Paragliding Slovenia • View topic - Stevilo startov

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Stevilo startov

Vse o XC Ligi Baltazar.

Moderators: damjancr, aljosa

Stevilo startov

Postby aljosa » Tue Nov 22, 2005 11:07

Trenutno je v predlog pravil vkljucenih 26 startov, po 13 iz obeh delov Slovenije. To bi mogoce znalo biti celo malo prevec, saj se s stevilom startov povecujejo sanse za dosego maximalnega stevila tock (500), kar po moje ni dobro. Po drugi strani je pa pokritje cim vec razlicnih terenov ena osnovnih idej Baltazarja. Torej, se vam zdi 26 (oz. 13 na regijo) startov prevec, premalo, ali ravno prav?
Jadralno padalski portal Eol - www.bogvetra.com
aljosa
kanja

Postby rgolob » Tue Nov 22, 2005 11:49

Belokranjce ste pa eist zapostavil! Še Smuk bi moral dodat!
rgolob
kanja

Postby igorer » Tue Nov 22, 2005 17:43

Ee je osnovan ideja, da se leti iz eim vee štartov, potem, naj se raje šteje samo po en polet iz enega štarta in naj se raje doda še kakšen.
igorer
albatros

Postby damjancr » Tue Nov 22, 2005 18:58

Da, Smuk je že treba dodat, enostavno nam je "ušel" iz evidence!
damjancr
jastreb

Postby rgolob » Tue Nov 22, 2005 19:19

Aja Smuk+ Straški hrib ( Peter )

Lp
rgolob
kanja

Postby andrej » Tue Nov 22, 2005 22:01

Citat :"" Ee je osnovan ideja, da se leti iz eim vee štartov, potem, naj se raje šteje ..... ""

Po pravilu pet preletov in najvee dva na istem štartu bo rezultat podoben kot doslej:
- dva na Lajnarju
- dva na Lijaku
- eden z Ambroža
To je verjetno optimalna varijanta.

Edina konkurenca tem trem je lahko Malie ( z preekanjem pristajalnega koridorja pri Vranskem)

Ee prav razumem idejo Baltazar bi rekel, da je osnovna ideja lahko dosežena le, ee se šteje vee kot pet štartov in vsak štart z druge lokacije.

LP[/i]
Andrej Čerček
Ljubljana
andrej
galeb

Postby MistyDule » Tue Nov 22, 2005 22:02

mogoee je res bolše da se šteje samo po en polet iz enega štarta. bo treba pamal vec naokol laufat :)) :twisted:
Lp dusan
go hard and land soft
gsm: 031304543
MistyDule
albatros

Postby aljosa » Tue Nov 22, 2005 23:51

andrej wrote:Po pravilu pet preletov in najvee dva na istem štartu bo rezultat podoben kot doslej:
- dva na Lajnarju
- dva na Lijaku
- eden z Ambroža
To je verjetno optimalna varijanta.

Niti slucajno! Za letenje na vec razlicnih startih bos itak motiviran zaradi nacina tockovanja, kar je glavna fora Baltazarja: na vsakem od startov dobis za zmagovalni let 100 tock - torej so vsi starti enakovredni, ne glede na preletaski potencial; optimalne variante, ki bi se jo dalo vnaprej dolociti - preproso ni!

Na Lajnarju se bos moral za zmagovalnih 100 pik izkazati s preko 200km preletom, na recimo kaksni preletasko manj radodarni Donacki gori pa bo za enako stevilo pik zadostovalo ze nekaj 10 km.

