Paragliding Slovenia • View topic - Paragliding winter cup – ParaSnežinka 2017/18

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Paragliding winter cup – ParaSnežinka 2017/18

Vse vroče debate na preletaških tekmovanjih. Datumi tekmovanj, doživetja, kar vam je bilo še posebej všeč in kar vas je motilo pri organizaciji. Zaželeni tudi opisi posameznih letov: ste veselo prileteli v cilj ali ste scurili?

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Paragliding winter cup – ParaSnežinka 2017/18

Postby ducy » Sat Sep 16, 2017 19:51

Oj.

Zajadrali smo v jesen in s tem se prične tradicionalna zimska liga … aka... ParaSnežinka ;)

Vse (skoraj) bo potekalo, kot že vrsto let do sedaj, po že znanem principu.
Torej…
- Srečanja vsak drugi vikend (obstaja tudi možnost da se na željo pilotov v začetni fazi naredi kakšno srečanje brez pavze, v primeru res odličnih razmer in s tem izkoristimo jesen)
- Dva tipa discipline. Za padala do EN-C (z večjimi cilindri), ter nad EN-C.
- FTV faktor 25% (kar pomeni, da se po 4 disciplinah črta en task v celoti. Skupno jih bo 6. S tem ne izgubite mest v primerjavi izostanka, itd..)
- Štratnine in sistem plačevanje ostaja enak, kot vsa leta do sedaj. Kotizacija 15€ (za celotno sezono) + 15€ za vsako srečanje. (po 4 udeležbah pa imate 10€/srečanje)
- Za srečanje ne potrebujete FAI. Prav tako so srečanja neuradna in ne štejejo za FAI.
- Prijave na Slo-Comps. (obvezno)
http://comps.sffa.org/event/paragliding ... ake-201718

NOVO!!
ParaSnežinka 2017/18 BO TOKRAT ŠTELA ZA SLOVENSKO LIGO 2018!!
:D 8)

Vse objave, rezultati, itd… bodo tokrat potekali (samo) preko FB strani.
https://www.facebook.com/ParaSnezinka/

Začenjamo 23/24.9.2017

Prijavljeni piloti:
http://comps.sffa.org/node/2257/pilot-list

Ostala obvestila sledijo.
exploring the 3rd dimension
ducy
kanja

Re: Paragliding winter cup – ParaSnežinka 2017/18

Postby finch » Mon Oct 09, 2017 14:53

NOVO!!
ParaSnežinka 2017/18 BO TOKRAT ŠTELA ZA SLOVENSKO LIGO 2018!! :D 8)

Verjetno bodo upoštevani le rezultati osvojeni v letu 2018?
041.963.501
finch
kanja

Postby ducy » Tue Oct 10, 2017 13:30

Ne, šteli se bodo vsi rezultati.
Pač pomembno je kdaj se tekma ali tekmovanje konča in ne začne.
(če se npr. neko tekmovanje začne v prejšnem mesecu in konča v naslednjem, se rezultati, tudi na FAI štejejo takrat ko se konča). Upam, da sem dovolj razumljivo napisal? ;)

Torej, upoštevali se bodo vsi rezultati, skozi celotno obdobje tekmovanja.
ducy
kanja

Postby Silver surfer » Tue Oct 10, 2017 19:57

To o terminu verjetno drži, saj ni nikjer zapisano drugače, morajo pa biti po Športnem pravilniku LZS in Tekmovalnem pravilniku za Ligo v preletih, uradna ligaška tekmovanja najprej potrjena na komisiji za jadralno padalstvo in zmajarstvo.
Velja seveda le za Ligo vezano na LZS, liga "kar tako 2018" pa lahko nima vnaprej določenih pravil. :badgrin:
Razen kajpak če so bile v preteklem letu sprejete kake spremembe, ki niso splošno znane? :-"
Silver surfer
kanja

Postby ducy » Wed Oct 11, 2017 7:53

Glede na to, da nam v Sloveniji zelo primanjkuje tekem za SLO ligo, je bilo z Igorjem E. dogovorjeno, oz. predlagano (tudi) iz njegove strani, da Zimska liga – aka Snežinka šteje za ligo.
Prav tako je ParaSnežinka potrjena iz strani LZS.

Bila je tudi želja, da bi tekmovanje štelo za FAI, vendar je okoli tega še nekaj težav in tako tokrat ostaja kot »non FAI«.

