Paragliding Slovenia • View topic - Začetnik

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Začetnik

Forum namenjen samo zmajarjem.

Moderators: MRX, jurijf

Začetnik

Postby P_E_R_O » Sun Jul 08, 2007 15:30

Jeseni bi rad naredil tečaj za jadralnega zmajaraja.Vendar na internetu nism zasledil nobenega kontakta do osebe, pri kateri bi lahko upravljal tečaj.Prosim če mi bi lahko kdo dal kontakt do kakšnega inštruktorja po možnosti iz gorenjske.
P_E_R_O
fazan

Postby MRX » Sun Jul 08, 2007 21:13

Lep pozdrav.

Jaz, Matjaž Klemenčič in Ivan Brovč sva opravila licenco za inštruktorja letenja z jadralnim zmajem.
Letos poleti načrtujeva izvesti tečaj za pilota jadralnega zmaja. Problem je, da še nisva prejela uradne licenece za inštruktorja. Kadar bo to urejeno Vam bom sporočil nadaljne informacije.
Tečaj bo potekal v Tolminu.

Lep pozdrav
MRX
kanja

Postby corvus » Tue Jul 17, 2007 23:28

Zdravo.
Inštruktorjev, pri katerih se da naučiti leteti jadralnega zmaja je zgleda v SLO hudo malo. Mene osebno tudi mika, da bi se podal v nebo z zmajem. Sem popoln amater na tem področju, star 29 let. Upam, da to ni preveč pomladi.

Ali obstaja na Gorenjskem kakšno društvo zmajarjev, v katerem bi se dalo naučiti letenja, saj bi mi bilo bližje, jaz ga namreč na netu nisem zasledil.

Pa še nekaj bi vprašal g MRX-a. Kako bi pri vas potekal tak tečaj?

Hvala

LP Marko
corvus
kavka

Postby igorer » Wed Jul 18, 2007 16:50

V Škofji Loki imaš Let Škofja Loka. Sem padalec, tko da jih kaj več res ne poznam.
igorer
albatros

Postby sga » Thu Jul 19, 2007 14:17

x
Last edited by sga on Mon Apr 14, 2008 8:01, edited 1 time in total.
sga
kavka

Postby MRX » Thu Jul 19, 2007 17:52

corvus wrote:
Pa še nekaj bi vprašal g MRX-a. Kako bi pri vas potekal tak tečaj?

Hvala

LP Marko

V bistvu samega programa cisto natancno se nimava dolocenega.
Sam osnutek naj bi sestavljal, najprej teorijo, torej spoznavanje fizike leta z zmajem, teorije o meteorologiji. Nato kot vedno s počasnimi koraki vstopat v fazo leta na samem terenu. Ko bi učenec pokazal zrelost razumevanja leta na samem terenu, polet s tandemom, kjer bi učitelj prepustil del leta učencu. To pa zato, da na višini učenec dokaže koliko je pripravljen za višinski let.
V kolikor je, polet.

Oprema bo pri samem učenju zagotovljena z najine strani do prvih poletov, potem pa bo učenec počasi sam nabavil opremo.

Toliko na grobo.

Lep pozdrav
MRX
kanja

Inštruktorji ...

Postby Matjaz » Fri Jul 20, 2007 7:32

sga wrote:Oj, bodoča zmajarja!

Pokličita Matjaža Valjavca na ******, on je iz gorenjskega kluba let Škofja Loka in vama bo vedel kaj več povedat...

...ali pa Franca Peternela na ******

To sta oba izkušena zmajarja, če nič drugo vama bosta vsaj svetovala kako naprej...

Živjo,

Kolikor mi je znano nima nihče v klubu Let Škofja Loka veljavnega dovoljenja učitelja letenja z zmajem. Sicer pa šolajo tudi v ljubljanskem klubu Delta.

Lep pozdrav.
Matjaz
kavka

Postby corvus » Fri Jul 20, 2007 21:50

Zdravo,

Hvala za pomoč. Se bom v prihodnjem tednu pozanimal pri Let-u Škofja loka, kot je predlagal g. Stanislav, in pri Lj. Klubu Delta. Čez vikend ne bom težil folku. Vam sporočim, kakšne informacije sem dobil.

MRX, Tudi vi ste v igri. Ko boste sestavili program, terminsko in cenovno, me prosim opozorite na ZS ali napišite kar na tem forumu. Mogoče pa...

Vprašanje za zmajarje. Zakaj ste se vi odločili leteti z jadralnim zmajem, namesto z z jadralnim padalom ali j. letalom? Na hitro, kratko in iz srca.

Za vse skupaj se vam še enkrat zahvaljujem.

Marko
corvus
kavka

Postby sga » Tue Jul 24, 2007 19:24

Ker je TO TO, pa še hitro gre. P.S Nisem Gospod! Ko bom ti bom povedal :)
sga
kavka

Postby corvus » Thu Aug 09, 2007 21:27

Sga,
V redu, potem pa gospodič Stanislav, bo tko v redu al brez "titelnov" spredaj? (':lol:'). Hvala za odgovor, mrbit še kaj malega...