Najpreprostejsa strategija bo, da bos sel letet na tisti starte, ki so slabse obiskani oz. ni bilo na njih (do takrat) nobenega res dobrega preleta. Na takem startu bos najlazje prisluzil tocke; ce bos edini, bos ze za slab prelet dobil 100 tock - ampak najbrz ne za dolgo, saj bo tudi konkurenca podobno razmisljala :-)
aljosa
kanja

Postby MistyDule » Wed Nov 23, 2005 2:15

no ee ti pa Donaeka leži pa lahko taktieno dvakrat narediš dober rezultat na donaeki :)
sej ni važn, sam ee se ti pa šteje samo en let iz doloeenega štarta pol si pa bolj primoran obiskat ostale place in maš še vee dela s tuhtanjem kakšno taktiko ubrat in na kir štart it.
Vee dela, vee gibanja, vee letanja :twisted:
no pa dejmo hiter, kdaj se že zaene sezona??
a ja pa še to v kir rang spada moj rock?
Lp dusan
go hard and land soft
gsm: 031304543
MistyDule
albatros

Postby Pristov » Wed Nov 23, 2005 10:38

Zivjo

Jest predlagam da bo razmerje izenaceno ce se doda Smuk, da dodamo pol za zahodn del se al Dobrco al pa Svetga Petra?
Once you have experienced flight you will always walk with your eyes turned to the sky. It is where you come from and where you will return. (Leonardo Da Vinci)
Pristov
jastreb

Postby aljosa » Wed Nov 23, 2005 11:28

MistyDule wrote:no ee ti pa Donaeka leži pa lahko taktieno dvakrat narediš dober rezultat na donaeki :)
sej ni važn, sam ee se ti pa šteje samo en let iz doloeenega štarta pol si pa bolj primoran obiskat ostale place in maš še vee dela s tuhtanjem kakšno taktiko ubrat in na kir štart it.
Vee dela, vee gibanja, vee letanja :twisted:
no pa dejmo hiter, kdaj se že zaene sezona??
a ja pa še to v kir rang spada moj rock?

Jaz lahko na Donacki res takticno prisluzim enostavnih 100 tock z recimo 15 km preletom - ampak ko boste ti in vsi ostali od mene boljsi piloti to videli, se boste trumoma zgrnili na Donacko in mi pobrali tocke.

In jaz, ki mi boste z boljsimi preleti v nulo okletsili tocke na Donacki, bom prisiljen iskati drugi, od top-pilotov manj oblegani start - tam se bo pa vsa zgodba ponovila. In to je tisto, kar bo motiviralo pilote k iskanju vedno novih, se ne "osvojenih" startov.

Vendar pa, ce bi bilo v ligo vkljucenih prevec startov, bi se glede na to, da je stevilo res dobrih letalnih dni (in razpolozljivega casa) v sezoni precej omejeno, lahko zgodilo, da bi tudi slabsi piloti na nekaterih bolj zakotnih startih pobirali zmagovalnih 100 tock, iz preprostega razloga, ker boljsi piloti ne bi imeli dovolj casa, da obletajo vse starte... tak razplet pa po moje iz tekmovalnega vidika ne bi bil najboljsi.
aljosa
kanja

Postby rgolob » Wed Nov 23, 2005 11:45

Brez Smuka imamo mi do prvega štarta kar 70 km. Tko da bi blo po moje nujno dodat ta dva starta na Dolenjskem in Beli Krajini.

Tudi jaz mislim da je najbolje da se šteje le en prelet iz štarta in naj se raje vkljuei vee štartov!
rgolob
kanja

Postby Al » Wed Nov 23, 2005 13:33

Kaj pa Livški KUK? Še svojo odzivno postajo ima, pa ga niste uvrstili med kup noname štartov.
Al
kavka

Postby Borci » Wed Nov 23, 2005 16:11

rgolob wrote:Brez Smuka imamo mi do prvega štarta kar 70 km. Tko da bi blo po moje nujno dodat ta dva starta na Dolenjskem in Beli Krajini.

Rok mi pa imamo do prvega starta 70 km pa kaj eemo?
pa ne sedaj mislit da sem proti da se ta dva štarta vljueita, niti slueajno nisem.

Lp pozdrav
BORUT
Borci
kavka

Postby rgolob » Wed Nov 23, 2005 16:29

Vem, pae nimate hribov! Mi jih pa imamo in zato bi bila škoda de se jih ne vkljuei!
rgolob
kanja

Next

Return to XC liga Baltazar