Paragliding Slovenia • View topic - IPPI licenca

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

IPPI licenca

Vse o politiki raznoraznih organizacij. Pohvale, graje, priporočila...

Moderator: Iv@nl

Sodelovanjem med ZPLS in FAI

Postby jurijf » Fri Jan 25, 2008 20:22

Jurem!

Kdaj pa je FAI sodelovl z ZPLS? ZPLS se trudi, da bi to delal, samo dokler obstaja LZS, na FAI nočejo slišati za ZPLS (kor ne rusi za Kosovo!). Malo si pomešal stvari. IPPI licence so stvar CIVL (komisije pri FAI).
Kar lahko obljubim je, da bom na naslednjem sestanku EHPU govoril z Klausom Tanzlerjem o tem, kaj se bo pa izcimilo, pa ne vem. Lahko se zgodi, da bo ZPLS lahko izdajal IPPI licence, obljubiti pa ne morem nič.

LP

Jurij Franko
jurijf
jastreb

Re: IPPI licenca

Postby JaniK » Fri Oct 15, 2010 23:25

Živ. Zanima me če je kaj novega v zvezi z izdajo IPPI kartice pri nas ? Verjetno grem letet v USA in bi mi kar prav prišla...
Jani
JaniK
jastreb

Postby Simch » Sat Oct 16, 2010 2:19

z damjanom (pregljom) se zmen, ni panike baje!
If you're not doing it for fun... you're doing it for the wrong reasons!
Simch
jastreb

Postby GregorM » Wed Apr 27, 2011 10:17

Po informacijah z interneta večina evropskih držav zahteva od tujcev IPPI licenco nivo 4 za lokalno letenje in nivo 5 za XC. Morda kdo ve, kakšne domače kvalifikacije je potrebno imeti za nivo 4 oz 5? In kje je meja med lokalnim jadranjem in XC?
GregorM
sokol

Postby jurijf » Wed Apr 27, 2011 10:42

Trenutno stran CIVL ne deluje, da bi objavil direktni link na pogoje za IPPI kartico, pri sebi na računalniku pa tudi ne najdem pogojev zato po spominu:
level 5 na IPPI katici pomeni, da si opravil vsej nekaj poletov preko 25 km od katerih je vsaj eden 50km brez 'štrikanja' - cilj povratek, trikotnik ali ravna črta. Dokaz za to je OLC z G-record-om. Poleg tega potrebuješ tudi priporočilo kakšnega učitelja letenja ali znanega pilota, na katerega se lahko zanesem. Trenutno je sicer stvar nekako arbitrarno v mojih rokah, saj imam IPPI kartice pri sebi in pooblastilo koordinatorja za IPPI pri FAI. Če mi v ZS pošlješ linke na tvoje polete v zadnjem času, ti lahko sporočim level.
Ponavadi pa je tako, da tisti, ki ima pogoje za nivo 5 s tem nima problemov, v mejnih situacijah pa raje obravnavam primere konzervativno.

LP

Jure
jurijf
jastreb

Postby JaniK » Wed Apr 27, 2011 12:26

Jurij,
Že pred časom sem ti preko zasebnega sporočila poslal vse potrebno za IPPI kartico vendar očitno nisi nič prejel.
Lahko prosim preveriš tukaj na forumu ali imaš med sporočili kar sem ti poslal.
Jani Krecic

PS: Zadnjic v Tolminu se nisem spomnil, da bi ti rekel :)
JaniK
jastreb

Postby Mi->tja » Wed Apr 27, 2011 12:48

Zadeva v USA pravno verjetno nič ne pomaga, bi pa ob težavah mogoče prišla kot rešilna bilka in prepričala lokalnega skrbnika štarta, da ti pusti v zrak.

Če je IPPI licenca trajna in je ni potrebno podaljševati, bi mogoče s staro FAI licenco za tekmovanje(recimo nalepko iz preteklega leta), ki je pomenila, da si imel lani IPPI nivo 5, dokazal svoj nivo znanja.

LP Mitja
Mi->tja
kavka

Postby jurijf » Wed Apr 27, 2011 15:12

Uf, bom popravil svoj profil, ker je email.si crknil, na roke pa jih nisem pogledal že nekaj časa. Najbolje je na jurij.franko@gmail.com.

LP

Jure
jurijf
jastreb

Postby JaniK » Fri Apr 29, 2011 11:00

Mi->tja wrote:Zadeva v USA pravno verjetno nič ne pomaga, bi pa ob težavah mogoče prišla kot rešilna bilka in prepričala lokalnega skrbnika štarta, da ti pusti v zrak.
LP Mitja

USA

Is the IPPI Card accepted in your country ?
We accept the IPPI card for purposes of determining a pilot's rating. IPPI 4 for intermediate and IPPI 5 for advanced rating.

