Paragliding Slovenia • View topic - UKV postaje Wouxun KG-699E

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

UKV postaje Wouxun KG-699E

Prodajalci, trgovine in ostali lahko tukaj ponudite svojo opremo.

Moderators: pgtoni, Iv@nl

UKV postaje Wouxun KG-699E

Postby kayakas » Mon Nov 17, 2008 13:49

Prednaročilo UKV postaje Wouxun KG-699E (VHF 136 - 174) s pripadajočo opremo (1300mAh Li-ion batterypack,charger,adapter,belt clip,high gain antenna,hand strap). Garancija 1 leto.
Posebnost postaje je, da sprejema na dveh frekvencah (idealno za tekmovalce, saj imajo pokrito tako uradno kot urgentno frekvenco). Testirana s strani slovenskih radio amaterjev. Čas dobave 3 tedne.
Cena v prednaročilu 87€.
Prednaročila na info.pctandem@gmail.com

Tehnične specifikacije na: http://www.wouxun.com/Two-Way-Radio/wal ... single.htm
Last edited by kayakas on Wed Dec 03, 2008 0:01, edited 1 time in total.
kayakas
kavka

postaje

Postby DejanOb » Mon Nov 17, 2008 18:23

na kerih frekvencah pa sprema
a je dobava po posti
DejanOb
kavka

Postby kayakas » Mon Nov 17, 2008 23:01

Sprejema in oddaja na freq. med 136 in 174 MHz . Ja, dobi se jo po pošti iz SLO z računom in garancijo.
kayakas
kavka

Postby Miha Mlakar » Tue Nov 18, 2008 2:34

V tehničnih specifikacijah piše da model KG-699E dela na UHF in VHF "dual band"področju, če prav gledam.
lpm

Frequency Range VHF: 66-88/136-174/245-246MHz UHF: 300-350/350-390/400-470/450-520MHz
Miha Mlakar
sokol

Postby seba » Tue Nov 18, 2008 14:56

Main Features
. VHF Dual frequencies or UHF Dual frequencies

Postaja je monoband, omogoča pa uporabo - sprejem dveh frekvenc hkrati.

Gre torej za različne modele postaj. Za nas zanimiva je v rangu 136-174 MHz. Mogoče pa je dobiti (na tej strani) tudi postaje za druga frekvenčna področja (enake lasnosti, enake funkcije, le druge frekvence). Sam si lastim predhodni model te postaje, ki jo ima Sergej na voljo (KG-698) in sem z njo zadovoljen. Kljub temu da gre za postajo nižjega cenovnega ranga me je pozitivno presenetila. V bistvu sem šel v nakup iz golega firbca, čeprav imam doma kar nekaj postaj. Najbolj uporabna je prav gotovo sprejem dveh kanalov hkrati - VFO A/B (ponujajo sicer tudi druge dražje postaje). Preklop med kanali je s pomočjo ene tipke. Baterija pri moji je zadovoljiva (eno polnjenje je zdržalo -vsaj- čez celotno DP), dokupiti je mogoče tudi navaden pak za AA baterije in/ali akumulatorčke (par evrov - ebay). Polnilec je klasični namizni 220v in se postajo nanj kar natakne. KG-698 ob uklopu tudi opozori na voltažo. Postaja po zunanjem izgledu spominja na Motorolo. Antenski konektor je sicer ne ravno klasični SMA, zato je dodatno anteno malo težje dobiti, vendar je najboljša rešitev vmesni člen SMA na BNC, od tu dalje pa so nam praktično odprte vse poti. Mikrofonski vhod je dvopinski, dobijo se poceni kitajski mikrofončki. Set za čelado - pica in pivo - dovolj zadovoljiv zvočnik in mikrofon. Alternativa temu so Kenwoodovi mikrofoni, ki se ravno tako prilagajajo. Icom / Yaesu / Alinco / Lafayette imajo malenkost širši konektor in ne pašejo. Menu in spomini na postaji so malenkost nepregledni, vendar kmalu pogruntaš zakaj se gre. Večina tega niti ne potrebuje, ker se uporablja eno do dve frekvenci (pa še to je tista druga, če niste ravno radioamater že kazniva :) ), to pa imamo lahko nastavljeno na VFO-ju. Tudi sama izvedba postaje je precej boljša od drugih kitajskih postaj, ki so krožile v padalskih logih (Jingtong naprimer).

Naključje.. ravno ta vikend sem jo imel s sabo, ko sem pohajal naokoli s svojimi antenami. Postaja na original bateriji + doma narejena antena + primerna višina (hrib... mi se trudimo biti višje) = 250+ km dolge zveze. Še vedno pravim.. bistvo postaje je v anteni ;)

Postaja je na kablu, poglejte sliko na polni ločljivosti.

