Paragliding Slovenia • View topic - Prepoved zračnega prevoza z jadralnimi padali in zmaji

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Prepoved zračnega prevoza z jadralnimi padali in zmaji

Vse o politiki raznoraznih organizacij. Pohvale, graje, priporočila...

Moderator: Iv@nl

Re: Prepoved zračnega prevoza z jadralnimi padali in zmaji

Postby Turčin » Sat Sep 22, 2012 5:43

O kur(biiip), to pa sploh nisem nikoli pomislil:

"" ker da moraš narediti zdravniški pregled za avto je kar malo mimo (če ne naradiš pregleda ti lahko vzamejo izpit za avto) ""

Najbrž res, ampak samo če bi te zdravnik zašpecal. Kar pa je najbrž dolžan storiti , če si ti res zdravstveno nesposoben voziti??

Se pa spomnim, kako obupno težko sem zdravnici medicine dela dopovedal, zakaj rabim zdravniški pregled, če me nanj ni nihče poslal "po kazni" in imam za avto vse "pošlihtano" ... #-o
Turčin
kanja

Postby MistyDule » Tue Sep 25, 2012 13:16

V Franciji letijo pa vsi povprek :)
http://vimeo.com/50065872
Lp dusan
go hard and land soft
gsm: 031304543
MistyDule
albatros

Postby ducy » Tue Sep 25, 2012 18:29

... malo off topic .. ampak tile balonairji imajo jaj*a .... "non intended ACRO" z baloni ;)
http://www.youtube.com/watch?v=qL0ypmjH4w4
exploring the 3rd dimension
ducy
jastreb

Postby nikoko » Tue Sep 25, 2012 23:01

Navsezadnje ima ta derektiva čisto prav!!! Komercialni leti naj bodo varni,oštevilčeni in obdavčeni.
Letim z veseljem in se mi j..e za vse delegate ,...ppreddsednike in ostale. To bo pravnik,,te gleda v oči in serje v roko. Fantje državi kar je državnega in duši kar ji lahko date...
nikoko
nikoko
sokol

Postby MihaK » Wed Sep 26, 2012 6:19

No, Niko upam da nisi nikoli vprašal: "A bi se dalo brez računa?". Eni so, ko se gre za druge zgleda bolj papeski od papeža

;-)

Lp Miha
MihaK
kanja

Postby MRX » Wed Sep 26, 2012 22:29

MRX
kanja

Postby igorer » Thu Sep 27, 2012 14:47

Fly in peace
igorer
albatros

Postby SrečkoJ » Thu Sep 27, 2012 16:21

Spet so nas prepeljali "žejne preko vode". Na koncu koncev mi ni jasno, zakaj smo bili vabljeni na ponedeljkov sestanek, kjer je bilo tudi povedano, da smo mi tisti, kot strokovnjaki iz področja, ki naj bi uredili osnutek, ki je bil na hitro pripravljen iz njihove strani.
V štiriurnem usklajevanju smo (Jošt, Eržen, Lajevec, Jurkovič enotno z argumenti nastopili pri urejanju posameznih členov in stavkov v tem njihovem osnutku.
Čez dva dni, to je v sredo, je prišla verzija osnutka, v kateri so se naši strokovni predlogi upoštevali zgolj nekje polovično. Poslana je bila ob desetih dopoldne po mailu Lajevcu, naj jo posreduje ostalim. Po končanih službenih in ostalih obveznostih tega dneva, sem jo na prispeli elektronski pošti videl zvečer. Še isti večer sem pripravil popravke in predloge in sicer glede na smernice, o katerih smo se pogovarjali in smo jih vabljeni strokovnjaki tudi zagovarjali. Nekaj predlogov in popravkov je poslal tudi Eržen v sredo po dvanajsti uri.
Naslednji dan, v četrtek dopoldne, je prišla po mailih iz Agencije novica, da je osnutek iz srede bil že kar isti dan posredovan kot uraden naprej za objavo v Uradnem listu, kjer bo objavljen v petek, 28.9.2012.

Časa za pripombe in predloge je izgleda bilo samo nekaj kratkih ur. Iz naše strani gledano ga niti ne bi bilo potrebno, saj smo pripombe in predloge na ta osnutek sprejeli in dali že v ponedeljek.

Operativno tehnična zahteva za opravljanje zračnega prevoza potnikov z jadralnimi padali in jadralnimi zmaji, ki je sedaj potrjena, tako ni produkt pričakovanega usklajevanja in upoštevanja naših strokovnih pripomb, hkrati pa je tudi vsebinsko in tematsko v precej "surovem " stanju.
Vse skupaj je najbolj posledica celotnega dogajanja v zadnjem mesecu, začelo se je z objavo Direktive o varnosti, ki si jo je zamislil bivši direktor. Zamisel sedanjega vršilca dolžnosti direktorja na Agenciji o hitri rešitvi nastalega problema s slabo pripravljenimi in na hitro sprejetimi akti ni pravilna pot k kvalitetnemu reševanju problematike.

