Paragliding Slovenia • View topic - Petkova nesreča s smrtnim izidom - Miha

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Petkova nesreča s smrtnim izidom - Miha

Opisi dobrih/slabih izkušenj pri letenju z jadralnimi padali in zmaji.

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Petkova nesreča s smrtnim izidom - Miha

Postby lisica » Mon Mar 07, 2016 17:08

Dragi (žalujoči) padalci!
Ker smo skupnost padalcev in forum ni namenjen prodaji novih in rabljenih padal, sem se odločil, da napišem par vrstic.
Izrekam sožalje Mihovi ženi, bratu in staršem. Mihata na žalost nisem dobro poznal. Zapomnil si ga bom po tem, da mi je na moji prvi (in verjetno zadnji) padalski tekmi na Lijaku pomagal pravilno vnesti obratne točke v moj variometer. V tisti gneči in nervozi na štartu, si je vzel čas in mi pomagal. To je bilo dovolj, da sem si ga zapomnil... usluge ti Miha na žalost v petek nisem mogel vrniti.... Bodi fajn, kjerkoli že si... Miha Novak
lisica
kavka

Re: Petkova nesreča s smrtnim izidom - Miha

Postby ajak » Mon Mar 07, 2016 19:41

Žalost,razočaranje,ne vem kaj vse bi lahko človek še... :cry:
Sožalje družini,prijateljem.
Počivaj v miru Miha.
Brane Rozman
ajak
kavka

Postby finch » Mon Mar 07, 2016 20:47

Od MIha se bomo poslovili v petek 11.03. na pokopališču Lipica pri Škofji Loki. Uro pogreba bomo objavili naknadno.
041.963.501
finch
kanja

Postby cruiser » Mon Mar 07, 2016 22:57

Ravno Miha me je dan poprej opozoril da bo v petek vreme. Veliko sva se družila po FB chatu in se zabavala, sočasno sva tudi prešla na E2.
Ob prihodu na Primorsko, sem ga videl na pristanku in potem še na vzletišču. "Fajn leti" sem mu zaklical, ko se je odlepil in poletel.
Za tem, sva se videla kakšno uro in pol kasneje, ko je šibal v kontra smeri 300m nižje iz konca Čavna nazaj proti Lijaku. Kakšnih 30sec pred....

Miha, fajn dečko si bil, zelo prijetno in zabavno je bilo kramljati s teboj. Fly high!

Tadej Krevh
cruiser
galeb

Postby SrečkoJ » Tue Mar 08, 2016 0:14

Ob nesrečni izgubi člana ZPLS, jadralnega padalca Mihe Kavčiča, članstvo naše zveze izreka iskrene sožalje njegovi družini in vsem bližnjim.
Z Mihom smo si delili nebo in uživali v lepih trenutkih v zraku in na tleh. Spremljal nas bo v višavah, jadral bo z nami v naših mislih.

Za ZPLS
Srečko Jošt
SrečkoJ
kanja

Postby bortega » Tue Mar 08, 2016 0:44

"Ja, rdeče -rumen sem zdaj, sem ga prišel danes zluftat domov, jutri pa nazaj" mi je razložil, da bi se prepoznali v zraku, čeprav sem vedel, da imam meter prekratke noge za njegovo hitrost, ko smo padli v sočno debato pred Lesnino v Ljubljani. Pa sem ga res srečal, kako je spretno sukal steber nad Škabrielom: "aha tamle je ena banana... rumeno- rdeča ...očitno bo tole Kavka"...
...Naslednjič sem o isti barvni kombinaciji slišaj Turčina po postaji in obzorje je v dveh minutah prekrila koprena. Dobesedno ! Mrzel pot v zatilju mi je v vsakem od padal risal rumene odtenke.
Slutnja...nemoč...žalost...
Telefon je ostal nem.

Škoda B.Č.
bortega
sokol

Postby jerry » Tue Mar 08, 2016 9:18

Miha sem poznal bolj "površno", do pred enega meseca, ko smo
šli skupaj na Kovk in smo ujeli en krasen dan. Po poti smo malo
kramljali o Romuniji, pa o tem, da bosta s partnerko kmalu nazaj
in si bosta potem lahko uredila stanovanje v Lj. Rekel je da pride
spet čez kakšen mesec nazaj. Ko sem pa prijavil let me je pohvalil
in mi celo predlagal, da bi šel na kakšno tekmo (čeprav nisem jaz za to..).

Skratka, prijeten možakar, prijeten izlet (skupaj z Draganaom in TT-jem) in
potem šok - človek, katerega odlične lete sem prej samo opazoval,
potem se pred kratkim z njim malo bolje seznanil, kar naenkrat ni več
med nami. Priznam, da taka novica v meni (in verjetno tudi pri ostalih
padalcih - prijateljih) pusti eno globoko žalostno sled...

Družini in domačim izrekam sožalje

Jernej Gortnar
jerry
sokol

Postby finch » Tue Mar 08, 2016 14:49

Od Miha Kavčiča se bomo poslovili v petek, 11.marca 2016 ob 15:30 uri na pokopališču v Škofji Loki "Pod lipco" (novo pokopališče). Žara bo v mrliški vežici ob 13:30 uri.
041.963.501
finch
kanja

Postby gv-ja » Thu Mar 10, 2016 0:06

Iskreno sožalje vsem Mihovim najbližjim. Prav vi, njegovi najbližji, si verjetno iz minuto v minuto zastavljate vprašanje, v tem trenutku še bolj kot kadar koli prej: "Miha, le zakaj ti je bilo treba na tak način izzivati življenje, ko pa bi lahko živel "normalno", mirno in varno življenje?" Odgovor je le en: letenje je bil Mihov način življenja, zjutraj mu je bila prva in zvečer zadnja misel, garantirano. Tudi ponoči, med spanjem, je marsikdaj letel.
S tega vidika si Miha odšel na najlepši možni način. Tudi sam bi si želel tako oditi. Seveda si odšel mnogo prezgodaj, ampak, žalost, praznina, spomini, solze ostanejo le na naši, živi strani življenja. Ti pa si sedaj neskončno svoboden, razbremenjen in popolnoma varen.
Miha, vsi ki smo s tabo delili ta noro lep jadralno-padalski način življenja, te ohranjamo v najlepšem spominu (čeprav si včasih zatežil do konca in tudi čez rob ;-) ), Kucelj in Modrasovec pa bo lokacija, kjer se bomo vsi mi, tvoji leteči kolegi in prijatelji ob vsakem preletu ali curaži ter ob vožnji proti Lijaku in nazaj, vedno, vsaj za trenutek ali dva, spomnili nate.

MIha, srečno v novi dimenziji.

Gvido in Miša
gv-ja
galeb

Postby Luka Slak » Fri Mar 11, 2016 12:34

Gvido in Miša, to sta pa res tok dobro napisala, da se takoj podpišem pod ta post. Sam sem razmišljal, da bi kaj napisal, pa nism vedel kako, kaj, saj sem brez besed... Skratka strinjam se z vsem kar sta napisala, seveda pa tudi z moje strani izrekam iskreno sožalje vsem bližnjim.
What they drives is no death wish, but the avarice for life.For a full, intensive, uncompromising life.
Luka Slak
galeb

Postby igorer » Fri Mar 11, 2016 20:22

Še enkrat hvala vsem, ki ste se od Miha poslovili na njegovi zadnji poti.
Fly in peace
igorer
albatros

Return to Varnost pri letenju (Safety and Incidents in flight)