Paragliding Slovenia • View topic - IPPI licenca

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

IPPI licenca

Vse o politiki raznoraznih organizacij. Pohvale, graje, priporočila...

Moderator: Iv@nl

IPPI licenca

Postby MTC » Mon Oct 09, 2006 17:35

Mi lahko nekdo razloži, kako se da priti do IPPI licence?

Hvala,
Matic

BTW, SFFA forum sucks, nekdo mi je pobrisal account, kar je v bistvu kar prav :).
MTC
sokol

Re: IPPI licenca

Postby matej » Mon Oct 09, 2006 19:26

MTC wrote:Mi lahko nekdo razloži, kako se da priti do IPPI licence?

Matic, poglej na:
http://www.fai.org/hang_gliding/safety/ippi
Mislim da je podobno kot s FAI licenco. IPPI bi naj dobil od FAI preko LZS.

lp, -Matej
matej
jastreb

Postby andrej » Tue Oct 10, 2006 7:51

IPPI kartico boš dobil pri Sandiju. Vsaj pred leti je bilo tako.
Lp
Andrej Čerček
Ljubljana
andrej
galeb

Postby jurem » Sun Nov 25, 2007 11:37

Zivjo,
ker je stvar spet aktualna, bom se jest dodal svoj scepec izkusenj s tem.

Pred parimi mesci sem si hotu postimat IPPI (ker sluzbeno kr precej potujem in bi blo fajn sprobat mal letenja po svetu). No, seveda sem tapru poklical Sandija a je blo zlo hitro jasno, da mu ze kar nekej let niso podaljas dovoljenja za izdajo IPPI licenc - menda zaradi hude zmesnjave pri nas 'na vrhu'. Kokr sem razumel je glavni problem, ker LZS ne prizna ZPLS kot krovne organizacije za prosto letenje in ji (ZPLSju) FAI zato ne dodeli dovoljenja za izdajo IPPI licenc. LZS pa itak en ku*ac briga, kaj se z nami dogaja. No, to je seveda le moj in samo moj pogled na to stvar.

Tudi komentar drugega instruktorja, s katerim sm se pogovarju je, da se IPPI prakticno ne uporablja vec (verjetno je mislil za nas, ker so v Kaliforniji hotel vedt katero IPPI stopnjo imam se konec leta 2006). No od tega istega instruktorja sem dobil nasvet naj si rajs probam ustimat FAI sportno licenco (tud potem sm mal povprasal naokol in imas z njo menda enak status kot z IPPI level 5 licenco - najvisji IPPI razred).

LP, Jure
jurem
kavka

Postby JaniK » Sun Nov 25, 2007 12:14

Kaj pa če za IPPI zaprosiš direktno na LZS ?

"Issuing authority
The issuing authority for these cards should be the FAI member organization or its designated representative.
"
JaniK
jastreb

Postby jurem » Mon Nov 26, 2007 6:00

Oj,
takrat sem govoril z enim tipom iz LZS in ni vedel na koga bi se mogu obrnit, tko da se kej vec tud nism matru vec.
jurem
kavka

Postby igorer » Mon Nov 26, 2007 11:21

Kolk tipov pa je na LZS, po mojih podatkih je samo eden. Eden pristojen za vse.
igorer
albatros

Postby MTC » Tue Nov 27, 2007 1:57

JaniK wrote:Kaj pa če za IPPI zaprosiš direktno na LZS ?

"Issuing authority
The issuing authority for these cards should be the FAI member organization or its designated representative.
"

No go. Samo organizacija lahko tole stori.

Ali ima FAI licenca neomejen rok trajanja? Kolikor se spomnim, včasih temu ni bilo tako.
MTC
sokol

Postby jaq » Tue Nov 27, 2007 10:38

Fai licenca traja eno leto. Za vsako leto potrebuješ novo znamkico.
FEEL ALPE ADRIA
]
jaq
galeb

Postby MTC » Tue Nov 27, 2007 14:58

jaq wrote:Fai licenca traja eno leto. Za vsako leto potrebuješ novo znamkico.