Obljuba dela dolg. Po pogovoru z Matjažem Valjavcem, se v letu Škofja Loka ne da opravljati tečaja letenja z jadralnim zmajem. To je tudi sam že napisal v enem od postov, glej spodaj, pa ker nisem vedu da je to on, sem ga pomotoma še poklical.

Oh ja. Če sem pravilno informiran, je tečaj "papirno pošlihtano" v tem koncu Slovenije možno opraviti le v ljubljanskem klubu Delta.

Pogovarjal sem se z Andrejem Mravljetom in izvedel naslednje:
termin: cca. konec septembra, začetek oktobra, tudi november (če je dobro vreme)
kraj: Logatec (kar je dokaj neugodno zame - daleč)
trajanje: 1 teden (7 dni) vsak dan (razvlečenje odsvetujejo)
št. kadetov: minimalno 4 pacienti (baje je lažje kot individualno, pa tudi za njih se, predvidevam, cenovno z manjšim številom ne izide....)
št. že prijavljenih: 0
cena tečaja:?? cene na njihovi strani niso posodobljene!
zdravniški pregled: za začetni tečaj NE, potreben je za nadaljevalni tečaj
opombe: omenja se pogosto druženje ob 2^n št. vrčkov p..a.

Najbolj verjeten vzrok, da tečaja ne bo, je premajhno število prijav, žal je tako. Zato navali narod.

MRX,
Glede na večkrat opevano lepoto krajev okoli reke Soče..., bi blo pomoje zame še najbolš tečaj opraviti nekje pri vas. Pa vzamem dopust na šihtu, ki ga je še dost, in si nekje tam poiščem prenočišče. Bi bilo pa fajn, če bi se dal začetni tečaj opraviti še letos jeseni. Veste povedat na cca +1mesec natančno kdaj tečaj bo oz. kolikšna je verjetnost, da tečaj letos bo.

I tata bi to radio :arrow: pol se pa zbudim.
http://www.youtube.com/watch?v=NVJEm4_d94Q

Hvala vsem
Marko
corvus
kavka

Postby P_E_R_O » Thu Aug 09, 2007 22:20

Corvus hvala za informacije :D.Tečaj v Ljubljani bi opravljal tudi sam tako, da sva že dva morda pa bi bil zainteresiran še kdo.Kar pa se tiče Tolmina je pa zame nekoliko daleč, ker pa še hodim v šolo pa tudi nimam dopusta.Vendar če se bližje izpita neda opravljati bi mi odgovarjl tudi Tolmin.Tako, da MRX, ko boš vedel okviren datum ko se bo tečaj izvajal me prosim obvesti ;)

LP Miha
P_E_R_O
fazan

Postby MRX » Thu Aug 09, 2007 22:34

Glede na zanimanje, bi se lahko tudi tukaj odločili za 1 tedenski tečaj. Naslednji teden bova z Brovčem določila datum tečaja. Objavil ga bom tukaj. Bo pa zdj v kratkem konec avgusta ali zacetek septembra. Vse ostale podrobnosti bodo sledile.

Ja filmcek je zanimiv, pa samo za okus kako bo zgledal zacetek tukaj v Tolminu.

http://www.youtube.com/watch?v=25IspIcbjZ8

In tandem s Kobale.

http://www.youtube.com/watch?v=tXUJR5X5U0g

Zakaj letet z zmajem, letel sem tudi s padalom ampak se vedno mi je obcutek hitrosti, razprtih trdih kril nad sabo nekaj povsem svojega in fenomenalnega. Ko pa preletis dolino s padalcem, takrat pa sploh ves zakaj letis z zmajem.

LP
MRX
kanja

Postby Pristov » Fri Aug 10, 2007 0:24

In zato mate na OLCju tolk odlicnih poletov. Da vam povprecne hitrosti pri Valicovih rekordnih letih raj sploh ne omenjam:)

Z zmajom bi mogl na dan ko se na sorci z padalom da odletet 250 nardit vsaj 350 ce je res tolk hitrs pa boljsi pa oh in sploh.
Once you have experienced flight you will always walk with your eyes turned to the sky. It is where you come from and where you will return. (Leonardo Da Vinci)
Pristov
jastreb

Postby MRX » Fri Aug 10, 2007 11:00

Pristov kapo dol pred temi poleti, mas prv da so povprecja res taka, sam ce bi postavu enga k je med najbolsimi na svetu ob bok Valicema, ki sta tudi, bi se vidla razlika. Pac nismo v tem rangu.

Lep pozdrav
MRX
kanja

Postby Pristov » Fri Aug 10, 2007 21:07

Sj tko sm mislu. Se zastop da zmaj leti bolje k padalo in da mora bit obcutek k brises hitro cez dolino tud fenomenaln. Mogoc clo enkrat za probat. Drgac pa upam da bo v bodocnosti se kdo poleg Galovca bol resno na sorico hodu pa da se zmaji nardite ksn svetovni rekord. Full bi rad enkat Gricarja gor vidu k to bi blo na dobr dan zlo blizu 400km s povratkom ok 350km.
Once you have experienced flight you will always walk with your eyes turned to the sky. It is where you come from and where you will return. (Leonardo Da Vinci)
Pristov
jastreb

Next

Return to Zmajarski forum