Paragliding Slovenia • View topic - Padala v razredu DHV1 LFT1 ipd.

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Padala v razredu DHV1 LFT1 ipd.

Vas zanima letenje z jadralnim padalom ali zmajem? Tukaj lahko dobite odgovore na svoja vprašanja.

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Padala v razredu DHV1 LFT1 ipd.

Postby Ultimate » Fri Sep 03, 2010 14:42

Pozdravjeni,

med poplavo enk se odločam za nabavo le tega. Pred kakimi 10 leti sem se sicer nekaj podil po Štatnbergu, mah blo je fajn... zatem sem hitro pobegnil v letenje z jadralnimi letali... pred tremi leti pa sem bil primoran letenje opustiti zaradi hudih zdr. težav... danes sem v glavnem cel in pozdravljen... sem pa prizemljen #-o

Zakaj si želim leteti z jadralnim padalom? Ker imam 20min hoje do vletišča na Donački Gori, ker imam blizu za igračkanje in učenje Štatnberg, ker nisem vezan na nobenega, razen na vremenske pogoje, ker lahko letim kadarkoli se mi zahoče in se ne rabim voziti na kar oddaljeno letališče :D

Ne mislim pametovati, začeti je pač treba na šolskem padalu in nabirati izkušnje... (isto je v letalstvu) :roll:

Šolskih jadralnih padal je ogromno, teorija in podatki v tabelah so eno, praksa je drugo... iščem torej kvalitetno začetniško jadralno padalo z dobrimi performansami za to klaso in predvsem varno (vaga kaže 58kg jaoo) :) Lahko mi pripopate v zs tudi kako ponudbo...

Torej:
- Kimfly River
- Nova Prion
- Ozone Element, Mojo 3
- Swing Axis 4
- Niviuk Koyote
- Team5 Green
- Advance Alpha 4
- Airwave Gecko
ipd.

Seveda bi se priporočal tudi za kak sedež predvsem iz izkušenj :D

Hvala vsem vnaprej :D
Last edited by Ultimate on Mon Sep 06, 2010 16:16, edited 1 time in total.
Ultimate
fazan

Re: Padala v razredu DHV1 LFT1 ipd.

Postby pgtoni » Fri Sep 03, 2010 17:06

Nisi napisal ali že letiš z jadralnim padalom ali boš šele začel?

LP
Toni
pgtoni
Site Admin

Postby Ultimate » Fri Sep 03, 2010 20:25

Toni hvala za opombo, torej z jadralnim padalom imam za sabo nekaj štartov iz nezahtevnega terena, hec je v tem da je to bilo pred desetimi leti :oops:
Torej začel bom kot totalni zelenec, osnovno šolanje, nabava opreme nato nadavljevalno itn. nočem bit pameten, ker vem kaj to pomeni v aviaciji... :D

lp
Last edited by Ultimate on Sat Sep 04, 2010 21:25, edited 1 time in total.
Ultimate
fazan

Postby Ultimate » Sat Sep 04, 2010 21:17

Najlepše hvala vsem za ponudbe jadralnih padal v tem razredu, nabralo se jih je presenetljivo kar nekaj :shock:

Še vedno morda čakam na kako mnenje... katera firma ima zares doterane detajle... po domače... da je narejeno v nulo in da je od tega še kaj funkcionalnega ne pa samo komercialnega... hja pa kvaliteta materialov, ne pa kak plastik fantastik :)

Tavžnkrathvala in lp.
Ultimate
fazan

Postby Pristov » Sat Sep 04, 2010 23:35

Zej pa ze mal kompliciras, pri enkah ni razlike, varne so vse performansov pa ne pricakuj pri nobeni. Kupi si tisto k ti najleps zgleda al pa katere ime se ti dopade. To je pa tud vsa znanost!!
Once you have experienced flight you will always walk with your eyes turned to the sky. It is where you come from and where you will return. (Leonardo Da Vinci)
Pristov
jastreb

