Paragliding Slovenia • View topic - Komplet za začetnika

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Komplet za začetnika

Nakup rabljene opreme.

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Komplet za začetnika

Postby mk3773 » Mon Jun 10, 2019 21:10

Pozdrav vsem
Pred leti(ko sem bil mlad in brez otrok) sem letel z jadralnim padalom. Sedaj je otrok večji, žena stara(upam, da ne bere tega), pa bi rad spet malo poskusil. Nekaj let nisem sledil, ne poznam novih padal, novih pravil. Aja, pa nisem tako star. Sem malo čez 40. Ni bilo časa, denarja in pa tudi ne prave volje do sedaj. Zdaj pa gledam in sem dobil spet željo

Rad bi kupil eno rabljeno padalo, sedež in vse kaj rabim zraven. Nekaj bolj poceni, saj bom letel bolj za hobi kot zares z okoliških hribov, tako da nič večjega in profesionalnega.
Prosim, za nasvete, ali pa če kdo proda začetniški komplet, da nabavim in obnovim moje znanje pa se spet malo prepustim užitku v zraku.
Hvala.
mk3773
fazan

Re: Komplet za začetnika

Postby Thomy » Tue Jun 11, 2019 9:27

Pozdrav in dobrodošel nazaj med padalce!

Osebno mislim, da bi bilo najbolje, da si poiščeš eno bližnjo padalsko šolo. Tam boš najhitreje dobil odgovore na vsa vprašanja. Lahko boš opravil kak skok/let z izposojeno opremo in inštruktor ti bo znal svetovati, če je bolje si omisliti EN-A ali EN-B padalo.

Če pa želiš eno čisto napačno priporočilo (saj te ne poznam), bi ti predlagal vsaj nižje EN-B padalo (če nisi popoln začetnik) in ne preveč minimalističen sedež (da ima vsaj dober protektor). Kar se elektronike tiče, si pa lahko že veliko pomagaš že s telefonom.

LP
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Return to Kupim (wanted)