Image

Sam imam KG-698, KG-699 je naslednik. Še vedno pa je žal onemogočen uvoz postaj fizičnim osebam direktno iz kitajske (ebay). Evropskih posrednikov praktično ni, cene pa navadno zasoljene (Primer).
Last edited by seba on Tue Nov 18, 2008 21:35, edited 1 time in total.
seba
jastreb

Postby JAZO » Tue Nov 18, 2008 18:52

Seba, dobra ideja za rotator !
LP-73-S52RR-JAZO :p
JAZBEC ROMAN
E-mail: info@jazbec.si
http: www.jazbec.eu
JAZO
kavka

Postby Laki » Sat Nov 22, 2008 15:52

Danes sem po pošti iz Hong Konga dobil tri postaje. Naročil sem jih preko e-Baya, na carini pa nobenih težav. Cena s carino nekaj pod 60 €. Pa celo delajo :) . Tako da tu izgleda ni več težav.

Image
Letim, torej sem!
Laki
kavka

Postby Miha Mlakar » Sat Nov 22, 2008 17:58

Jaz sem tako zadnjič dobil skupaj s poštnino za 36€....
Miha Mlakar
sokol

Postby jrabic » Sun Nov 23, 2008 13:16

Ja pred plačilom preverite ali kaj te postaje nagajajo gpsom. Namreč jast sem eno tako kitajsko postajo kupil potem pa sm opazu da mi gps ne memorira več track loga. Na garminu 12 takoj vse satelite takoj prekine na kompeu pa se matra tapru ene pol ure do eno uro. Nato unici tudi njega. Za u auto je pa super. WEIERWEI se imenuje moja.Lp Jožef.
jrabic
sokol

Postby seba » Sun Nov 23, 2008 13:26

Laki wrote:Danes sem po pošti iz Hong Konga dobil tri postaje. Naročil sem jih preko e-Baya, na carini pa nobenih težav. Cena s carino nekaj pod 60 €. Pa celo delajo :) . Tako da tu izgleda ni več težav.

Image

Aja? Res? To je pa vsekakor zanimiva informacija.
seba
jastreb

Postby valhun » Sun Nov 23, 2008 15:20

Čudno, meni so pa cca. 2-3 mesece nazaj na carini ustavli dve postaji in jih dali na uničenje. Sem se lahko izpod nosa obrisal za cca. 100 €. LP Jože
valhun
kanja

Postby rgolob » Sun Nov 23, 2008 16:08

valhun wrote:Čudno, meni so pa cca. 2-3 mesece nazaj na carini ustavli dve postaji in jih dali na uničenje. Sem se lahko izpod nosa obrisal za cca. 100 €. LP Jože

Postaja ki jo omenja Sergej ima CE standard, Puxing ki si ga naročil ti pa ga nima, zato tudi ni šlo čez carino!
rgolob
kanja

Postby Laki » Sun Nov 23, 2008 18:17

rgolob, bi znalo držat kar si napisal, ker FDC postaje imajo CE standard. Na carini pa nisem plačal carinskih dajatev ampak le DDV. (zgleda, da se cariniki uvajajo na spremembe s 1. decembrom, ko nakupi do 150 € ne bodo imeli carinskih dajatev).
Letim, torej sem!
Laki
kavka

Postby kayakas » Sun Nov 23, 2008 21:27

Ne privajajo se na spremembe, ampak je carinik, ki je carinil tvojo robo zaril, pa ne zaradi carinske dajatve, ampak zaradi tržnega inšpektorjata. ( a je bil paket sploh odprt?). Kot prvič in sploh brez pomisleka, bi moral carinik robo zavrnit, ker nima veljavnega CE certifikata (lahko preveriš prek SIQ, veljavnost CE certifikatov), kot drugič bi ti jo moral zavrnit, ker nisi radioamater z veljavno licenco in kot tak ne smeš uvažat postaje za lastno dejavnost, sploh pa ne treh postaj. Ampak kdor ne reskira, ne profitira. : ))) Škoda za majhno razliko v ceni bi imel garancijo in še bolj kvalitetno postajco.
Postaja preverjeno ne moti GPS-a. Po mojem imaš JR problem ali v tem, da imaš GPS in anteno postaje preblizu ali pa postajo slabe kvalitete, ki preveč ''šprica''.
kayakas
kavka

Postby seba » Mon Nov 24, 2008 2:26

Radioamaterske postaje so opravičene carine, zato je tudi nisi plačal. Ni v povezavi z nobenimi pripravami na nevemkaj. Po svojem uvozu sem se še večkrat raje vnaprej zanimal za nakup in vedno dobil negativni odgovor. Celo CE, ki ga ima naj nebi bil dovolj dober, čeprav ga načeloma niti ne rabi (radioamaterska oprema za lastno uporabo). In še višek... ker sem zadevo že kupil, ne morem še ene - ker več kot ene ne rabim :?. Verjetno tudi moja trditev, da mi je padla v Sočo ni bila ravno najbolj izvirna :)
seba
jastreb

Next

Return to Komercialne objave