Paragliding Slovenia • View topic - Zavarovanja za pilote jadralnih padal in zmajev

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Zavarovanja za pilote jadralnih padal in zmajev

Vse o politiki raznoraznih organizacij. Pohvale, graje, priporočila...

Moderator: Iv@nl

Re: Zavarovanja za pilote jadralnih padal in zmajev

Postby MRX » Thu May 23, 2013 21:40

Thomy wrote:Hvala Matevž.
Ja. Z AXA se pravkar dogovarjamo za popust.
Navodila, kako do zavarovanja priti bom pa opisal tudi za malo manj spretne.

Kmalu...

Ni za kaj :)

Lp

Matevž :D
MRX
kanja

Postby Thomy » Thu May 23, 2013 21:48

Oprosti :)... Ne vem kje sem tega Matevža staknil...
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby Miha_C » Sun Jun 23, 2013 17:04

Tomi, javi kaj kako je s tem.

Jaz sem bil že na tem, da sklenem (plačam) AXA-o za celo leto, ampak sem potem scincal.
Razmišljam, da bi to sklenil, samo za krajše trajanje (letenje v tujini), kot npr. Coris.

Prednost je predvsem v reševanju - pri nas je sicer ("brezplačno"), v tujini pa za biti drago.
Ampak tudi če imaš to zavarovanje in te rešuje GRS v Sloveniji, verjetno tudi oni lahko kaj dobijo iz tega naslova.
lpM
Miha_C
fazan

Postby Thomy » Mon Jun 24, 2013 16:53

Pozdrav.
Sem na dopustu zato bom kratek. V naslednjem Ikarju bo članek ampak vse si lahko že preberete na Zpls strani.
Poiščite!
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby Turčin » Tue Jun 25, 2013 7:53

Prebral, površno. Tretja oseba in reševanje - ok. Kaj pa morebitna (nujna) zdravniška pomoč in prevoz domov? ALi to krije kar Evropska zdravstvena kartica, ki si jo lahko zastonj priskrbimo pri Zavodu za zdravstveno zavarovanje?
Turčin
kanja

Postby Miha_C » Tue Jun 25, 2013 23:53

Me veseli, da je bilo sodelovanje podpisano. Novica bi lahko malo bolj "izstopala" na recimo prvi strani sffa.
Hvala vsem, ki ste izpeljali projekt "sodelovanja" oz. znižane premije :-)

Verjetno premije za določen čas, manjši od enega leta ne obstajajo?

@Turčin: Mislim, da bi moralo to kriti osnovno zdravstveno zavarovanje (EU kartica).
lpM
Miha_C
fazan

Postby igorer » Wed Jun 26, 2013 12:15

Kolikor cidim je najbolje vzet osnovno polico tko da imaš zavarovanje proti tretji osebi, za nezgodno pa vzeti turistično zavarovanje za celo leto, ki stane 30€ (60€ če hočeš biti zavarovan še na tekmah) in krije do 50.000€ stroškov reševanja in zdravljenja, ....

EU kartica je pa za zdravljenje in ne za prevoz domov, razen če bi bil ta verjetno nujno potreben zaradi zdravstvenih razlogov.
Fly in peace
igorer
albatros

Postby Kastner » Sun Feb 22, 2015 21:11

Zdravo. :)
Kolega zaposlen na NLB mi je poslal zanimivo ponudbo NLB VITE http://www.nlbvita.si/turisticno-zavarovanje?ref=1502_portal_pon

Njegovo sporočilo...

"Če slučajno koga zanima oz. poznate koga, ki ga zanima, sklenitev turističnega zavarovanja za celo leto. To je »ala Corris«, samo da velja za celo leto. Imamo pri nas trenutno zelo ugodno varianto in sicer 33 EUR za zavarovalno vsoto 25.000 EUR. Je pa treba skleniti zavarovanje do 28.2.2015, kasneje je letna premija 48 EUR."

