Paragliding Slovenia • View topic - Evropsko prvenstvo 2016, Kruševo MK

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Evropsko prvenstvo 2016, Kruševo MK

Vse vroče debate na preletaških tekmovanjih. Datumi tekmovanj, doživetja, kar vam je bilo še posebej všeč in kar vas je motilo pri organizaciji. Zaželeni tudi opisi posameznih letov: ste veselo prileteli v cilj ali ste scurili?

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Re: Evropsko prvenstvo 2016, Kruševo MK

Postby SrečkoJ » Sat Aug 20, 2016 9:29

Glede vsega okoli tekmovanj, ter s tem tudi športnih dosežkov, je najbolj pristojna Letalska zveza, njena komisija za jadralno padalstvo, ki bi morala prva skrbeti za stike z mediji. Predsednik je Igor Eržen, v vsaki komisiji bi naj bila verjetno vsaj še dva člana.

Stvari torej na žalost ne "laufajo". Na zadnjem sestanku UO ZPLS sem sprožil ravno tematiko neinformiranja javnosti o dosežkih. Predlagal sem in vsi so se strinjali, da bi Mitjo Jančiča naprosili za urejanje tega področja. Mitja je na tem prvenstvu tudi teamleader ekipe. Poleg pokrivanja preletov bi v nadalje medije obveščal tudi o dosežkih pikašev in zmajarjev.

Pri zadevi glede registracije jadralnih padal in zmajev so me stalno klicali raznorazni novinarji in predstavniki vseh medijev. Ustvaril sem si tabelo vseh teh kontaktov, ki sem jo posredoval Mitji ter mu predlagal, da jim pošlje kakšen mail in jim napiše, da smo bili na zvezi z njimi v času problematike glede registracije jadralnih padal in jadralnih zmajev, zdaj pa jih naprošamo, da pomagajo k temu, da javnost spozna našo dejavnost tudi skozi športne dosežke.
Predlagal sem mu tudi, da mu pri zadevi verjetno dodatno lahko pomagata tudi Eržen in Klemenčič, Igor že ima nekaj kontaktov skozi tekmovanja, Matjaž pa glede ekstremnih dogodkov, ki jih je izvajal.

Verjamem, da je Mitja to naredil pred tekmovanjem, ne vem pa koliko je bilo odziva iz druge strani.

Danes pa zopet držimo pesti za uspehe naših, dajmo fantje !!!
SrečkoJ
kanja

Postby škrat » Sat Aug 20, 2016 10:01

Report včearjšnjega dne: http://www.sloparaglidingteam.si/index. ... pavzi.html

Danes je še zadnji tekmovalni dan! Držite pesti in spremljajte novičke na naši fb strani: https://www.facebook.com/sloparagliding ... =bookmarks

Ps.: Novinarjem se pošilja. Nismo zanimivi (trenutno je zanimiva Brazilija).

Lp, MJ
škrat
sokol

Postby SkyHigh » Sun Aug 21, 2016 20:08

Po 9 tekmovalnih dneh, 822 preletnih kilometrih in 25 odletenih urah smo prišli do konca 14. evropskega prvenstva v jadralnem padalstvu.
Bila je res igra sekund in posameznih točk. Kljub ekipni in posamečni zmagi na zadnji dirki smo za las pristali pod stopničkam. Ampak številke so številke, izkušnje in doživetja pa so nepozabna. Naš preudarni vodja ekipe Mitja Jančič je povzel prvenstvo za zadnji report:
http://sloparaglidingteam.si/index.php/sl/reportaze/183-evropsko-prvenstvo-2016-brutalno-dober-tim.html

Rezultati:

Ekipno:
1. Francija 17201 točk
2. Nemčija 17096
3. Italija 17021

4. Slovenija 17017

Ženske:
1. Seiko Fukuoka Naville FRA 6013 točk
2. Laurie Genovese FRA 6004
3. Klaudija Bulgakow POL 5815

19. Lara Leban SLO 752

Overall:
1. Honorin Hamard FRA 6543 točk
2. Joachim Oberhauser ITA 6515
3. Xevi Bonet Dalmau SPA 6511

4. Tilen Ceglar SLO 6510
5. Jurij Vidic SLO 6494
24. Bojan Gaberšek SLO 6257
39. Jože Molek SLO 6021
67. Jošt Napret SLO 5433
73. Primož Suša SLO 5306

Hvala vsem za podporo!
SkyHigh
kanja

Postby igorer » Mon Aug 22, 2016 7:12

Žal so vam stopničke dobesedno ušle za par sekund. Vsekakor svaka čast, zares fenomenalen rezultat od vseh.
Fly in peace
igorer
albatros

Previous

Return to Preleti (Cross Country)