Paragliding Slovenia • View topic - CIVL po Piedrahiti

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

CIVL po Piedrahiti

Vse o politiki raznoraznih organizacij. Pohvale, graje, priporočila...

Moderator: Iv@nl

Re: CIVL po Piedrahiti

Postby vidulis ico » Wed Aug 31, 2011 14:35

Zanimivo bi blo prebrat mnenja o tekmovanju s serijskimi padali par naših top pilotov, ki so trenutno na SerialCupu v Tolminu. Če bi Vidic, Valič,... pa še kdo napisal, kaka je razlika, a je sploh kakšna? Govorim o tekmovalnih občutkih pilota, ki se s "kišto", ki ni proto, bori za dober rezultat. Dobro, mal počasnej gre, pa mal bolj dol, to vemo vsi. Kako pa je zmagat task s comp cunjo v primerjavi s serijsko, to pa ni dano vsakemu ;-), tega pa ne vemo. Ker debata morda govori o ukinjanju neke comp clase ali o rojevanjeu neke nove comp klase, oni najbolj vedo kaj se (ne)bo s tem izgubilo, če sploh.

Glede na to, da se izredno hitro pozabi na pilota ki je padel dol med dirko (saj 99% leti brez problema nemoteno naprej, tudi v "nemogočih" razmerah), verjamem, da se lahko po eni dirki pozabi razlike pri dirkanju s "staro comp" klaso in neko novo varnejšo. Mogoče pa prinaša varnejša klasa boljše dirke in več zabave? To bi rad zvedel od tistih.

Najbolj, da grem zvečer v Kamp Gabrje na pir, tam bom zvedel, ne pa da pišem tu na forumu ...

lp Simon
vidulis ico
kanja

Postby Uroš » Wed Aug 31, 2011 16:00

Jurij, kaj ga pa biksaš? Najbolje, da admin razdeli temo v smučarsko in JP.

- ne bi se spuščal v fiziko pri smučanju, ampak - kako lahko narediš vektorski produkt vektorja s skalarjem!? (F = a x m).

- si v smučarski zgodbi ravno na drugi strani kot pri JP zgodbi? Če se ne motim, si bil zraven pri razvoju karving smuči. Se sedaj boriš za svoj "izum", čeprav je jasno, da tudi radij smuči vpliva na varnost?
Uroš
galeb

Postby jurijf » Wed Aug 31, 2011 20:21

Ups, pa si me, ja vektor je samo a (sem hotel povedat, da je pravokoten na v) mi je že nerodno in da je sila odvisna od polmera zavoja.
Pri smučarski zgodbi nisem na nobeni strani, samo ugotavljam, da se smučarji lotevajo zadeve narobe. Radij smuči vpliva na varnost? Seveda, po drugi strani pa tudi poenostavlja smučanje. Podobno kot dvošpagarji, manj jih zapira, ampak ko ga klofne. Zato nisem proti dvošpagarjem, ampak sem zato, da se lastnosti spravi v nek pameten okvir (EN 926/2). Ker pri carvingu takih zahtev na začetku ni bilo, ni bil postavljen cilj, zato bolje da ne veš, kako so se vozili prvi prototipi (pa imam vseeno še cela kolena :-). Se pa nikoli nisem smučal z vezmi nastavljenimi na več kot Z=5 (varnost).

Simon! Čimprej poročaj!

LP

Jure
jurijf
jastreb

Postby papry » Wed Aug 31, 2011 22:57

no bom jaz mal poročal. zelo na kratko.
piloti ki drgač letijo dvolinijce pravijo da primerjat sploh ni mogoče. drug svet...pa ne me zdaj spraševat v kaki smeri. pač se ne da primerjat. vse je za njih zdaj nekako v slowmotion...
dirke so kr lepe vsi tiščimo do konca gas....za enkrat nobenih problemov.
naj pa omenim da se je prejšnji teden odvil polish-lithuanian "jelkin hram open" na katerem je blo skor 100 pilotov tu se je še letelo z open klaso. v 6. letalnih dneh je bila ena (1) rezerva na EN C padalu.

pa pejmo nazaj na smučke...zima se bliža!
papry
albatros

Postby edo » Thu Sep 01, 2011 22:19

Jurij je naboru svojih prefinjenih nebuloz pod rubriko CIVL po Piedrahiti dodal še eno:

Jurij pravi :Sicer pa velja stopnjevanje: majhna laž, velika laž, statistika

To je podobna definicija kot "by Jurij" nanovo vpeljani vektostki produkt vektorja s skalarjem F=a x m s povdarkom na vektorski.

Zgoraj citiranega stopnjevanja se brez statističnih odklonov poslužujejo samo tisti, ki nič ne vedo o statistiki ali pa tisti, ki bi določenim pozicijam radi dali večjo težo.

