Paragliding Slovenia • View topic - Fantje na pomoč !UKW blokirana

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Fantje na pomoč !UKW blokirana

Vas zanima letenje z jadralnim padalom ali zmajem? Tukaj lahko dobite odgovore na svoja vprašanja.

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Fantje na pomoč !UKW blokirana

Postby roky » Sun Jan 13, 2008 13:35

Pred kar nekaj časa sem v tujini od nekega čaha kupil postajo yaesu FT-11R.Sedaj sem jo zopet pognal zaradi lastne varnosti vendar se mi je razpon uporabnih frevenc bistveno zmanjšal.144.00 pa do 146.00 po možnostisem jaz ostalo delovno območje frkvenc nekako nevede zaprl kajti v osnovi je bilo več frekvenc.Sem iskal po raznih klubih pa nič.Postajo sem že razdiral da bi našel kakšen reset gumb ali malo baterijo za ohranjanje spomina na povrnitev v tovarniške nastavitve vendar brez uspeha.Mogoče pozna kdo kombinacijo gumbov za reset ali kaj podobnega....... moj tel 041289052 Lep pozdrav Bo pa padlo pivo pri rešitvi problema HVALA LP ROK
roky
galeb

Postby JaniK » Sun Jan 13, 2008 13:51

Dobri stari stric Google...mogoče pride prav ;)
http://www.kb2ljj.com/data/yaesu/ft-11r.htm
http://www.iei.net/~doghouse/rmft11r.htm

Drugače pa ti bo bolje znal povedat kakšen radiamater...
Lp, Jani
JaniK
jastreb

Postby ivanb » Sun Jan 13, 2008 16:05

Mene se je enkrat tako zaklenu kenwood TH26E. Stisneš tipko VFO držiš in vklopiš postajo in se ta resitira in s tem vklopiš vse frekvence ki si jih imel prej. Kako je s tvojo postajo poglej v navodilih. L.P.Ivan
ivanb
galeb

Postby |>AIRWAWE<| » Sun Jan 13, 2008 23:48

Če boš najdo kako to odkleneš prosim še meni daj en e-mail na ZS sporoči. JAz imam model tvintalker 1300. Ful bi mi prišparal da mi nebi bilo treba u Austrijo nazaj postaje pelat. Saj postaje so še u garanciji samo nebi, rad tega koristil ker še ni pene.

LP Kristijan
»Če je vreme gdaj slabo to ni slabo, vreme samo je na drug način vreme.«
|>AIRWAWE<|
fazan

Postby JaniK » Mon Jan 14, 2008 0:06

|>AIRWAWE<| wrote:Če boš najdo kako to odkleneš prosim še meni daj en e-mail na ZS sporoči. JAz imam model tvintalker 1300. Ful bi mi prišparal da mi nebi bilo treba u Austrijo nazaj postaje pelat. Saj postaje so še u garanciji samo nebi, rad tega koristil ker še ni pene.

LP Kristijan

Kristijan,
To kar imaš ti je "walkie-talkie" debata pa teče o UKV postaji...
Dve različni zadevi...

lp,
Jani
JaniK
jastreb

Postby seba » Mon Jan 14, 2008 1:50

|>AIRWAWE<| wrote:Če boš najdo kako to odkleneš prosim še meni daj en e-mail na ZS sporoči. JAz imam model tvintalker 1300. Ful bi mi prišparal da mi nebi bilo treba u Austrijo nazaj postaje pelat. Saj postaje so še u garanciji samo nebi, rad tega koristil ker še ni pene.

LP Kristijan

Imam Seata pa me zanima skozi katera vrata naj vstopim, da postane Ferarri. Bilo že precej povedano o tvojih postjah.. :roll:

Reset postaje je od firme do firme drugačen.. od modela do modela tudi. Nekje je potreben hardverski poseg, nekje ne.. Jani ti je dal kar uporabne linke..
seba
jastreb

Hvala

Postby roky » Mon Jan 14, 2008 7:15

Lepo hvala vsem fantom kateri so se tako hitro javili na moj post ,predvsem Janiju.Operacija bo potekala danes,upam pa da pacijet ne bo končal v smatnjaku.PS avtor ne prevzema odgovornosti :badgrin: Tja bomo probali tudi to ter bom poročal.SEE you in the sky!!!! :D
roky
galeb

Postby |>AIRWAWE<| » Mon Jan 14, 2008 14:51

Ni variante seba da je tvoja seata, kdaj ferarij. Vsak otrok bo vedo da to ni mogoče. Janik je dal čudne linke in nebi vedo kako bom tam kaj dobo. MOje postaje so druge. Če si mislil da nevem kaj je to CB pa UKV pole nimaš pa pojma. Lahko pa ti prodam eno CB postajo postajo pa kupim še rumeno tablico zraven da piše gor SEBA da si jo boš na čelado namontiro. ČE hočeš. Jaz prosim da se oglašajo tisti ko znajo pomagati. Kake antene pa kupiš za postajo? A se da to na sedež zmontirat ?