Seveda lahko dlakocepimo in iščemo »luknje« kako to izpodbijati ... kot tudi sprejeti in obrniti v našo korist.
Mislim pa, da nam je to vsem SLO padalcem prej v korist kot slabost.

Grobo gledano. Ali bi ti tekma, če bi štela za FAI… pomenila kaj drugače, kot sedaj? (če gledamo samo v okviru SLO tekem in lige?)
ducy
kanja

Postby Silver surfer » Wed Oct 11, 2017 18:29

Če je, kot praviš, Snežinka s strani komisije za jadralno padalstvo in zmajarstvo potrjena kot del JP Lige 2018, ni nobenih težav.
Več tekmovanj bolje je.
Ampak o tem verjetno obstaja kak dokument?
Silver surfer
kanja

Postby luiz » Wed Oct 11, 2017 19:44

Več k bo nedorečenga večji bo kaos.
Za ligo bi lahko štele le datumsko naprej napovedane tekme. Zimska liga je čist OK, vendar način izvedbe globoko pod kriteriji kateri bi morali veljati za tekme pokala slovenije. Bodimo realni, vsaka vaški vzpon z bicikli na en hrib(zelo popularna rekreacija) je speljana na višjem nivoju.

Lp, Alojz
luiz
sokol

Postby igorer » Thu Oct 12, 2017 9:33

Liga je že potrjena in je tudi že v koledarju za 2018.
http://www.lzs-zveza.si/panoge/jadralno ... edar/2018/

Štejejo vse tekme. Ne glede na vse pa te tekme ne bodo pod FAI2. Vsekakor, se bo potrebno nekako dogovorit za drugo leto, da se tudi to proba uredit.

Ostale tekme bom dodal, ko bo znan točen termin.
Fly in peace
igorer
albatros

Postby ducy » Thu Oct 12, 2017 12:06

Oj.

Luiz, kritike (sploh konstruktivne) so vedno dobrodošle. Tako lahko naredimo kaj boljšega. S predlogi na dan.
Bi pa dal manjšo repliko, da objasnim.
Prvo kot prvo »Snežinka« je »neuradno tekmovanje« in ne morem/o si »privoščit« pre-velikega »pompa«.
Kot drugo. To je enodnevno »tekmovanje« in težko je za enodnevno tekmo naredit neki show / ali večeren »party«, itd... Težja je sama organizacija, več je dela (oz. se to ne porazdeli kot pri večdnevnem tekmovanju), itd.
3. Z nizkim budgedom, kot je sedaj, je težko izpeljati in uvest še kaj dodatnega zraven in še to za en dan. Sedaj je pač v tem okviru sama organizacija, obveščanje, breafing na štartu, kalkulacija rezultatov in objava, prevozi na štart in pobiranje. (v ozadju je seveda še precej več dela, itd, itd..)
Lahko bi rekel, da je zadoščeno vsem osnovnim potrebam. (od »velikih – uradnih« tekem se loči le po tem, da ni »lunch paketov«…pa še tega ni povsod in /ali Live trackinga, za katerega menim da je na takšni tekmi popolnoma nesmiselno).
Si morda bil kdaj tudi na tujih tekmah ..AT, DE, itd..?? Tam tudi po večini nimajo lunch paketov.
Pri Snežinki ni lunch paketov v največji meri za to, ker je praktično nemogoče v naprej napovedati koliko tekmovalcev vsaj približno pride na tekmo.
Če tako gledam/o, potem .. je tekma, glede na namen in tip speljana solidno. Kot sem rekel, je vse skupaj speljano z nizkim budgedom in temu je primerna ponudba oz. kvaliteta.
Vedi, da so »uradne tekme« ranga 34€ po tekmi/dan (npr. Soča Open, tuje so še dražje)… v primerjavi z Snežinko, ki je ..cca 15€dan. Štartnine nisem višal že od pamtiveka in ostaja enaka od začetka. Čeprav so se stroški organizacije in nekatere dajatve povečale.
Že tako je štartnina po mojem mnenju »visoka« in prenekateremu predstavlja (pre)velik strošek in ga odvrne od tekmovanja. Tako da višanje štartnine (za namene boljše kvalitete in organizacije) težko pridejo v upoštev. Če pa se večina strinja in bi zaradi tega bil obisk vsaj enak ali večji, pa lahko brez problema naredimo.
In kot nazadnje naj omenim, da so pri Snežinki podeljene tudi denarne nagrade za vse kategorije (poleg praktičnih). V overall so do sedaj vsi prvi trije dobili več ali manj v celoti povrnjeno štartnino, itd.. Seveda nagrade niso velike.. so pa! Glede na to da v večini SLO tekem, z mnogo večjim budgedom, denarnih nagrad ni (ali poredko samo za Overall zmagovalca). Kot jih tudi ni v tujini, oz. so redkost. Tudi na PWC-jih (žal) ni denarnih nagrad!

