Paragliding Slovenia • View topic - Nova AVP na Vogaru

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Nova AVP na Vogaru

Tukaj lahko napišete vaša priljubljena vzletišča in pristanke. Prijavite lahko tudi novo odprta vzletišča ali pristanke, urejanje vzletišč ali pristankov, pohvale, graje. Nekatera vzletišča so zelo dobro izhodišče za dolge prelete, napišite kam ste odleteli iz določenega vzletišča.

Moderators: Iv@nl, solja

Nova AVP na Vogaru

Postby Andrejc » Tue Jun 01, 2010 20:57

Na Vogaru nad Bohinjskim jezerom smo montirali novo
vetromerno postajo.Že veselo dela in se Vam bo prijazno
oglasila na tel.št.-031 822 987
LP Andrej =D> =D> =D> =D>
Pejmo LETET.
Andrejc
galeb

Re: Nova AVP na Vogaru

Postby Thomy » Wed Jun 02, 2010 8:24

Eno vprašanje na temo vremenskih postaj.

Kaj je kateri klub že ugotovil način, kako priti do dogovora z mobilnim operaterjem, da sim kartice ni treba polnit z denarjem vsakih par mesecev, da ne izklopijo številko? Če se ne motim je moj klub že poskusil nekaj takega z Mobitelom, a brez uspeha. Konec koncev bi se lahko razširilo povpraševanje tudi na ostale operaterje, sedaj ko imamo v Sloveniji tudi nekaj konkurence. Mogoče bi kakšen drugi operater prišel bolj na roko – saj bi mu bila le korist.

Je kdo že kaj poskusil v tej smeri?

LP
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby Andrejc » Wed Jun 02, 2010 12:59

Na Voglu imamo kartico ki jo ni treba filat že nekaj let,po dogovoru LZS
in Mobitela smo dobili novo,ne vem kako majo pa drugje.
Se bomo tudi za tole novo probal tako zmenit.
LP Andrej
Pejmo LETET.
Andrejc
galeb

Postby Thomy » Wed Jun 02, 2010 16:55

Ja, tako je. Malo sem se pozanimal naokoli in mi je Klavdij Rakušček potrdil, da je bilo to nekoč urejeno potom LZS.

Če se kdo kaj spomne, kako se je takrat reševalo, bi bilo fajn, če bi napisal dve vrstice tu, da bi vsi klubi lahko to koristili. Če ima kdo poznanstva v zvezi, bi se lahko malo pozanimal (priporočali so mi kontakt Lajevec Primož, ampak trenutno nisem uspel dobiti nobenega po telefonu).

V kolikor ta pot ne bo uspešna obstaja še vedno možnost (če je interes) kontaktirati kot ZPLS mobilne operaterje in se vidi kakšen je odziv.

Ne samo, da je nepotreben strošek. Zelo je tudi zoprno, ko je edini sončen dan v mesecu, pa ne uspeš zvedeti, če na Kovku še vleče burja... :evil: na primer… #-o
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby igorer » Wed Jun 02, 2010 21:18

Ne rabiš nobenih priporočil, zvez ali kaj podobnga, poklič Primoža na zvezo 01/4223333, pa ti bo povedal kako in kaj.
Fly in peace
igorer
albatros

Postby Thomy » Thu Jun 03, 2010 14:37

Sem se slišal z Primožem in mi je potrdil, da je LZS to leta nazaj uredila z Mobitelom.
Ker so pa sedaj nove postaje (npr Vogar) je prav pred dnevi ponovno stopil v stik z Mobitelom in bo poskusil to spet nekako rešiti. Ko bo kakšna novost bo obvestil.
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby Andrejc » Tue Jun 29, 2010 22:44

Zamenjali smo kartico in jenova številka:041 684 202.
ob tem pa naprošamo vse uporabnike štarta naVogaru ,tandemaše,vodnike skupin,inštruktorje da ne hodijo več po travniku nad štartom ampak
nadaljujejo pot mimo hiške nad št.mestom in po 100 metrih zavijejo desno do spomenika(planinska pot)namreč travnik je v privatni lasti in lastik ni ravno navdušen nad uporabo le tega,pot je označena in se ne boste izgubili...... :doubt:
Pejmo LETET.
Andrejc
galeb

Return to Vzletišča in pristanki v Sloveniji (Flying sites in sLOVEnia)