O padalstvu menda ne ve nič, iskazalo se je da tudi o "fiziki" in vektorskem produktu ne ve nič, glede na uporabljeno stopnjevanje ne ve nič niti o statistiki.
Navljub temu se po njegovem vsi vsega lotevajo narobe.

Se pa menda sedaj po Piedrahiti že uporablja stopnjevanje : majhen butl, velik butl, zeleni jurij.

Pa brez zamere Belokranjci.

Lp, Edo
Last edited by edo on Thu Sep 01, 2011 23:24, edited 3 times in total.
edo
galeb

Postby urban@ » Thu Sep 01, 2011 22:53

da ne bo zeleni jurij kdo drug izpadel...

http://en.wikipedia.org/wiki/Lies,_damn ... statistics
urban@
sokol

Postby jostn » Thu Sep 01, 2011 22:53

Edo-eden in edini, ki pove resnico! :)
Jost Napret
jostn
galeb

Postby roky » Fri Sep 02, 2011 6:00

Hi! Med buteljnom ter veleumom je včasih le tanka meja!!?? Vse je odvisno na kateri strani se nahajaš!!( :badgrin: he he ) Malo of topic!!

Lp
See you in the sky!
roky
galeb

Postby jurijf » Fri Sep 02, 2011 7:25

PoVdarjm, da svoje napake in zmote tudi javno priznam. Tako kot vsi ostali, tudi jaz nisem cepljen proti neumnosti, in to tudi javno priznam.

OK, nazaj na temo. Ali še vedno ostajamo banana republika? Ali pa so vsi v EU 'butlni'? Zelo enostavno vprašanje. Torej prepoved Comp klase na FAI-2 tekmah v Sloveniji DA ali ne? Moje stališče poznate.

LP

Jure
jurijf
jastreb

Postby MihaK » Fri Sep 02, 2011 8:24

Na Jelkin hran open je prislo do prijave, Jurij bi lahko ti kaj razsvetlil zadevo?

LP
MihaK
kanja

Postby jurijf » Fri Sep 02, 2011 16:30

In kaj se je zgodilo?

LP

Jure
jurijf
jastreb

Postby matej » Fri Sep 02, 2011 19:10

Jurij, te spoštujem kot strokovnjaka in vem da imaš veliko znanja, vendar se mi zdi da malo pretiravaš.

Ker sem bolj pragmatik, so mi nekatere stvari pomembnejše kot ENi in ta birokracija. Na zadnjem letu s Sorice sem se za las izognil zajli (pletenici), ki gre na Črno prst. Ja vem, kaj se pa voziš tako nizko, idiot. Kakorkoli, smrtna kazen je malo prehuda za mojo malomarnost.

A ne bi najprej poštimali teh stvari, ki so očitne in se jih verjetno da nekako uredit? Ker je čisto vseeno, če imam certificirano padalo in EN 966 čelado ali pa dvošpagarja in volneno kapo, ko se zaletim v zajlo.

Danes je na tekmi nekdo vrgel rezervo (vse OK), mislim da štirišpagar.

lp, -Matej Belčič
matej
jastreb

Postby MihaK » Fri Sep 02, 2011 19:44

Prislo je do prijave, da se leti na tekmi z necertificiranimi padali

LP
MihaK
kanja

Postby prims » Fri Sep 02, 2011 20:37

V naslednji sezoni je tudi PWC zglasoval serial klaso padal, torej naslednjo sezono NE BO nikjer na kugli tekem z open klaso (dvošpagarji).
Meni osebno to ne predstavlja nobenega problema ali objokovanja za sulico. Bom pač tekmoval s serijskim padalom ter malček pogrešal hitrost.
Kar se tiče tekmovalnih padal bo najverjetneje EN D klasa optimizirana tako, da bo imela čimboljše letalne sposobnosti in še vedno šla skozi teste ENblabla. To pomeni, da bodo verjetno ta padala malček bolj našpičena od sedanjih EN D modelov in posledično bolj nevarna. Kar najverjetneje pomeni, da bodo ta padala (misleč, da so ok, ker so vendar certificirana po ENblabla) kupovali piloti, ki jih ne bodo sposobni varno letet...in tega se ne zavedam le jaz, ampak mnogo drugih izkušenih pilotov ter celo stric Gin.
Torej; ljudje bodo na tekmah še vedno padali dol (tako kot je danes Izraelec z EN B padalom v lepih razmerah), ampak bodo imeli certificirana padala.

Varne pristanke vsem
prims
kanja

Postby jurijf » Mon Sep 05, 2011 7:28

MihaK wrote:Prislo je do prijave, da se leti na tekmi z necertificiranimi padali

LP

In kakšna je bila ugotovitev inšpektorja?

LP

Jure
jurijf
jastreb

PreviousNext

Return to Politika (LZS, ZPLS, FAI ...)