Potemtakem FAI licenca ni nadomestilo za IPPI, kateri ima neomejen rok trajanja.
MTC
sokol

Postby jurem » Tue Nov 27, 2007 16:18

Jah no, ce jo imas (veljavno) ti bo v tujini lahko sluzila namest IPPI.
jurem
kavka

Postby TdIgel » Fri Jan 04, 2008 23:50

IPPI kartico bi morala izdati LZS. FAI licenca ni nadomestilo za IPPI, čeprav bi nam junaki na LZS to radi prodali.

Ko sem lani klical tja z namenom da si jo priskrbim, so me najprej vprašali kaj to sploh je! No, ko sem dami na drugi strani žice zadevo razložil in nato vztrajal, da bi IPPI kartico vendarle rad imel, me je prevezala... Znani glas mi je razložil, da jih že mnogo let ne izdajajo (so jih sploh kdaj?) in jih tudi v bodoče ne bodo. Argument? Dejstvo pač in nasvidenje.
Pa smo spet, ali pa še vedno tretje razredniki, ko gremo kam v tujino. Da o veljavnosti naših tandemskih licenc izven sence Triglava sploh ne izgubljam besed...

Bi bilo lepo, da se zadeve uredijo oz. poenotijo, da če že gremo pogledat pod sosedove oblake, da lahko preplašenim lokalcem tudi na tleh pokažemo (nekje je to zaželjeno), da se nas ni potrebno bati, kot se mi bojimo nekaterih padalskih turistov...
TdIgel
kavka

IPPI

Postby bigA » Sat Jan 05, 2008 12:14

Pred leti smo IPPI kartice brez problema naročili preko ZPLS in se jih je potem dalo dobiti pri Sandiju.
Potrebno bi bilo treba preveriti pri FAI, morda pa bi se dalo IPPI spet naročiti?
Sploh če LZS nima interesa. Vprašat ni greh.

Jaz jo sicer imam, sem veliko letel zunaj pa jo nisem niti enkrat potreboval.
FAI znamkica oz. kartica je športna licenca, s katero lahko tekmuješ na FAI tekmah in načelno nima veze z IPPI kartico. Res pa je, da načelno, tekmovalci znajo leteti in tako FAI licenca posredno dokazuje "znaje" letenja.

Menim, da naše dovoljenje od Uprave posvem zadostuje za letenje povsod po svetu. Če imate drugačne izkušnje - pa povejte.

Bi pa rekel da te v 95% primerov ne bo nihče nič vprašal, razen če se ne boš udeležil tekmovanja zunaj.

Aleš
bigA
galeb

Postby jurem » Sat Jan 05, 2008 23:30

Zivjo,
v vecini primerov res ni blo treba nic kazat in si preprosto samo letel.
Cist drugac pa te stvari gledajo v US (vsaj v na severu Kalifornije, kjer sm se jest menil) - tam imajo za vsak site site managerja, k ti mora osebno odobrit letenje tam - jest sm se menil z dvema izmed njiju in sta hotla vidt IPPI. Z naso licenco nista bila zadovoljna, sta mi pa oba pritrdila, da nebi blo problema s FAI sportno licenco.
Zelo striktno se tud drzijo (vsaj za tujce), da leti pilot z doloceno IPPI stopnjo le na terenih, ki so oznaceni z 'njegovo' kategorijo ali nizjo.

Resno mislim, da bi mogl na tem podrocju nekej narest. Mogoce bi loh ZPLS to vrgu na svoj seznam stvari - res ne vidim, kako je FAI nehal sodelovat z ZPLSjem, ce pa je ze v preteklosti.

lp, Jure
jurem
kavka

Postby Atis » Fri Jan 25, 2008 10:28

Glede razprave še vedno ne vem pri čem smo. Moje vprašanje je pa sledeče. Za nekaj časa grem delat v Švico in seveda padala ne bom pustil doma, zanima em če je moja letalna licenca dovolj za letenje, ali pa potrebujem kaj drugega?

LP Rok
Letim na "vrhu"
Atis
kavka

Next

Return to Politika (LZS, ZPLS, FAI ...)