Kar se tiče načina izvedbe, oz. terminov. Še vedno sem mnenja, da z sistemom, kot ga uporabljamo sedaj (sprotno obveščanje in določitev datuma) najbolj optimalno izkoristimo muhaste vremenske pogoje. Konec koncev si vsi želimo dobrega vremena za kvalitetno dirko.

Pa še to. Tekmo in celotno dogajanje v veliki meri oblikujemo in ji dajemo težo prav mi – piloti. V kolikor je tekmovalcev/obiska dovolj in je vreme ugodno (kar seveda poskušamo z sprotnim določevanjem vikenda/ dneva), potem tudi tekmovanje dobi svoj smisel, čar ... in »kvaliteto«. Če se zbere »15« tekmovalcev ... potem je vse skupaj zaman.

Vedno sem odprt za predloge, oz. izboljšave.
Torej prosim za konkretne predloge kaj in kako izboljšati? Če bo v moji moči in na željo večine, jih bom poskušal upoštevat.

LP.
D.
ducy
kanja

Postby TimFly » Sat Oct 14, 2017 20:49

Meni se zdi Snežinka super in hvala Dušanu za trud!

Kar se financ tiče je moj pomislek sledeč: kot rečeno, marsikomu je še vedno (pre)drago. Po drugi strani pa nek novinec oziroma povprečen pilot nima možnosti za stopničke in s tem nagrado. Top piloti pa tudi ne pridejo zaradi nagrade (se mi zdi?). Tako da bi bila za razmislit strategija še dodatnega znižanja štartnine in ukinitev denarnih nagrad. Lunch paketi se mi zdijo pa povsem brez potrebe.
TimFly
kavka

Postby MistyDule » Mon Oct 16, 2017 9:36

igorer wrote:
Ostale tekme bom dodal, ko bo znan točen termin.

tudi jaz razmišlam da bi naredu tri "golaž" tekme, enodnevne ob lepem vremenu
termin med 1.1.2018- 1.9.2018
tudi format tekmovanja bo malo prilagojen :)

Igor prosim sporoči katerim kriterijam moram še zadostiti, da bo zadeva štela za ligo.
Lp dusan
go hard and land soft
gsm: 031304543
MistyDule
albatros

Postby igorer » Tue Oct 17, 2017 16:04

Hja Dule, tkole gre.
- tvoj priimek mora biti Orož
- znat moraš prikrojiti pravila v svojo korist
- pa tolk moraš biti faca, da me pokličeš, ne zadošča da na forumu pišeš

:D :D

Hecam.
Manjka nam tekem, zimski termin, je bil nekako vedno zanimiv, nismo ga pa nikoli šteli za ligo. Čisto vsako leto iščem tekme, tisti organizatorji, ki so bili leta, so počasi obupali. Rabimo nove, vem, da Orož ni ravno nov, vendar tudi pomaga. Saj če res želiš, lahko probaš eno organizirat.
Fly in peace
igorer
albatros

Postby ducy » Wed Oct 18, 2017 13:58

.. haha… dobro ste si me sposodili.. ;)

Jaz bi k temu samo dodal eno »resno« zadevo.
Prvo bi vprašal zakaj nekateri nasprotujete, da tekma (tudi takšnega tipa) ne bi štela za ligo? Mislim.. ali so kakšni utemeljeni razlogi? Oz. kaj s tem pridobimo in kaj izgubimo?
Kar se tiče »spremenjenega formata« tekme. Mislim, da je to zelo koristno za nižje klase, katerim se moramo bolj približat, oz. jim omogočit zanimivejše tekme. Saj je bil največkrat komentar »»mi ne moremo dirkat proti »tekmovalkam««… oz… jih malo sploh pride v cilj z istim tipom tekme. S tem je večini upadla volja do tekmovanja. Torej .. sedaj je vsaj malo izenačeno in se da dirkat ob bok višjim klasam. Itak pa so še vedno kategorije na koncu točkovane zase.
Naj opomnim, da to ni »kr nekaj« ampak je scoring program oz. logika točkovanja, itd.. dobro naštudirana in optimirana. Dejansko lahko s tem formatom naredim/o uradno FAI tekmo, seveda če smo interno za to opcijo.