Kljub vsemu navedenemu bi se zahvalil g. Samotu Hribarju, ki je bil iz stran Agencije postavljen v to zadevo, za sodelovanje. Vsi skupaj z njim in tudi ostalimi zaposlenimi iz Agencije, ki so bili na sestanku, smo bili enotnega mnenja, da bi bila edina pravilna pot preklic izdane Direktive in nato dvomesečno usklajevanje, ki bi privedlo do premišljene in strokovne verzije te Operativno tehnične zahteve. Še posebej zato, ker smo v tem danem trenutku imeli dovolj manevrskega prostora glede časa, saj je letna sezona komercialnega letenja praktično v fazi zaključka, zimska sezona pa bo zaživela od decembra dalje.

Srečko Jošt
SrečkoJ
kanja

Postby papry » Thu Sep 27, 2012 20:22

kot plankton se rodiš, kot plankton umreš...
sodelovanje pa takšno! :roll:
papry
albatros

Postby seba » Thu Sep 27, 2012 20:36

Kaj pa če vozim za prostovoljne prispevke?
:roll:
seba
jastreb

Postby Pristov » Thu Sep 27, 2012 20:45

Kot jest to zdej razumem, bom ali bo mogu tisk k vozi komercialno vsak let delat neke teste pa ne vem se koga boga, kljub temu da prevozi recimo 50 tandemov vsako leto.
Nekdo, ki pa bo recimo v stirih letih kot velja pooblastilo odpeljal, dva kolega brezplačno pa mu ni treba delat nic?
Zdej al sm sam jest mal smotan, sam se mi zdi, da je ta drugi veliko bl rizicn kot prvi.
Da o tem kolk bo to stalo sploh ne govorim.
Once you have experienced flight you will always walk with your eyes turned to the sky. It is where you come from and where you will return. (Leonardo Da Vinci)
Pristov
jastreb

Postby gradient » Thu Sep 27, 2012 23:10

seba wrote:Kaj pa če vozim za prostovoljne prispevke?
:roll:

Seveda lahko, tako aero taxsije izvaja posoški aeroklub v Bovcu.In za enkrat jih noben pri tem ne ovira. :evil:

Image

Image
gradient
galeb

Postby seba » Thu Sep 27, 2012 23:36

Evo.. točno to sem imel v mislih..
Pa samo še iz Matajurja in Kuka.. greš par metrov levo al desno pa štartaš v Italiji..
seba
jastreb

Postby ducy » Fri Sep 28, 2012 11:32

Jaz bi rekel, da je to kar se dogaja nedopustno!! in bi se morali na takšna dejanja pritožit!!

Nikakor te ne bo/bi vplivalo na izboljšanje splošne varnosti v našem primeru.
Poleg tega se vprašam, kaj je bilo narobe s sedanjim sistemom pri nas. Kolikor je meni znano je bilo v tandemskih vodah izredno malo nesreč – zanemarljivo malo.

Nova uredba praktično onemogoča tandemiraja v krajih, kjer se tandimiranje izvaja bolj poredko, v primerjavi z kraji kjer se to izvaja masovno, pa vseeno tega ne smemo zanemariti in za nekatere posameznike pomeni izgubo.
Namreč opravljati vsa ta kvazi preverjanja in vse ostalo tako pogosto, bo enostavno predstavljalo preveliko breme za „manjše prevoznike“.

Vse skupaj diši po še eni kanalizaciji vode na določen mlin, kjer bodo nekateri pristavljali svoje piskerčke!!

Kot je bilo že omenjeno ... se potemtakem, dovoljuje tandemiranje v nekomercialnih namenih brez kakršnegakoli preverjanja ali usposabljanja?! (oz. opraviti predavanja na 4 leta)
Ne pravim, da bi se moralo uvest (še) to, vendar to nakazuje prav na to, da jim ni mar za dejansko varnost, temveč so tukaj cilji drugi (povedano že prej).
Nakazuje tudi na to, da so ljudje ki sestavljajo takšne in drugačne uredbe popolnoma neprofesionalni do dela, ne upoštevajo mnenja stroke, ter ob tem niti malo ne pomislijo kar počnejo.
Slovenija -> Shatenija
exploring the 3rd dimension
ducy
jastreb

Postby papry » Thu Apr 04, 2013 16:54

malo sem brskal po strani CAA.si pa nikakor nisem zvrtal operativno tehnične zahteve za komercialno letenje tandemov. pa vloge tudi ne.
vem da je povezava na forumu sam na sami strani ne dobim kar se mi zdi zanimivo...

a kdo ve kaj je pa z letnim usposabljanjem ki naj bi bilo do 30.3.2013??

lp
papry
albatros

PreviousNext

Return to Politika (LZS, ZPLS, FAI ...)