Paragliding Slovenia • View topic - UKV kanali

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

UKV kanali

Razprave o opremi. Priporočila, opisi ....

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Postby seba » Mon Jun 09, 2008 11:01

V opozorilo vsem, ki nameravate kupovati kitajske postjae preko ebaya. Naš tržni inšpektorat je zadevo vzel v roke in takih pošiljk na carini ne spustijo več skozi, če nisi radioamater. Meni sta trenutno tam obtičali dve postaji in bijem birokratske vojne z APEKom, tržnimi inšpektorji in carino.

Postaje naj nebi ustrezale CE standardom.
seba
jastreb

Postby seba » Sat Jun 14, 2008 16:58

Iz drugega foruma, pa kopiram še sem

Da opišem malo zadeva iz začetka...

Kupim zadevo na Ebayu (kot že velikokrat poprej). Čez kak teden dobim obvestilo iz carine, dostavim račune ITD. Sledi mail, da mi tržni inšpektorat ne dovoli uvoza postaje zaradi nalepkice CE. Pokličem na carino, kjer me naslovijo na tržni inšpektorat, kličem tržno pa me pošiljajo od enega do drugega nazadnje nazaj na carino, kjer hočem vedeti, kdo osebno je podpisan pod odločbo. Dobim ime in priimek (glavne tržne inšpektorice v LJ) in jo kontaktiram. CE certifikat, ki mi ga je poslal prodajalec ni bil usrezen, ker ni bil izdan od evropskega uvoznika / pooblaščenca oz. direktno proizvajalca. CE nalepka pa je odstranljiva. Na proizvajalčevi spletni strani je taisti certifikat in novica o CE ustreznosti, kar še vedno ne zadošča, ker je nalepka pač odstranljiva.
Nekaj telefonskih pogovorov nato na moje veliko presenečenje sledi naslednji mail:

"radioamaterske postaje ne potrebujejo CE oznake, če gre za uporabo v te namene, ker je to področje izključeno iz R&TTE direktive, pri čemer jo je dolžan uporabnik prijaviti pri APEK-u".

Zahteva tudi moje radijsko dovoljenje. V redu, malo lepše je že slišati.. ga dobi.. vmes še kličem na APEK, kjer ne vedo nič o kakšnih prijavah oz. da to že lep čas ni potrebno. Enako pojasnim, sicer zelo ustrežljivi, tržni inšpektorici, ki je imela kar precej dela in sestankovanj v zvezi z postajami. Vmes odkrijemo še kup nevsklajenih zadev.

Zadeve se počasi premikajo (3 dan prepričevanj) in obstaja upanje, da je ne bodo dobili nazaj v roke kitajci. Vmes še želi vedeti ali zadeva deluje na baterijo ali na elektriko in ko dobi svoj odgovor je CE postal spet potreben (Low-Voltage Electrical Equipment and Components). In smo spet na začetku :-? . Vljudno me odslovi in obljubi, da me naslednji dan pokliče (da se mora zopet nekaj pozanimati), vendar da praktično ni možnosti za uvoz.

Drug dan nič, popoldan postanem siten, pokličem in mi pove, da ker gre za postajo za osebno rabo so mi uvoz odobrili, ostalih nekaj 10 postaj, ki ležijo na carini pa čaka precej bolj negotova in neugodna usoda. Ob vprašanju, kako bo s tem za radioamaterje v prihodnosti se samo poslovi in odloži. Nobenega odgovora na enako vprašanje ni bilo niti, ko sem ga ponovno zastavil preko emaila na tržni inšpektorat in na carino.

lp
seba
jastreb

Postby andrejpe » Mon Jun 16, 2008 21:13

Torej, če si radioamater lahko uvoziš postaje!
andrejpe
kavka

Postby seba » Thu Jun 19, 2008 8:57

Kolikor sem razumel nekaj takega ja... sem iskal odgovor še dvakrat, ampak obakrat zastojn...
seba
jastreb

Postby seba » Mon Jun 23, 2008 8:58

Spoštovani,

Vsak primer proučimo podsebej. Glede na že naveden uvoz opreme, vam ne
morem zagotoviti uvoza več kosov, ker jih ne smete kupiti za nadaljnjo
prodajo, saj najbrž niste registrirani za trgovino - še vedno pa velja, da
morajo biti opremljene s CE oznako in s strani izvajalca izdano Declaration
of Confirmity.

Lp

VODJA OE LJUBLJANA
seba
jastreb

Postby andrejpe » Sat Jun 28, 2008 21:50

Ja, tudi meni so obtičale postaje za klub. V ponedeljek začnem bitko z njimi, upam da kaj rešim.
andrejpe
kavka

Re: UKV kanali

Postby zaplancek » Mon Mar 12, 2012 18:22

Sam sem tudi rabil te frekvence za čvekanje in sem prišel do zaključka, da so to frekvence razerverane za FRS (Family Radio Service), ki jih uporabljajo t.i. walkie talki-ji. Če se motim naj kdo popravi.
Več o tem na http://en.m.wikipedia.org/wiki/Family_Radio_Service
zaplancek
fazan

Re: UKV kanali - radijske postaje

Postby JAZO » Mon Mar 12, 2012 20:00

Zvedel sem da firma, ki prodaja in servisira radijsko opremo
" KEN LAB " v Črnučah, prodaja za nas primerne in zelo poceni
radijske postaje priznanega proizvajalca Kenwood ( cca 50 € )
z garancijo.
Info : KEN LAB d.o.o. Miro Čadež - E-mail: miro.cadez@siol.net
cesta na brod 32 Http://www.elnaprave.si
1231 Ljubljana - Črnuče
JAZBEC ROMAN
E-mail: info@jazbec.si
http: www.jazbec.eu
JAZO
kavka

Previous

Return to Variometri, GPS, sedeži, rokavice, nogavice in ostalo