V osnovi je JP izključeno, je pa možno za vsako stvar, ki je izključena doplačati, da potem zavarovanje krije tudi to. To pomeni, da lahko na to izhodiščno varianto dodaš še zavarovanje za primer nezgode pri jadralnem padalstvu in bi bila cena za celo leto 47,40 EUR. Mislim da je to še vedno dobra varianta, sploh v primerjavi z drugimi zavarovalnicami.

Kombinacija tega in AXE, znaša okoli 200€ na leto. Kar je manj kot 20€ na mesec.
Mislim, da to ni tako pretiran znesek, ki lahko reši tebe ali svojce vrtoglavih stroškov pri morebitni nevšečnosti.

L.p.
Domen
Kastner
kavka

Postby The Edge » Sun Feb 22, 2015 23:00

Zanimiva ponudba, ima pa Trigla tudi podobno zadevo...še reklama je po TV.
Ne moremo usmerjati vetra, lahko pa prilagodimo jadra.
The Edge
sokol

Postby Kastner » Wed Feb 25, 2015 18:08

PREKLIC mojega prejšnjega posta

Sem bil danes v NLB z namenom skleniti omenjeno zavarovanje a glej ga zlomka Jadralne padalce ne zavarujejo :-(
Kastner
kavka

Postby Thomy » Wed Feb 25, 2015 19:31

Pozdrav!

Osebno imam sklenjeno celoletno turistično zavarovanje pri zavarovalnici Triglav (€63,11; -20% če skleneš preko spleta).
http://www.triglav.si/zavarovanja/posam ... turisticno

Tu piše: "50 % doplačilo, če je v zavarovanje vključen aktivni (kategoriziran) športnik in se bo v tujini aktivno športno udejstvoval, treniral ali podobno". Osebno menim, da nisem aktivni kategoriziran športnik, ampak le amater. Ne glede na to je zelo verjetno je, da bi imel v primeru nesreče z jadralnim padalom resne težave iztirjati kaj od zavarovalnice. Zato je še vedno boljše zgrmeti z lestve kot se ponesrečiti s padalom.

Če ima kdo kakšno informacijo več kako je s tem kritjem pa naj sporoči!

LP Tom
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby TimFly » Wed Feb 25, 2015 21:34

Thomy wrote:Pozdrav!

Osebno imam sklenjeno celoletno turistično zavarovanje pri zavarovalnici Triglav (€63,11; -20% če skleneš preko spleta).
http://www.triglav.si/zavarovanja/posam ... turisticno

Tu piše: "50 % doplačilo, če je v zavarovanje vključen aktivni (kategoriziran) športnik in se bo v tujini aktivno športno udejstvoval, treniral ali podobno". Osebno menim, da nisem aktivni kategoriziran športnik, ampak le amater. Ne glede na to je zelo verjetno je, da bi imel v primeru nesreče z jadralnim padalom resne težave iztirjati kaj od zavarovalnice. Zato je še vedno boljše zgrmeti z lestve kot se ponesrečiti s padalom.

Če ima kdo kakšno informacijo več kako je s tem kritjem pa naj sporoči!

LP Tom

Ne bo držalo, tudi sam sem se pozanimal pri triglavu in pri večih osebah dobil informacijo, da je cena dvojna (200% ne pa 50%), premije so zelo nizke. Pri Adriaticu te sploh ne zavarujejo za noben denar, če si padalec. "Padec z lojtre" ti po mojem ne pomaga, če te pride iskat pohabljenega helihopter ali rešilec na pobočje hriba. Lahko fejkaš kakšen zvin gležnja, ampak to itak ne more bit velik strošek, tudi če bi dal samoplačniško.

Še vedno je od AXA najboljša ponudba, kolikor mi je znano. S tem imaš premijo prek miljona evrov za škodo proti tretji stranki, velja pa verjetno izključno za nesreče v letenju, tako da znotraj EU itak velja slovensko splošno zavarovanje, za svet pa skleneš še prej omenjeni paket pri triglavu ali adriatic (mislim da so zelo podobni pogoji in strošek za splošne nesreče) in prideš nekje s 120€ totalnega stroška na leto skozi in brez vsake skrbi.
TimFly
kavka

Previous

Return to Politika (LZS, ZPLS, FAI ...)