Paragliding Slovenia • View topic - Paraplegik paramotor

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Paraplegik paramotor

Splošna debata o letenju z paramotorji

Paraplegik paramotor

Postby pavlovc » Tue Mar 19, 2019 11:42

Živjo sem nov na vašem forumu imam pa problem če mi lahko kdo pomaga. Sem namreč paraplegik, predno sem imel nesrečo sem se začel ukvarjati z jadralnim letenjem, sedaj bi pa rad nadaljeval vendar z motorjem. Problem se mi pojavi ker ne dobim ustreznega trika oziroma štirikolesnika (quad). Se da sicer dobit v Ameriki vendar je cena izven mojega dosega. Zanima me če je kdo že sam naredil kaj podobnega doma, mora pa biti trike z fiksnim sedežem zaradi prestavljanja. Dobil sem sicer približne načrte na netu vendar ni nikjer natančnih mer. Imam prijatelje ki delajo v kovinarski industriji (inžinirji) tako da izračune trdnosti in pa materijal bi že dobil, nastane pa težava pri zamikih zaradi sile motorja. Pri paramotorjih to rešujejo pri vpetju padala zanima pa me kako je pri trikih z fiksnim sedežom. Zanima če ga ima kdo ki ga bi bil pripravljen mogoče posoditi za krajši čas da bi ga lahko skopirali. Hvala za vse informacije.
pavlovc
fazan

Re: Paraplegik paramotor

Postby Thomy » Wed Mar 20, 2019 12:24

Pozdrav!

Osebno nimam odgovora na tvoje povpraševanje. Sem hotel le opozoriti, da je žal ta forum nekoliko zamrl v zadnjih letih. Priporočam ti, da daš povpraševanje tudi v kakšno skupino na Facebooku (recimo "Jadralni padalci"), lahko pa tudi na tablo na EOL (http://www.bogvetra.com/).

LP
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Return to Splošno o paramotorjih