LP Kristijan
»Če je vreme gdaj slabo to ni slabo, vreme samo je na drug način vreme.«
|>AIRWAWE<|
fazan

Postby seba » Mon Jan 14, 2008 15:56

Linki so bili mišljeni za Rokya. O tem kaj veš in kaj ne, nima smisla razpravljati, ker drugače, bi kupil to kar potrebuješ. Mimogrede tvoj komplet postaj ni CB ampak PMR (postaje, ki delujejo na 70cm valovnem področju - 446 MHz). Res veliko jadralnih padalcev v tujini uporablja te postaje, ker so poceni, najbolj pa zaradi tega ker zanje ni potrebno radijsko dovoljenje.

Aja tablico, pa tudi že imam, hvala.

Image :badgrin:

73's es GL de Seba, S57SXS, S5-RS-075
seba
jastreb

Postby roky » Tue Jan 15, 2008 7:22

Takole fantje.Po obnavljanju zarjavene angleščine sem se lotil ponovnega razdiranja ,uzel skalpel beri spajkalo....povečevalno steklo ter potrebne ostale drobnarije.Tja na linku ki mi ga je poslal Jani je okvirno še kar dobro napisano vendar "wtf" te jumperje pa sem kar iskal.Trikrat vso vezje obrnil našel kar nekaj zgoraj omenjenih" juperjev",kateri bi lahko bili pravi.Po kratkem razmišljanju sem se z 5krat preveliko glavo za lotanje podal na delo.Malo tu malo tam sasmodil sestavil komponente,ter s tresočo roko pržgal postajo.Operacija uspela.Ponosno javljam da sem lastnik postaje z razponom 110.00 do 180.00.Upam da s tem povečanjem razpona frekvenc nisem oslabil sprejemanje šibkih kanalov.Sedaj bom lahko spet poslušal ter vadil let.angleško fraziologijo pri večjih letališčih TMA....in tako dalje,pa še bolj varno bom letel.JANI še enkrat hvala za pomoč...Hladno pivo po letenju ali pa kakšna druge pijača te čaka na obali PORTOROŽA le pokliči niso prazne besede kot pri ostalih,pa bomo vrgli še kakšno padalsko debato...........SEE you in the sky ROK
roky
galeb

Postby roky » Tue Jan 15, 2008 8:40

LP Kristjijan .Predlagam ti da bodi bolj vljuden do fantov skaterimi delimo skupen hobi letenje tako ali drugačno kajti meni so že full pomagali z nasveti tako ali drugače pa tudi jaz ne ostanem dolžan ter pomagam dalje pač po svojih močeh.Imam kar nekaj letalskega staža. Glede antene ti predlagam da si na sedež pridrdiš tako imenovano Yagi anteno z najmanj 12 elementov za delovno območje 121.50 .Predlagam namestitev na sedež ne vzdolžno ampak pararelno za boljše oddajanja signala.Prav tako zmanjšaj oddajno moč postaje 120W na 100W da ti ne bo variometer pri oddajanju piskal dviganje 12m+ dejansko pa si v padanju. :badgrin: Zdaj pa šalo na kraj.Nabavi postajo v 2m bandu, anteno katero dobiš poleg je dobra predlagam pa ti da nabaviš malo daljšo ter mehkejšo ,pa še boljši sprejem boš imel.Po želji si priskrbiš še mali mikrofon z možnostjo oddajanja,postajo v sedež,zavaruješ z klipom da ne pade ven.mikrofon za ovratnik,ter obilo jadralnih užitkov ob poslušanju postaje. LP ROK
roky
galeb

Postby JaniK » Tue Jan 15, 2008 11:21

Roky,
Me veseli, da ti je uspelo ;) Se vidmo, ko pridem kaj na obalo ;)

Lp,
Jani
JaniK
jastreb

Return to Pogosta vprašanja (FAQ)