Postby The Edge » Sun Sep 05, 2010 18:10

še moj nasvet: prvo podj v šolo da vidiš kakšna je razlika padal glede na padala izpred 10 let, ko boš mel nekaj znanje in boš va nadaljevanlem tečaju se pa udeleži kakšnega testivala in boš videl kero padalo ti bo najbolj ušeč. Siver ti bo pa inštruktor pokazal nova padala :D =D>
Ne moremo usmerjati vetra, lahko pa prilagodimo jadra.
The Edge
sokol

Postby Ultimate » Sun Sep 05, 2010 23:33

... izmed nekaj zs-jev ste mi večinoma vsi priporočali Damjana Čretnika oz. njegovo šolo letenja... =D>

Rečeno storjeno... :D

@pristov
... ko imam v delavnici na popravilu kakega GFK, CFK zeglerja ipd. (trenutno razkopanega Aerosa) mi drugo ne preostane kot, da kompliciram... če ne, me pol je.. in mi pije živce naročnik, zaradi kvalitete, kvantitete... morem pač porihtat kot je treba... :D

Posledično sem pa zajeban, ko grem nabavlat kako stvar, pa iz mojega zornega kota ni kvalitetna, se kar obrnem... poklicna deformacija pač... jebiga... :D

lp
Ultimate
fazan

Postby jerry » Mon Sep 06, 2010 8:47

Prodam sedež SKYLINE - "SMART SIDE" primeren za pilote višene do 190cm.(L-XL)
Sedež je odlično ohranjen, primeren za daljše letenje (udoben), kakor tudi za
začetnike, saj ima stransko pakiranje rezerve (ob sedežni plošči in NE pod njo),
kar omogoča zelo enostaven izmet. Na hrbtni strani je prostor za shranjevanje, ki
se poveča z odpenjanjem dodatne zadrge, pri straneh pa so dodatni žepi za manjše
stvari (mobi, postaja...). Prsna vez ima sredinsko zaponko, ki je pritrjena na sedež
(v sredini) in tako onemogoča zdrs iz sedeža v primeru da pozabiš zapeti nožne vezi.
Protektor 18cm, gas je priložen. Cena 160eur.
tel: 031/510-687

OP: slika - glej oglas (pod prodam)
Free bird
Jernej G.
jerry
sokol

Postby nikoko » Mon Sep 06, 2010 10:35

Posledično sem pa zajeban, ko grem nabavlat kako stvar, pa iz mojega zornega kota ni kvalitetna, se kar obrnem... poklicna deformacija pač... jebiga... :D

Iz tvojega zapisa sploh ni razvidno a hočeš letet a padalo vlačt po tleh in ga potem popravljat.
nikoko
nikoko
sokol

Postby Ultimate » Mon Sep 06, 2010 14:51

nikoko wrote:Posledično sem pa zajeban, ko grem nabavlat kako stvar, pa iz mojega zornega kota ni kvalitetna, se kar obrnem... poklicna deformacija pač... jebiga... :D

Iz tvojega zapisa sploh ni razvidno a hočeš letet a padalo vlačt po tleh in ga potem popravljat.

Prvi post, drugi odstavek ti govori o letenju :?

To kar komentiraš sicer ne razumem najbolje, komentiran stavek pomeni, da imam rad in da delam kvalitetne stvari, to je pa tudi vse...

Mislim, da forum ni namenjen za... :^o
Ultimate
fazan

Postby Thomy » Tue Sep 07, 2010 8:31

Moje mnenje pa je, da po forumu težko dobiš kvalitetne informacije, če prav za prav ne veš kaj iščeš.

Če želiš letet si najdi dobrega inštruktorja in, dokler si ne nabereš dovolj znanja za stat na lastnih nogah, mu slepo zaupaj. Tudi kot pilot letala si verjetno stopil do kakšne šole in tam se naučil, kar je treba znati. Ali si najprej šel na letalski forum in začel z nakupom šolskega ampak kvalitetnega letala?

Nočem biti nesramen, ampak če načneš neko tako abstraktno temo, si lahko samo pričakuješ take odgovore.
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Return to Pogosta vprašanja (FAQ)