Kar se tiče organizacije tekmovanj.
Jaz sem ne-dolgo nazaj že organiziral dve uradni FAI tekmi na štajerskem, vendar sem »obupal«, ker je zelo težko/nemogoče izbrati termin. Na koncu je bilo večino tekem, zaradi vremena, odpovedanih. Seveda pa z vso predhodno organizacijo, prijavami, itd.. itd.. nastanejo stroški in delo, ki gre na koncu v nič.
Vreme je zadnja leta zelo nepredvidljivo in muhasto. Sploh na štajerskem koncu (za razliko od Posočja, Primorske, Karavank) potrebujemo dokaj dobre vremenske pogoje, da se lahko izpelje dovolj kvalitetna dirka. Ob dobrem vremenu bi bile dirke na tem koncu prava poslastica.
Vendar, po sistemu kot velja sedaj, je treba pol leta v naprej izbrat datum tekme, kar je velika loterija. Kljub enemu rezervnemu terminu še vedno zelo težko izvedljivo.

Že dolgo časa opominjam, da bomo morali nekaj spremenit glede organizacije tekem, oz. določanja datuma.
Prav tako sem mnenja, da bomo morali narediti več vikend tekem za ligo z prilagodljivim sistemom določevanja datuma in tudi lokacije. Mislim, da se takšni sistemi že uporabljajo drugod.
S tem je potrebno spremeniti – oz. podat predloge tudi za FAI pravila.
ducy
kanja

Postby škrat » Wed Oct 18, 2017 19:37

ducy wrote:Jaz bi k temu samo dodal eno »resno« zadevo.
Prvo bi vprašal zakaj nekateri nasprotujete, da tekma (tudi takšnega tipa) ne bi štela za ligo? Mislim.. ali so kakšni utemeljeni razlogi?

Ker je to slovenska liga in bi morali veljati neki kriteriji - standardi, če hočeš. Ker termin ni vnaprej dogovorjen. Ker format tekmovanja (različne velikosti cilindrov) ni enoten - ne v vtikam se v to ali je slab ali dober, govorim da s tem ni enoten na vseh liga tekmah. Kar očitno vodi do tega, da so znotraj iste lige posamezne tekme različno utežene.

Sicer pa:
Tekmovanje zamira. Na tekmo pride 30 slovenskih zanesenjakov, medtem ko ima ZPLS cca 1200 članov in Slovenija cca 2000 pilotov. V mojih očeh največja smrduha tu sta ZPLS in LZS - obema gladko jebe. Dobro, LZS res delno sofinancira naše reprezentante na svetovnih in evropskih prvenstvih, to je treba priznati, nimajo pa nobenega posluha za ostale slovenske tekme, na katerih naj bi se kalil slovenski podmladek svetovne elite. Za ZPLS je tekmovanje bedarija. Ampak to je druga tema - to omenjam zgolj z vidika organizacije in obiskanosti ParaSnežinke.
škrat
galeb

Postby SkyHigh » Thu Oct 19, 2017 10:10

ducy wrote:Prav tako sem mnenja, da bomo morali narediti več vikend tekem za ligo z prilagodljivim sistemom določevanja datuma in tudi lokacije. Mislim, da se takšni sistemi že uporabljajo drugod.

Italijani imajo ze vrsto let sistem, ki po mojem mnenju deluje. Za ligo imajo cca 5 vikend tekem, za katere so datumi v naprej doloceni. Kar pa ni doloceno pa je lokacija (imajo pa nabor moznih prizorisc). Glede na vremensko napoved se odlocijo kje bo tekma. Na ta nacin jim uspe izpeljati bistveno vec teh vikend tekem.

Kar se pa letalskih organizacij tice pa se strinjam da se ZPLSju totalno jebe za to, pri LZS pa je Igor sam in ce ne bi imeli njega bi slo verjetno se kle v tri krasne. Potreben pogoj za nove spremembe pa je najti cloveka, ki bi (sprva Igorju) pomagal in to v prostem casu ter za 0eur/uro. Tu pa gre seznam hitro v singularnost...

Obiskanost je problem, Dusan resuje to s cilindri, Gasper s predavanji in loterijami na serial cupu, ostali pa po svoje. Mogoce je pa problem da ljudje nimajo/ne dobijo motivacije za to?
SkyHigh
kanja

Next

Return to Preleti (Cross Country)