Paragliding Slovenia • View topic - Spam in aktivacija uporabnika

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Spam in aktivacija uporabnika

Predlogi, pripombe in pohvale za administratorje in moderatorje spletne strani www.paragliding-slovenia.si

Spam in aktivacija uporabnika

Postby pgtoni » Sun Feb 13, 2011 16:16

Živijo,

Zadnje čase nas poplavljajo z spam poročilom in imamo administratorji ogromno dela z brisanjem.

Zato smo se odločili, da je potrebno po registraciji na forumu uporabnike najprej aktivirati. Ker smo "samo" štirje administratorji to lahko traja tudi kakšen dan (še posebej ob lepem vremenu, če je dež je aktivacija takoj :) )

Se opravičujem za nevšečnosti in hvala za razumevanje.

LP
Toni
pgtoni
Site Admin

Re: Spam in aktivacija uporabnika

Postby airblade » Sun Feb 13, 2011 21:09

Zdravo,
ka nimate dosti problemov v življenju, da bote autorizirali folk. Vklopi "captcho" http://en.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA
Pa saj ma phpBB capcha modul samo vklopi ga pa je to to.
Veš kak je ko kaj nujno rabiš pa moreš čakat 2 dni da te spustijo na forum. Mislim, da boti ne znajo captche brat za register.
Najleše je če kaj UNIKATNEGA narediš na register strani ker boti tega neznajo oni onvladajo samo default module, če pa kaj sam dodaš pa so ADIJO in to ziher ni "personal autorizacija".
Drugače ste pa adimini vi.

LP,
Andrej
--NovA -- Factor II --
airblade
kanja

Postby Iv@nl » Sun Feb 13, 2011 21:24

airblade wrote:Zdravo,
ka nimate dosti problemov v življenju, da bote autorizirali folk. Vklopi "captcho" http://en.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA
Pa saj ma phpBB capcha modul samo vklopi ga pa je to to.
Veš kak je ko kaj nujno rabiš pa moreš čakat 2 dni da te spustijo na forum. Mislim, da boti ne znajo captche brat za register.
Najleše je če kaj UNIKATNEGA narediš na register strani ker boti tega neznajo oni onvladajo samo default module, če pa kaj sam dodaš pa so ADIJO in to ziher ni "personal autorizacija".
Drugače ste pa adimini vi.

LP,
Andrej

Pametno airblade! To se na phpbb forumu reče confirmation code , ki pa je dodana že od vsega začetka in je po defaultu, le da je bila na verziji 3 od zčetka malo bolj težko berljiva za bote, sedaj pa jo berejo brez težav.
Če so boti še googlovo capcho znali brat potem veš kako so pametni.
V prejšnji verzii 2 sem dodal kontrolo na registraciji, ki jo niso prebili sedaj pa bo treba spet nekaj pogruntat.

LP Ivan
Administrator portala

Sports equipment
Iv@nl
Site Admin

Postby airblade » Sun Feb 13, 2011 21:34

Jaz sem naredo klukice, ki jih je mogo user kliknit 2 vprašanja recimo: Kake barve je sonce: pa daš 3 možne odgovore zeleno rumeno rdeče in drugo vprašanje kake barve je noč rdeča bela črna in user klikne prave odgovore noter php skriptico da spusti naprej če sta prava odgovora in je toto. Tak pametnega bota še pa nimajo. Pa da je še bolj zahtevno narediš sličice z vprašanji in odgovori.
:)
In pa močno dvomim, da bojo to addali botom ker je unike.

Če kaj mrzim, mrzim spamerje. :evil:

lp
--NovA -- Factor II --
airblade
kanja

Postby pgtoni » Mon Feb 14, 2011 9:09

Andrej, Hvala za pomoč in nasvete. Pride prav in delamo na tem, da izboljšamo forum po najboljših močeh.

airblade wrote: Veš kak je ko kaj nujno rabiš pa moreš čakat 2 dni da te spustijo na forum.

To je seveda slaba stran "ročne" aktivacije. Meni se zdi sprejemljiva ker ostalih nekaj 100 uporabnikov foruma potem nima nevšečnosti z spam-om. Se pa da ta problem omiliti če se prijaviš na forum preden je nujno.

Jaz bi celo šel še en korak naprej. Naredil bi obvezno polje Ime_Priimek ... Navadno to še dodatno izboljša kvaliteto sporočil.

LP
Toni
pgtoni
Site Admin

Postby airblade » Mon Feb 14, 2011 12:27

Sploh nebi bilo slabo kaj se tiče imena in priimka sem tudi jaz za.
Kvaliteta foruma more ostat.ž
lp
--NovA -- Factor II --
airblade
kanja

Postby JaniK » Mon Feb 14, 2011 13:18

pgtoni wrote:Jaz bi celo šel še en korak naprej. Naredil bi obvezno polje Ime_Priimek ... Navadno to še dodatno izboljša kvaliteto sporočil.

LP
Toni

PGForum ima to že nekaj časa, da poleg uporabniškega imena oz vzdevka piše zraven tudi pravo ime uporabnika.
Podpiram...
Jani
JaniK
jastreb

Return to Spletna stran www.paragliding-slovenia.si