Paragliding Slovenia • View topic - Vzletišča Zasavske regije!

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Vzletišča Zasavske regije!

Tukaj lahko napišete vaša priljubljena vzletišča in pristanke. Prijavite lahko tudi novo odprta vzletišča ali pristanke, urejanje vzletišč ali pristankov, pohvale, graje. Nekatera vzletišča so zelo dobro izhodišče za dolge prelete, napišite kam ste odleteli iz določenega vzletišča.

Moderators: Iv@nl, solja

Vzletišča Zasavske regije!

Postby Blaazzz » Sat Mar 19, 2011 22:23

Živijo! :D

V zadnjem času se kot aktivni padalec zasavskih koncev sprašujem, če je tu sploh kaj aktivnih padalcev.. (ali jih le jaz ne vidim?)
Gre za okolico krajev Izlake, Kisovec, Zagorje ob Savi in Trbovlje.

Tu imamo namreč naslednja vzletišča:

- Čemšeniška planina
- Marela
- Vrh nad Zagorjem
- Sveta Planina
- Mrzlica

Vzletišča so že na daleč vidna bolj kot neobiskana in neurejena, saj sem edini, ki se med tednom preklada po njih. :)
Največji problem je, da ni ne veternih vreč niti trakcev po vzletiščih, nasploh zelo slabo markirana.. Če nebi bil domačin, sploh vedel nebi kje se vzleta.
Menda je pred leti tu obstajal KJP Kavka, a trenutno ni ne duha ne sluha o kakšnih aktivnostih (na tleh in v zraku).

Če ima kdo kakšno informacijo glede tega, ali je celo padalec iz zasavske regije naj pošlje repliko!

Malo družbe bi poleg ptičev pasalo! :p
Fly whit the wind!
Blaazzz
kavka

Re: Vzletišča Zasavske regije!

Postby The Edge » Sun Mar 20, 2011 19:31

hej,

v Zasavju je mal problem zračni prostor, ker je Čemšeniška že v CTR in včasih letala že tako nizko preletajo, da je kr strah. Če pogledaš na link: http://www.bogvetra.com/?p=arh_vopis&siteid=38 imaš lepo opisane štarte.

na Mrzlici sem že dostkrat letel in je skoraj najboljše, ker greš lahko do 750m nad terenom, če greš proti V (resimo Malič)
http://www.bogvetra.com/?p=arh_vopis&siteid=27

poglej si ta link o zračnem prostoru: http://www.sffa.org/index.php/zracniprostor

Med najbolj aktivnimi iz zasavja sta Miran Drač in Mirko (ne vem priimka), ampak mislim, da sta obadva v Albatrosu. Klub ki je v Kisovcu al pa Zagorju, pa so najbolj aktivni v pikaški sekciji.

upam da sem kej pomagal :)
lp
Ne moremo usmerjati vetra, lahko pa prilagodimo jadra.
The Edge
sokol

Postby Blaazzz » Mon Mar 28, 2011 13:30

Čemšeniška planina je že res rahlo v CTR, kot pa tudi kakšno drugo vzletišče (tudi neregistrirano) in je omejitev pač 300m nad terenom. :)

Glede kluba Kavka, ki se nahaja v Kisovcu sem ravno 2 tedna nazaj zvedel, ko sem govoril z starejšim pilotom, ki je klub tudi ustanovil..
Menda je v klubu prišlo do kar nekaj nesoglasij in je tako klub razpadel, piloti pa so se priključili drugim klubom.

Bom poskušal še kaj izvedeti po zunanjih virih, kar se tiče vzletišč.. Če pa kdo kaj sproti zve, naj me pa kontaktira! :D
Fly whit the wind!
Blaazzz
kavka

Postby apap » Tue Mar 29, 2011 16:08

Se vsi sprašujemo, kdo je nek tip, baje iz izlak, ki leta okrog.
Klub jadralnih padalcev KAVKA Kisovec je še vedno zelo aktiven, lani smo dobili 5 novih padalcev, ki so zaključili začetni tečaj, letos je usposabljanje zopet v planu, tudi klubske in medklubske tekme.
Za več pravih informacij pokliči Mirana 031276118 - športni vodja ali Toneta 041758914 - predsednik.
apap
fazan

Postby Blaazzz » Tue Mar 29, 2011 21:26

Aha. Torej so mene doletele napačne informacije.. Drugače jaz opravljam nadeljevlni tečaj pri Kimfly-u (Vodice), bi me pa kakšne dejavnosti v domačem kraju absolutno zanimale! :D

Hvala za info!
Fly whit the wind!
Blaazzz
kavka

Postby apap » Fri Apr 15, 2011 13:03

Blaazzz

Res nisi dobil pravih informacij, do sedaj pa tudi nisi poklical novene kontaktne osebe kluba KAVKA Kisovec, katerih podatke sem ti dal v prejšnjem odgovoru.

Lepo, da delaš nadaljevalni tečaj pri Sandiju, očitno pa še nista vzela teme pogojev dovoljenega letenja za tečajnika!!!! ali pa jo ponovita, saj so razmereza letenje v Zasavju bolj zahtevne kot drugje.

Da se boš senanil z sedanjim stanjem vzletišč in pristanka, si vabljen jutri, 16.04. ob 09:00 uri na delovno akcijo za urejanje pristajališča Štirc v Kisovcu in letenje s člani, imetniki licence.

Lep pozdrav
Za KJP KAVKA Kisovec - Andrej
apap
fazan

Postby Blaazzz » Mon Apr 18, 2011 18:52

Hmm, škoda, da sem pozno opazil tvojo repliko.. Sem bil pa za vikend tako in tako odsoten. :?

Takole zgleda. Sam se zavedam vseh dovoljenj in obveznosti, katere me vežejo kot tečajnika. Sam sem se tudi pozanimal, saj sem prve lete v našem okolišu opravil v spremstvu pilota z 25 let izkušnjami.. Tako so si napredovanja samostojnosti pač sledila.

Do sedaj res nisem poklical še nobene osebe, ker me iz dneva v dan veže ogromno ostalih obvenosti. Bi se pa rade volje, čimprej sestal vsaj z kom iz kluba.
Je možno, da mi spodaj pustiš svoj kontakt? Če ne mi ga pošlji na zasebno

LP, Blaž!
Fly whit the wind!
Blaazzz
kavka

Postby urban@ » Sat Sep 10, 2011 11:24

Je že kdo letel na pobočju - Kozlova gora, Vetršica, Kum. Pa če je tam kakšno vzletišče in spodaj pristanek?
urban@
sokol

Return to Vzletišča in pristanki v Sloveniji (Flying sites in sLOVEnia)