.html
Uroš
galeb

Postby blaz » Sat Oct 02, 2010 9:20

Nesreča še iz drugega kota.

http://www.youtube.com/watch?v=ThqVX8XjeIo&NR=1

Lp Blaž
blaz