Paragliding Slovenia • View topic - Kateri teren za začetnike

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Kateri teren za začetnike

Tukaj lahko napišete vaša priljubljena vzletišča in pristanke. Prijavite lahko tudi novo odprta vzletišča ali pristanke, urejanje vzletišč ali pristankov, pohvale, graje. Nekatera vzletišča so zelo dobro izhodišče za dolge prelete, napišite kam ste odleteli iz določenega vzletišča.

Moderators: Iv@nl, solja

Kateri teren za začetnike

Postby eddi1611 » Sun May 15, 2016 8:37

Kateri teren bi bil primeren za začetne višinske lete?

Hodim v šolo in sem opravil skoraj 20 višinskih letov, bi pa rad probal sam s vojim padalom, ki je sicer neprimerno za šolo.
Katero vzletišče bi priporočali, da me kdo nebi tam ustavil?

Vnaprej hvala za odgovore.

LP; Edi
eddi1611
kavka

Re: Kateri teren za začetnike

Postby seba » Sun May 15, 2016 12:13

eddi1611 wrote:... bi pa rad probal sam s vojim padalom, ki je sicer neprimerno za šolo.
Katero vzletišče bi priporočali, da me kdo nebi tam ustavil?
...

:roll: #-o [-X

Dnevno sobo...
seba
jastreb

Postby eddi1611 » Sun May 15, 2016 13:26

neprimeren je, ker nima cerifikata, je pa kimfly nuptse 4.
eddi1611
kavka

Postby seba » Sun May 15, 2016 14:46

Pod neprimerno lahko kdo razume marsikaj, sploh pri ponudbi "šolskih padal" na bolhi in podobno. Vseeno je dobro, da se prej posvetuješ s svojim inštruktorjem, ker 20 skokov ni ravno neka številka, da bi se že govorilo o ne vem kakih izkušnjah.. pa tudi odvisno iz katerega dela Slovenije si.. Pa tudi gorsko padalo, ponavadi ni ravno šolsko padalo..
seba
jastreb

Postby igorer » Sun May 15, 2016 17:57

Na polje in se učit hendlat, tega ni nikoli dovolj.
Fly in peace
igorer
albatros

Postby rokPG » Mon May 16, 2016 9:00

Raje travnik kot polje, če nočeš potem zemlje ven spravljat s padala :)
rokPG
kavka

Postby eddi1611 » Mon May 16, 2016 14:06

se razume, sem bil že cca 20x po par ur na "osnovnih" terenih in opravil sigurno več kot 100 krajših poletkov :) seveda s svojim padalom. Zdaj bi pa rad probal malo več :). Sem pa iz okolice LJ.
eddi1611
kavka

Postby pajorama » Mon May 16, 2016 17:51

Jaz sem tudi frišno iz tečaja, sem pa ravnokar dobil moje prvo padalo, 11m speedfly. Zanima me, kateri teren je primeren za proximiti, se pravi.. čim bližje terenu. Pa da ima velik travnik za pristajanje. Hvala
pajorama
fazan

Postby igor » Mon May 16, 2016 20:49

Za proximiti je najboljša sosedova fasada. Gor namaž mal eurokrema in se zalimej gor. Potem se pa na ves glas der "kruhek, kruhek, kruhek". Boš videl, da boš ziher zlo bliz temu, da te bo še sosed enkrat zalimal trolček mali. Samo ven ga moraš zbezat. :D
LP Igor
igor
galeb

Postby eddi1611 » Tue May 17, 2016 9:23

Sicer sem pričakoval bolj resne odgovore, da se zastonj ne vozim spet kam, da me naženejo dol z vzletišča. Ampak vseeno hvala.
eddi1611
kavka

Postby MTC » Tue May 17, 2016 9:59

Za višinske lete se mi zdi Jezerska Kočna dobra izbira. Lepa višinska razlika, lep štart (nobene podrasti, ki bi se ti zatikala v vrvice), pa tudi letalskih inšpektorjev in jeznih kmetov tam ni za pričakovati. Lepih pristankov je povsod naokoli v izobilju.
MTC
sokol

Postby The Edge » Tue May 17, 2016 13:03

Na takšna vprašanja ponavadi inštruktor najbolje odgovori, ker tudi pozna lokalne razmere.

Lahko si pa pogledaš vzletišča na povezavi:

http://www.bogvetra.com/?p=arh_vzlet
Ne moremo usmerjati vetra, lahko pa prilagodimo jadra.
The Edge
sokol

Postby igorer » Tue May 17, 2016 22:56

The Edge wrote:Na takšna vprašanja ponavadi inštruktor najbolje odgovori, ker tudi pozna lokalne razmere.

Se pridružujem. Vprašaj svojega inštruktorja. Težko ti je odgovorit, ko pa nihče od nas ne ve kako ti gre. Malo nerodne bi bilo, da te pošljemo na en hrib, ki bi ti bil prezahteven, medtem, ko je za večino lahko enostaven.

Kamor koli se že odločiš, s teboj naj gre še kdo, ki malo obvlada stvari. Če si že v kakem klubu, malo povprašaj koga, če bi se ti hotel pridružiti. Prej preveri napoved, potem pa še preveri, če res drži v resnici. Gozd, je mogoče primeren štart, lahko pa greš prej z inštruktorjem, tja, da ti malo vse razloži. Vsak štart imam kakšno svojo specifiko.

Sicer pa NE PREHITEVAJ. Včasih je bolje iti peš dol, in se vrniti naslednji dan.
Fly in peace
igorer
albatros

Postby eddi1611 » Tue May 17, 2016 23:34

ja Gozd je bil moja prva izbira, vendar naju je s kolegom tisti stric tam nagnal. Ravno to je razlog da to sprašujem tukaj. Nebi se kam brezveze vozil, pa tudi lagat ne mislim nobenmu, ne glede na odnos.

PS: sem pa vmes že opravil en polet s Slivnice, bilo res zabavno :)
eddi1611
kavka

Postby pgtoni » Wed May 18, 2016 7:56

eddi1611 wrote:ja Gozd je bil moja prva izbira, vendar naju je s kolegom tisti stric tam nagnal....

Mislim, da ima tale stric izkušnje in znanje kot nobeden drug daleč na okoli. Če te je nagnal, potem verjamem da je bil tehten razlog. Le ti in on vesta zakaj?

LP
Toni
pgtoni
Site Admin

Next

Return to Vzletišča in pristanki v Sloveniji (Flying sites in sLOVEnia)