Paragliding Slovenia • View topic - Show :)

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Show :)

Splošna debata o letenju z paramotorji

Show :)

Postby seba » Wed Aug 25, 2010 18:17

Italijani imajo celo svojo akro skupino.. sem kar malo čakal kdaj bo kdo čofnil v vodo, ko je tako žgalo, da so se komaj premikali :)

Image

Image

Image

Image

Image
seba
jastreb

Re: Show :)

Postby igifly » Thu Aug 26, 2010 22:32

Ja, to so v sestavi TRECOLORI akro skupine z letali(ne vem če sem prav napisal ime), ki je bolj znana. Poznam vodjo, je letel na Lijaku z mopedom.Vsi so izkušeni piloti vojaških in civilnih letal, to počnejo za zabavo in sprostitev(zdaj, če sem se bolj slabo razumel z njim vam vrjetno lažem-moja italjanščina in njegova angleščina sta bila bolj u ku...) Koordinacija, ustrezna krila priblizno istih performansov, uigranost, disciplina in tajming ter seveda plačilna sposobnost pokrovitelja(za katerega nisem uspel izvedeti kdo je). Podobno ima tudi Paramania show team le da jih je manj.
Francozi pa v tem seveda vladajo...na youtubu oddtipkajte paramotor show korea (oz nekako tako) in dobili boste video paramotor showa (v noči) ob odprtju Azijskih iger. Fantje imajo znanje in kohonas...ni kaj.
Škoda, da se tukaj ne more najti kakšen sponzorin piloti za takšno stvar.(no če pa se kdo javi se pa priporočam)
Lp Igor !
+386 0 51 478 412
info@poletite.si
http://www.lijak-slovenia.com
www.pizzeria-lijak.com

Be smart, fly safe!
igifly
jastreb

Postby seba » Thu Aug 26, 2010 22:44

Mhm.. res so bili predskupina od Frecce Tricolori (moj razlog, da sem bil tam)..
seba
jastreb

Postby let » Sun Oct 24, 2010 19:16

Zdravo Simč
Lahko ti jaz kaj več povem o motornih jadralnih padalcih iz Italije, ki sodelujejo kot
akrobatska skupina Frecce Trecolori.
Z enim od pilotov (ta ki leti z jadralnim padalom barve italijanske zastave) Aldom sva prijatelja, sva v istem klubu Club vuolo libero Monte Carso Trieste.
Z njim, oziroma njihovo skupino smo se pogovarjali za sodelovanje na otvoritvi ceste med Gračiščem in Smokvico , pod pokroviteljtvom Mestne občine Koper, prejšnji mesec. Eden od pilotov, moj prijatelj Aldo si je tudi ogledal teren in smo se vse dogovorili v zvezi z shovom. Odpadlo pa je zaradi tega, ker so imeli že zaseden termin. Namesto njih bi vskočili v sodelovanje pri programu naša podobna mnogo manj znana, nova skupina PROPELER GARDA iz Slovenskih Goric. Žal pa je MO Koper ta datum potem preložila.
Sedaj pa o tej skupini, ki se imenuje PARAMOTORISTI AUDAGI in sodeluje kot predskupina v air schovih akrobatske letalske skupine Frecce Trecolori (prejšnji mesec so praznovali 50. letnico delovanja) in je bilo v Trevoltu enkratno.
Paramotoristi Audagi so predlani postali profesionalna paramotor air schov skupina
in delujejo na pol po vojaškem sistemu. Njihov vodja vodi vso zadevo iz zemlje in daje navodila fantom v zraku. So uradno registrirani in imajo svoje upravne organe, ki ji vodi njihopva tajnica.
Imajo ogromno ponudb za sodelovanje na raznih svetovnih prireditvah. V kratkem odpotujejo v Dubaj na schov program, kjer jih je povabil Dubajski Šejk.
Več podatkov in video o njih lahko dobiš na internetu na njihovem naslovu PARAMOTORISTI AUDAGI.IT .
Če boš prišel kaj na Obalo dobiš več informacij. LP Branko Čehovin
Če
let
galeb

Postby let » Sun Oct 24, 2010 19:21

SEBA oprosti, če sem te po pomoti prekstil v Simča.
Oprosto LP Branko
let
galeb

Postby let » Sun Oct 24, 2010 21:15

Šele sedaj sem ugotovil, da sem napisal naslov air schow skupine narobe, namesto G je pravilno C in sicer,
PARAMOTORISTIAUDACI.IT
Pa brez zamere. LP Branko
let
galeb

Postby igifly » Sun Oct 24, 2010 23:03

let wrote:Namesto njih bi vskočili v sodelovanje pri programu naša podobna mnogo manj znana, nova skupina PROPELER GARDA iz Slovenskih Goric.

Let ...v čem so tile fantje podobni italijanom :D ? A imaš mogoče kak video link njihovega nastopa ali kaj podobnega oz. kaj bi naj na tej otvoritvi prikazali/izvajali? (sorry prvič slišim za takšno skupino pri nas)
Lp Igor !
+386 0 51 478 412
info@poletite.si
http://www.lijak-slovenia.com
www.pizzeria-lijak.com

Be smart, fly safe!
igifly
jastreb

Postby let » Mon Oct 25, 2010 20:05

Zdravo Igor

Mislim, da ti odgovor ni več potreben. Sva si vse povedala in zmenila po telefonu.
Upam, da si dobil oba maila in da ti bosta v vsaj minimalno pomoč.
Sporoči mi tvoje mnenje.
Lp Branko
let
galeb

Return to Splošno o paramotorjih