What is the minimum legal insurance coverage required in your country ?
You have to be a USHPA member for third party liability insurance and to fly at most sites. Thirty day minimum USHPA membership is available, especially to competition pilots.

What additional coverage does your country recommend (such as medical insurance, search and rescue etc...) ?
Medical insurance would be very useful here in the US. Search and Rescue insurance would also be useful, although few US pilots have this. In Colorado state you can purchase it for 5 days by getting a fishing license for $21.00.

http://www.ushpa.aero/ippi.asp

Jani

PS: Hvala Jure, sem dobil.
JaniK
jastreb

Postby Mi->tja » Fri Jun 03, 2011 0:29

Jani, slabo si izrezal mojo izjavo. Zgornji del besedila se nanaša na predlog spodaj in ne na to, da IPPI ne velja v USA. LP M
Mi->tja
kavka

Postby GregorM » Mon Sep 05, 2011 22:34

Ker veliko potujem po svetu, mi je prišla na misel ideja, da bi v kovček stlačil še moje gorsko padalo (je lahko, ni ga preveč škoda) in bi po sestankih šel malo letet. Da ne bi imel težav z lokalnimi šerifi, bi bilo dobro imet med drugim tudi IPPI 4 kartico.

Pogoji za IPPI 4 so izgledali nezahtevni (http://www.fai.org/hang_gliding/system/files/parapro_2008.pdf):
1. Same as for stage 3, easy soaring, plus:
2. A total of minimum 20 flying hours.
3. A total of minimum 5 hours of thermal soaring.
4. A total of minimum 5 hours of ridge soaring.

Dokler se z našim ljubiteljem dvolinerjev nisva zapletla v definicijo, kaj je to termično jadranje.
Tole po Juretovo niso termični leti:
- http://www.bogvetra.com/?p=olc&oa=flightinfo&season=11&fid=72461
- http://www.bogvetra.com/?p=olc&oa=flightinfo&season=11&fid=73317
Taki so pa v redu, ker je barogram bolj nažagan:
- http://www.bogvetra.com/cgi-bin/eol.cgi?p=olc&oa=flightinfo&season=11&fid=63749
- http://www.bogvetra.com/cgi-bin/eol.cgi?p=olc&oa=flightinfo&season=11&fid=69346

Meni tole diši po zajebavanju, ampak bi vseeno bolj poučene (in tudi Jureta) prosil za natančno definicijo. Če se komu da, pa še za IPPI level 5.

lp Gregor
GregorM
sokol

Postby lado » Mon Sep 05, 2011 23:33

Oba tvoja leta sta sigurno termično letenje, posebno pa z Nuptsejem proti Križki. Očitno sta se z Jurijem kje napačno razumela.
LP Lado
lado
kavka

Postby igorer » Tue Sep 06, 2011 11:07

lado wrote:Oba tvoja leta sta sigurno termično letenje, posebno pa z Nuptsejem proti Križki. Očitno sta se z Jurijem kje napačno razumela.

Se strinjam. Kar se tega tiče mislim, da je Jurij kar fer, tko, da ga kontaktiraj in vpraš kje točno je problem.
Fly in peace
igorer
albatros

Postby GregorM » Tue Sep 06, 2011 12:45

Trenutno je Jure užaljen, ker sem javno objavil moje nestrinjanje z njegovo razlago termičnega jadranja. Pravi, da od njega vsaj še eno leto ne dobim nikakršne kartice. Mene osebno to zelo ne prizadane, z majhnim gorskim padalom se je enostavno delat "Čeha". Razgrneš za prvim grmom, odletiš in 5 minut po pristanku si že turist z majhnim nahrbtnikom.

Nasplošno pa se ne strinjam, da se komplicira pri izdaji IPPI kartic, sploh z ročnim ocenjevanjem "kvalitete" letov. IPPI 4 je praktično isto kot licenca pri nas. Če je nekdo naredil izpit in samostojno leta po slovenskih hribih, zakaj nebi smel it letet v tujino oz. bi to moral počet brez pravih dokumentov? Ker ljudje itak vlačijo padala s seboj po svetu, bi bilo bolj prav, da bi ZPLS spodbujala svoje člane, da si uredijo dokumente in zavarovanje.
Last edited by GregorM on Tue Sep 06, 2011 20:41, edited 1 time in total.
GregorM
sokol

Postby jurijf » Tue Sep 06, 2011 20:18

Trenutno nisem nič užaljen. IPPI 3 = licenca pri nas - kar se znanja tiče in ne IPPI 4, samo da bo jasno. O tem, kaj je termični polet pa imam pač svoje mnenje na podlagi tvojega enega leta letanja in mojih 30 podlage.

LP

Jure
jurijf
jastreb

PreviousNext

Return to Politika (LZS, ZPLS, FAI ...)