Paragliding Slovenia • View topic - Vrh nad Višnjo goro

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Vrh nad Višnjo goro

Tukaj lahko napišete vaša priljubljena vzletišča in pristanke. Prijavite lahko tudi novo odprta vzletišča ali pristanke, urejanje vzletišč ali pristankov, pohvale, graje. Nekatera vzletišča so zelo dobro izhodišče za dolge prelete, napišite kam ste odleteli iz določenega vzletišča.

Moderators: Iv@nl, solja

Vrh nad Višnjo goro

Postby nekdanji » Thu Apr 07, 2011 23:04

Čeprav ne letim že skoraj 6 let, le tu in tam, zelo na skrivaj, sem se lotil striženja zahodnega štarta na tem hribčku nad Višnjo goro, ki ga sedaj nostalgično imenujem "moje Medjugorje", ko sem aktivno letel, pa "simulator letenja". Sem se kar nagaral, da sem porezal vse grmovje in drevesca, na roko! Ene 3-x sem bil v akciji. Danes, ko je bila spet izjemna priložnost, da na skrivaj malo popeglam, zagledam na tem svojem štartu simpatično modro vetrno vrečico. Očitno nisem edini, ki zakrokam nad tem vzletiščem, super. Hvala padalec, ker si jo postavil, si osmislil moj trud.
Se kdaj vidimo.
LP
Tomaž, 1991-2005 (aktivno letenje), 2005-...(top secret)
nekdanji
fazan

Re: Vrh nad Višnjo goro

Postby matt30mb » Fri Apr 08, 2011 7:35

kaj pa koordinate pa opis poti do starta, pa pristanek, pa ostale lokalne značilnosti, da še mi ostali pridemo malo pogledat :D
noben veter ni ugoden padalu brez cilja
matt30mb
sokol

Postby nejch » Fri Apr 08, 2011 11:54

Tomaž, to kar sem hotel izvedet si sedaj povedal, danes se s prijateljem odpraviva do lastnika, da ga vprašava koliko se lahko še počisti štart. Počistila bova zobotrebce kateri vabijo da se natakneš nanj in mogoče še kaj okoli.

Ali si se o čiščenju kaj dogovoril z lastnikom ali dogovor velja še od aktivnega letenja? :) (Tomaž, 1991-2005)
Zemljišče obeh štartov je v lasti enega lastnika, po pogovoru z domačinom se baje normalno dogovorit (ni zajeban :) ,
tako kot so bili že pred leti dogovorjeni, vendar je bilo včasih baje treba na poti do štarta v kmečkem turizmu kupiti ala vstopnico oz listek za letenje, tako sem slišal.

Ko bo štart normalno urejen, pa kaj več napišem o poti na štart pristanku itd...

Včeraj sem prvič štartal na Zahod, štart zgleda perspektiven, kaj več pa naslednjič.

Lahko se kdaj dobimo na ugoden veter in kaj skupinsko popeglamo :)
V vsakem primeru pa dobiš za pivo, za ves tvoj trud!

Lp, Nejc
hrovat.nejc@gmail.com
Lp, Nejc
nejch
kavka

Postby nekdanji » Fri Apr 08, 2011 12:19

Živjo
Start kot je sedaj porezan, je že bil pred leti, v času aktivnega letenja, potem pa se je zarastel in zato nisem spraševal lastnika, če lahko še 1-x posekam. Mogoče bi bilo dobro odstranit ornk drevo na levi strani, to pa bi vprašal lastnika. Še bolje bi pa bilo, če se požaga nekaj dreves 50 m levo od tega štarta, na vogalu hriba, ker je ta pozicija optimalno obrnjena v veter. Ta zahodni štart sicer zgleda OK, je pa mnogokrat zajeban zajahat veter, ker piha s strani. Teren poznam zelo dobro, saj sem ga od vseh padalcev gotovo najbolj prežvečil. Moj rekord tukaj je točno 2,5 ure, na teh 200 m sem pa tja, zato sem ga tudi imenoval simulator letenja, ki pa mi je mnogokrat prav prišel, saj je od Grosuplja, kjer sem doma, najmanj oddaljen štart. Če se dogovorite z lastnikom za ta drevesa na vogalu, pridem pomagat.
Tomaž
nekdanji
fazan

Postby Turčin » Fri Apr 08, 2011 20:13

Tomaž, upam, da ti bo kmalu uspelo preiti iz "top secret" ilegale v legalno aktivnost. ;) Srečno!
Turčin
kanja

Postby nekdanji » Fri Apr 08, 2011 20:43

Matt, štart je, po Google earth, tukaj: S: 45*58'34.18'', V: 14*44'35.03''. Avto pustim tukej: S: 45*58'26.05'' in V: 14*44'50.39'', od tu je kakih 500 m hoje zahodno in malo vzpetine. Z avtoceste pa greš dol pri Višnji gori in greš za Vrh pri višnji gori. Pomagaj si najti pot z G.Earth, ali še bolje, poglej na geopedia.si.
Turčin, težka bo. Kontrolni stolp (tako so padalski kompanjoni imenovali mojo ženo) je strog in nepopustljiv. Za kar ima tehten razlog. Ampak računam, da bom čez kake 5 let pokukal iz ilegale. Takrat bom star toliko, kot je bil Zdene na začetku svoje padalske kariere, tako, da si s tem ne belim preveč glave - skratka, še veliko bom letel. Legalno.
Tomaž
nekdanji
fazan

Return to Vzletišča in pristanki v Sloveniji (Flying sites in sLOVEnia)